gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 5
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Najnowszy numer
Vilmar

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12635

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Mar 23, 2005 5:35 am   Temat: Najnowszy numer
Taikun -> polemizowałbym. Jeśli zamieszanie sprowokowało *rzeczową* dyskusję na temat, to nie tylko nie "nie powinno mieć miejsca", ale nawet jest czymś pozytywnym. A ja brałem udział w kilku bardzo poprawnych merytorycznie dyskusjach na temat "zamieszania" wokół CP. Problem w tym że najczęściej zamieszanie jest złe - rodzi krzykaczy bez argumentów i peniaczy, przynajmniej w tym kraju (a zwłaszcza w polityce). Tak było np. z kontrowersjami wokół "UWAGI!" nt. mangi - jedni opluwali jednych, drudzy drugich i nic dobrego z tego nie wynikło.
  Temat: Najnowszy numer
Vilmar

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12635

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Mar 22, 2005 1:05 am   Temat: Najnowszy numer
Jeszcze słowo na temat recenzji o Codename Panzers: Phase One. Otóż, nie jest do końca tak, jak autor pisze. Rzeczywiście tradycyjne media (ale tym razem nie w odosobnieniu - odezwało się mnóstwo patriotycznych głosów w środowisku internetu!) zarzuciły grze "głoszenie nieprawdy" (czy jakoś tak), ale nie chodziło tu o jawne kłamstwa historyczne zawarte w grze, tylko o brak komentarza na temat propagandy Goebbelsa (której istnienie jest historycznym faktem - wg niej rzeczywiście Polacy zaatakowali Niemcy), przez co niedoinformowani gracze *mogliby* uznać jej treść za prawdę historyczną, co *mogłoby być* krzywdzące dla Polaków. Media zazwyczaj szukają "tanich sensacji" w świecie gier, ale tutaj sprawa wygląda nieco inaczej, niż mówi Taikun sugerujący mediom peniactwo. Fakt, może sprawa została nieco wyolbrzymiona (w końcu to tylko gra!), ale efekty i tak są - ponoć Cenega obiecała włożyć do pudełka z grą ulotkę z komentarzem na temat zawartych w grze treści zredagowaną z udziałem historyka. Dlatego odczuwam pewną "dysharmonię" (lol) między faktami a pytaniem retorycznym "Czyż Polska nie jest piękna?". To oczywiście tylko moja opinia i Taikun nie musi się ze mną zgadzać :)

Chciałbym też pochwalić Tediego - w pierwszej chwili gdy zobaczyłem recenzję "DEaktywacji" pomyślałem, że będzie to po prostu powtórka tego, co mamy w urodzinowym wydaniu CDA (czyli zgnębienie gry, pomyślałem tak głównie po przeczytaniu wstępu Bedzia i pierwszej ocenie "1"). Ale, jak to mówią, "nie oceniaj książki po okładce" - tekst mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Gra mnie, mówiąc delikatnie, nie obchodzi, ale dowiedzieliśmy się z recenzji na jej temat na pewno dużo więcej, niż z Kaszanki Zone, dzięki czemu tekst jest wyraźnie inny. I za to chwała autorowi :)
  Temat: Najnowszy numer
Vilmar

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 12635

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Mar 21, 2005 10:07 pm   Temat: Najnowszy numer
Również już ściągnąłem (jeszcze nie wszystko przeczytałem, ale zaraz to nadrobię). Trochę szkoda, że mamy do czynienia z lekkim spadkiem formy po numerze 21 (choć, z drugiej strony, numer 21 został określony przez Bedzia mianem najlepszego RTSA wszechczasów, ale to tylko rozbudziło apetyt na więcej, lepiej i dłużej). Jednak w żadnym wypadku nie jest źle.

