gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 14
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wybory do rady sztabu
docent

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5239

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 3:16 pm   Temat: Wybory do rady sztabu
naitsabeSS ma rację.
  Temat: Książki o strategiach, sztuce wojennej, itp.
docent

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11229

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 3:12 pm   Temat: Książki o strategiach, sztuce wojennej, itp.
Klemens
A mieszkając w Polsce nie bardzo mam jak się dobrać do archiwów w Niemczech, czy w Stanach. Czyli pozotają mi książki, Te które wymieniłem to po dsiewie. Monty'ego nie wymieniłem no nie :)
Mellenthin na przykład podaje wnioski raczej konkretne. A w linku który podałem są opracowania na potrzeby Amerykańskich planistów. Robione przez niemieckich wyższych oficerów.
  Temat: Książki o strategiach, sztuce wojennej, itp.
docent

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11229

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 9:02 am   Temat: Książki o strategiach, sztuce wojennej, itp.
Troche się znajdzie Clausewitz choćby.
Z okolic II WŚ jest "trochę" prac zarówno teoretycznych jak i wspomnień z których mżna się czegoś nauczyć. Guderian, von Melenthin, Manstein, Bradley, Patton


zobacz tutaj parę ciekawych rzeczy znajdziesz
http://www.army.mil/cmh-p...s/books-era.htm
  Temat: Element strategii w innych grach.
docent

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9425

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 22, 2004 8:52 am   Temat: Element strategii w innych grach.
W Knights Online są takie opcje (Chyba) znajomi w to grają , ja nie mam czasu :(
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
docent

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 17, 2004 1:03 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Hmm. Jacy amerykanie w 1940 roku? Z indianami by mieli kłopot, żeby ich z powrtem do rezerwatów wyslać jakby z nich wyszli :)
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
docent

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 9:03 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Klemens ---> :)
Co tylko udowadnia, że politycy ze swoimi teoriami niekoniecznie powinni zajmować się prowadzeniem wojny
Inquisitor ---> nice to see you
Klemens ma racje i ty masz racje odnośnie sojuszy, jakby się dogadał to by miał, ale ani on tak naprawde niechciał ani my tym bardziej :)
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
docent

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 8:42 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
I jeszcze sam się o tym najlepiej przekonał :)
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
docent

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 7:29 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Nie część europejską tylko
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
docent

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 3:35 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Jeśli w Mein Kempf pisze, że napadnie na Rosję to jakieś plany mogli zacząć robić, nawet 39 to rok więcej no nie:)
Ja zresztą cały czas twierdzę (nie tylko w necie), że z tą Rosją to zaraza.
Błędy Niemieckiego dowództwa są tu ewidentne. Wspomniany Paulus swój raport o możliwościi zajęcia Rosji skończył słowami, że jest ono w 41 roku niewykonalne.
Gdyby całość inaczej wymyślić i zorganizować. Choćby ciężkie bombowce. Odzież zimowa, smary zimowe.
Ja mam wrażenie, że Niemcy jakoś nie bardzo wierzyli w to, że mają napaść na Rosję
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
docent

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 12:53 pm   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Ano widzisz szczegółowy plan zaczęto opracowywać w 1940 roku. A podstawa to zarówno dokumenty sztabu niemieckiego jak i zeznania np Paulusa który wówczas generalnym kwatermistrzem był
  Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
docent

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 21256

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 9:44 am   Temat: A gdyby babcia miała wąsy...
Ano gdyby nie ten wschód, to niewiadomo, myślę, że i bez Japończyków, tylko planować to od lat trzydziestych, anie od 1940
  Temat: Rocznica Okraglego Stolu
docent

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7524

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 9:35 am   Temat: Rocznica Okraglego Stolu
Klemens
A nie uwarzasz, że oszustwem jest sytuacja w której ludzie którzy przez 45 lat doprowadzili Polskę do dna teraz mówią, że oni wiedzą jak nam zrobić dobrze?
Czy nie lepiej byłoby zakazać im pełnienia f-cji.
A propo przy pełnej dekomunizacji nie byłoby Balcerowicza (w końcu jaką szkołę on kończył), ani Leppera.
  Temat: Rocznica Okraglego Stolu
docent

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7524

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 8:21 am   Temat: Rocznica Okraglego Stolu
Nie przejmować się ustaleniami tak bardzo i po pierwszych wyborach (nie tych kontraktowych) zrobić pełną dekomunizacje. Ominęły by nas przynajmniej ostatnie rządy Millera:) Nie jestem jakimś oszalałym zwolennikiem spiskowej teorii dziejów. Jednak mam nieodparte wrażenie, że przy okrągłym stole nas tzn Polskę przechandlowali. Zresztą niektórzy uczestnicy przyznają, że PZPR dostało gwarancję nietykalności
  Temat: Rocznica Okraglego Stolu
docent

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 7524

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 5:36 pm   Temat: Rocznica Okraglego Stolu
Oj niewielu nas tutaj jeszcze :)

A do tematu nawiązując Mam lat 31 czyli okrągły stół pamietam. I w ogóle tamten okres. Czy mogło być inaczej? Chyba nie. Wybór był wtedy taki, że albo rozmawiać, albo nie. Jeśli nie to co dalej? Strajki, następny stan wojenny?
Inną sprawą jest to czy można było te rozmowy poprwadzić inaczej. I bezpośrednio po nich inaczej wszystko rozegrać.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16