gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 41
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NavyFIELD
Slime

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6934

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sro Gru 27, 2006 2:31 pm   Temat: NavyFIELD
Gierka jest wspaniala. Swego czasu lupalem jak szalony. Niestety zrobili z niej platna:((. Teraz znowu jest darmowa ale niestety ja juz czasu nie mam na nia. Jak bedziecie potrzebowali rady lub bedziecie mieli pytania to piszcie. Chetnie pomoge
  Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Slime

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7066

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Gru 21, 2006 9:58 pm   Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
mande napisał/a:
pucek12 napisał/a:
w koncu by chlopaki z glodu zdechli sami...


Ja na ich miejscu już wolałby, chyba zrobić jakiś atak kamikadze - skoro i tak zginą i tak, to lepiej na polu chwały :wink: .


To już nie chwała ale udział w dżichadzie. Wieczne życie w luksusie z kobietami, alkocholem itd. Okrążenie odpada. Padło pytanie i najlepszym rozwiązaniem jest zrównać wszystko z ziemią w promieniu 1km minimalizując tym samym straty własne do 0 i mając opinie publiczną w d....
A tak wyprzedzając fakty to powinno się skonczyć na obaleniu "dyktatury" i wycofaniu swoich wojsk. No i ew monitorowania co się dzieje. Ale niestety usa jest zbyt łapczywa na rope wiec coś takiego nie będzie miało miejsca:(
  Temat: Medieval II
Slime

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 8719

PostForum: Sztab VVeteranów - artykuły   Wysłany: Czw Gru 21, 2006 9:50 pm   Temat: Medieval II
Też gram i wg mnie jednym z największych minusów jest zwalona opcja bribe. Nie wiem czy to się tyczy wszystkich ale u mnie nie ma szans na podanie kwoty, któraą możnaby przekupic przeciwnika:/
  Temat: W samo południe - USS WARD
Slime

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5002

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Gru 21, 2006 9:57 am   Temat: W samo południe - USS WARD
Z tego co pamiętam to tą łodzią była japoska łudka "kamikadze". Miało to miejsce bodajże kilka godzin przed głównym atakiem. I właśnie ten incydent spowodował wysłanie do Waszyngtonu wiadomości o zbliżającym się, możliwym ataku.
Co do możliwości pomylenia tamtej łodzi z jednostką amerykańską to raczej to zostało wykluczone ze względu na rozmiar łodzi. Poza tym z tego co się oriętuję najpierw były próby kontaktu radiowego a potem strzał ostrzegawczy. To było nic innego jak obrona
  Temat: Pomożemy?
Slime

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10579

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Czw Kwi 27, 2006 2:10 pm   Temat: Pomożemy?
Larp raczej odpada. Sprobj upilnować dzieciaki. Zaraz by sie porozbiegały i byłoby po zabawie.
D&D prosty? Może dla kogoś z młodego pokolenia i nie miejącego styczności z innymi systemami. W sumie masz rację biorąc pod uwagę, że sporo jest gier komputerowych opartych na tym systemie. Ja miałem na myśli Warhammera a nie warmlota:).
A może jakaś karcianka??
  Temat: Pomożemy?
Slime

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 10579

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Sro Kwi 26, 2006 7:14 pm   Temat: Pomożemy?
Pomysł bardzo dobry. Tym bardziej w teraźniejszych czasach, kiedy to dzieciaki widzą tylko komputery:(. A co do ich wieku to raczej nie są za młode. Sam zacząłem grac w warca jak miałem 11 lat i nie miałem problemu ze zrozumieniem zasad i ten system polecałbym na początek.

Co do uczestniczeniu w projekcie to niestety, ale raczej nie będę w stanie. Sesja:(. A szkoda, bo naprawdę bym chciał. Moge conajwyżej wspomuc radą. Sam z obiegu wypadłem idąc na studia. Wiem, że kiedyś istniała gildia rpg na PWR. Bodajże "Caladan". Może ktoś zna kogoś z tamtąd? Może by pomogli?
  Temat: Problemy z Grandią
Slime

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4840

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Wto Kwi 25, 2006 10:53 pm   Temat: Problemy z Grandią
Problem z Grandią. Nie możliwe. Przecież to chyba najprostrza gra w jaką grałem. Chyba, że mowa o 3 ale cona chyba jeszcze nie wyszła
  Temat: W samo południe - Najlepsza broń przeciwokrętowa
Slime

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4312

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 6:05 pm   Temat: W samo południe - Najlepsza broń przeciwokrętowa
A wg mnie to jednak rakiety. Zawsze można wystrzelić je tak by leciały poniżej zasięgu radarów. Poza tym można je nawet ręcznie nakierować na okręt przeciwnika. Moga zostać wystrzelone z lądu, powietrza oraz z wody. No i ostatecznie nawet jeśli ich głowice nie są zbyt wielkie to zawsze można wystrzelić ich kilka/kilkanaście
  Temat: Największy wynalazek.
Slime

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 13054

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 10, 2006 5:59 pm   Temat: Największy wynalazek.
Jakby zacząć się cofać w czasie to można nawet powiedzieć, że wynalezienie obróbki kamienia było największym wynalazkiem. Ja się czepiać nie bede i powiem tylko, że moim zdaniem najbardziej zrewolucjonizował wojskowość proch strzelniczy. Po jego masowym użyciu konflikty zbrojne zmieniły swoje oblicze
  Temat: Majesty
Slime