Kilka uwag co do Sagi Heroes - otóż, w premierowym wydaniu Heroes IV rzeczywiście nie było rozgrywki przez sieć, ale po jakimś czasie pojawił się patch, który ją umożliwiał (z tekstu można wywnioskować, że by grać przez sieć trzeba kupić dodatek, a już całkiem na marginesie - gra w multi przez Internet była praktycznie niegrywalna. Próbowałem tylko raz i nigdy nie spróbowałem ponownie). Zabrakło mi także komentarza na temat mnóstwa "dodatków" do Heroes III, pt. "Heroes Chronicles". Słówko na ten temat byłoby miłe. I co do Heroes V - można by dodać że grę robi UbiSoft (przejął schedę po upadłym 3DO), co prawdopodobnie, *jednak*, wpłynie na grę (większość zespołu to będą nowi ludzie), może będą nowe, ciekawe pomysły, na które nie wpadli ludzie z 3DO/NWC. Wiemy też, że gra będzie w 3D, co także rodzi spekulacje na temat zmian w rozgrywce. Ponadto jednak, jak wspomniał Bedzio, niewiele wiadomo poza tym, że do kwietnia 2006 gra powinna trafić do sprzedaży (razem z inną "Might & Magic", mówi się coś o HoMM Online).

Nie piszę tego, by się przyczepić, więc mam nadzieję, że się Bedziu nie obrazisz :)

To tyle na razie, czas zacząć myśleć o #23 i napisać kilka tekstów :)
  Temat: Wasze propozycje
Vilmar

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11208

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Mar 19, 2005 5:53 pm   Temat: Wasze propozycje
MartivaR napisał/a:
Z jednej strony pomysł praktyczny i wart rozpatrzenia. Z drugiej jednak, co tyczy sie linkowania do każdego tekstu to chyba byśmy się teraz zachlastali dając link pod każdy tytuł (jest ich tam kilkaset). Historia, czywli owy spis powstał, gdy jeszcze nie mieliśmy strony online i gdy założeniem było tworzenie tylko zinu offlinowego. Dlatego od tamtego czasu lecimy z tym "koksem" tak jak było to na początku.


Nie mówiłem o linku przy każdym artykule (rozumiem, że to jest co najmniej niepraktyczne i dość poważnie powiększyłoby kod strony), tylko po prostu spis numerów wraz z linkami do nich gdzieś na górze lub na dole "historii". Tak, by od znalezienia artykułu w historii do uruchomienia konkretnego numeru wystarczyło tylko jedno kliknięcie w link (zamiast: powrót na stronę główną/zobacz pozostałe numery/wybrany numer/czytaj online (lub pobierz)). Oczywiście wciąż mówię tu o historii w wersji online.

BTW: co do problemów z Firefoxem - na pierwszy rzut oka kłopot leży w niedopasowaniu rozmiarów obrazków do komórek tabelki (przykład: komórka ma szerokość 215 pikseli, a zawiera obrazek o szerokości wymuszonej 219 pikseli - to między innymi przesuwa ocenę w prawo). Mogę to poprawić, jeśli mi pozwolisz.
  Temat: Wasze propozycje
Vilmar

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11208

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Mar 19, 2005 3:37 am   Temat: Wasze propozycje
Witam,

Mam mały apel: otóż, sugeruję by "historia" (czyli spis wszystkich tekstów, screenów itp.) była umieszczona i aktualizowana również na stronie głównej, a nie tylko w samym magazynie - ułatwi to trochę poszukiwanie konkretnego tektu. Żeby jeszcze przyspieszyć dotarcie do artykułu, który nas interesuje, moglibyście w wersji on-line historii dać odnośniki do poszczególnych numerów (skoro archiwum już jest).

Poza tym proponuję zoptymalizowanie kodu magazynu pod kątem użytkowników innych przeglądarek niż jedyna słuszna - IE (zauważyłem, że pod Firefoxem ramka z oceną się lekko rozjeżdża).

Co do screenów miesiąca - nie bardzo rozumiem, co tak właściwie te screeny miesiąca/tygodnia/dnia dają poza wątpliwym urozmaiceniem. Moim zdaniem screenami miesiąca są wszystkie obrazki, które można znaleźć w galerii :)
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16