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6919

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Lut 09, 2006 12:53 pm   Temat: Majesty
Z tego co kojaże to trzeba było sobie z nimi poradzić za pomocą magii. Tak sobie teraz przypominam i znowu mnie nachodzi ochota na granie. Swoją drogą jak jakaś gra mi się spodoba to nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych:D
  Temat: Majesty
Slime

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6919

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lut 07, 2006 5:06 pm   Temat: Majesty
Z tego co pamietam to ostatnia misja była lekkim przegięciem. Klnełem w niebogłosy. Mozna ją przejść ale moim skromnym zdaniem zależy to w sporej cześci od szczęścia. Mi się udało jakoś przejść za ntym razem. Niestety juz dawno w tą grę nie grałem i nie pamiętam "co z czym się je" i nie moge na dzień dzisiejszy ci pomóc.
  Temat: W samo południe - czołg
Slime

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15342

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Sty 29, 2006 6:17 pm   Temat: W samo południe - czołg
nikt napisał/a:

3. Z tym strzelaniem i jechaniem jednoczesnie to akurat normalka, bo taka była taktyka działania oddziałów radzieckich, a co za tym idzie polskich (i tak jest do dziś praktycznie). Uznano, że wobec fatalnegopoziomu wyszkolenia czołgistów i słabego jakościowo sprzetu lepiej strzelac w ruchu, bo może ktoś się przestraszy (serio - zwłaszcza chodziło o piechotę) niż zatrzymywać czołgi dla oddania strzału i wystawienia się przy okazji na cel. Niemcy poprostu strzelali lepiej (z wielu powodów).


A mi się wydawało, że jako pierwsi tą taktykę użyli niemcy. Na potwierdzenie swoich słów moge dodać, że to Hitler był zwolennikiem wojny psychologicznej.

nikt napisał/a:

5. Okładanie blacha było akurat dośc powszechne, ale nie był to pancerz w tradycyjnym rozumieniu.


Amerykanie i brytyjczycy używali worków. Nawet jakieś korzyści to przynosiło. Przynajmniej morale załogi rosło:).

A wracając do tematu obstawiam na pancerz. Mam tylko jako takie pojęcie o czołgach z 2 wś, a tam niemcy udowodnili, że ma on kluczową role. Czołgi aliantów miały dosłownie twardy orzech do zgryzienia. Wystarczy popatrzec na ilość straconych czołgów. Wbrew wszystkiemu niemcy wcale nie mieli aż tak dużo czołgów. Po prostu potrafili ich świetnie użyć. Pancerz oczywiście wpływa na zużycie paliwa więc trzeba zachować zdrowy rozsądek
  Temat: W samo południe - CKM
Slime

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4545

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Sty 29, 2006 5:53 pm   Temat: W samo południe - CKM
Maskowanie odpada. Serię łatwo uchem wychwycić i zobaczyć (nie wiem jak to się fachowo nazywa) palące się gazy wylotowe:D. Celność raczej też odpada. Po coś umieszcza się w taśmie pociski smugowe. Siła się napewno przyda tak samo jak opanowanie. Stawiałbym jednak na ogarniecie pola walki. Raczej wazne jest przy obsłudze CKMu czy mamy tworzyć "ogień zaporowy", osłaniać kogoś czy starać się dokonać jak najwiekszych strat wśród szeregów wroga.
  Temat: Brutalność gier a TVN
Slime

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5268

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Sty 22, 2006 1:26 pm   Temat: Brutalność gier a TVN
Pewnie, że się nie pochamuje. Od kiedy to łepek idąc do sklepu nie kupi fajek czy alkocholu? Jak nie w tym to w drugim sklepie mu sprzedadzą. To samo się tyczy gier tyle, że dochodzi jeszcze internet. Swoją drogą mam troche odmienne zdanie od poprzedników. Wg mnie gry brutalne na coś się przydadzą. Jestem wielbicielem strategii i rpgów. Są to raczej gry powolne i spokojne. Ale czasem człowiek może być zdenerwowany i nic nie poprawia tak nastroju jak strzał w głowe przeciwnika w csie czy masowy "mord" na niemcach/japończykach w CoD. Moze mam nierówno pod "sufitem", ale raczej lepiej jest jak się wyżyje w jakiejś grze niż jak wyskocze z siekierką na ulicę lub do hipermarketu:D
  Temat: Akcesoria do bitewniaków.
Slime

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5125

PostForum: Gry planszowe i bitewne   Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:46 pm   Temat: Akcesoria do bitewniaków.
Jeśli chodzi o Wrocław to moge ci polecić sklep o nazwie "Bard". Z tego co widziałem mają spore ilości materiałów do bitewniaków jak również do systemów fabularnych. Z tego co pamietam mieści się on na ul. Ruskiej ale moge się mylić. Najlepiej sprawdź w necie. Będzie dokładny adres. Drugi sklep znajduje się w DH Kameleon przy ulicy Szewskiej. Łatwo tam trafic ale za to wybór mniejszy
 
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16