gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 151
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
erykion

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 5116

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Mar 08, 2009 6:40 pm   Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
Sądziłem że obraca się raczej wokół uniknięcia przemiany w Rosjan...
  Temat: Polska vs Rosja
erykion

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 11605

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Mar 08, 2009 6:38 pm   Temat: Polska vs Rosja
Cytat:
Oddając co miesiąc minimum 19% swego ciężko zapracowanego urobku nie poświęcam się dla swej ojczyzny?


A jak oddajesz je rządowi Irlandii (bo tam akurat mieszkasz) to co? Jesteś Irlandczykiem? nie jesteś nawet obywatelem tego państwa (właściwie to w dzisiejszych "republikach" poszanowanie prawa jest tak małe że nikt nim nie jest). Po prostu żyjesz w poddaństwie.

Argumentów Matisa po prostu nie rozumiem. Czy filantropizm czyni Cię członkiem jakiegoś narodu? Wielu Żydów czy Ormian albo innych cudzoziemców służyło Polsce szlacheckiej jak własnemu krajowi, ale sądzę że wkurzyliby się gdyby indukować im jakąś nową narodowość - gdyby chcieli się zasymilować natychmiast porzuciliby odrębny strój.

BTW, czy pomagając charytatywnie jakiejś społeczności afrykańskiej staję się np. Nigeryjczykiem, Zulusem albo innym Masajem? Tak, wygodnie byłoby kupować sobie narodowość (czy jakąkolwiek inną duchową przynależnosć) pieniędzmi czy lojalnością, bezinteresowną pomocą itd., ale to tak nie działa, i faktem jest że narody w Europie obecnie roztapiają się w jakiejś szare masie, bo głosowanie ani żaden podatek nie spoją nikogo w jakikolwiek naród.

Cytat:
Czy heroiczna praca dla przyszłych pokoleń w czasie pokoju nie jest mniej, bohaterska niźli atak z tępym, przerdzewiałym bagnetem na batalion pancerny wroga na wojnie?


A czy fornal wyrabiający 220% normy i płacący regularnie dziesięcinę, a nawet zmawiający grzecznie paciorek jest katolikiem, czy raczej jakiś leniwy parob, ale nie kradnący, nie bijący żony, uprawiający samarytanizm i gotów do rekrutacji na wojnę?

Cytat:
Ja wierze, bo gdyby NATO nie zareagowało jakoś konkretnie to cały sojusz by się rozpadł.


eeee, tam on już jest martwy. Nawet w czasie zimnej wojny nikt nie był pewien na 100% że w razie czego USA pomogłoby Europie. Możliwe że uderzyliby tylko wtedy gdy przeciwnik byłby w trudnym momencie a oni sami maksymalnie dozbrojeni i przygotowani. Czyli po jakichś kilku latach, gdyby aura polityczna temu sprzyjała. A ja coś czuję że Obama będzie walczył z kryzysem, najpierw u siebie a potem w krajach ościennych. A armia się będzie rozbijać gdzieś po Bliskim Wschodzie.
  Temat: Polska vs Rosja
erykion

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 11605

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 8:38 pm   Temat: Polska vs Rosja
Co najwyżej poddanym. Tak, nie twierdzę co prawda że naród to musi być zawsze jakaś wybitnie zaangażowana elita, ale wspólnota krwi i ziemi wymaga jednak możliwości poświęcenia się dla narodu i ojczyzny. Mają ją jedynie bojownicy. Reszta (wliczając w to mnie) nie może dowieść że jest członkiem w narodu w większym stopniu niż mieszczanin, zagrodnik czy chłopek który nosa nie wychylił z chaty w czasie "potopu".
  Temat: Polska vs Rosja
erykion

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 11605

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 6:23 pm   Temat: Polska vs Rosja
Nie, dopiero po zaryzykowaniu swojego życia.
  Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
erykion

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 7255

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 6:21 pm   Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
Generał jest zwolennikiem b. egzotycznych sojuszy? Z USA, Chinami, może jeszcze z Indiami i Australią? Kto jeszcze wchodzi w grę? Japonia? Korea? Brazyli? Argentyna, Chile, Peru... Może jeszcze Ekwador i Gwatemala? Oraz Salvador. Nie zapominajmy też o Nowej Zelandii.

A na poważnie... Z nimi wszystkimi to się można obcałowywać dla propagandy, a istotny jest bliski sąsiad. Tak jak bez znaczenia jest w istocie czy akceptujemy suwerenność Izraela nad Jerozolimą albo niepodległość Kosowa czy ofensywy wewnętrzne Gruzinów, tak samo niewiele nas powinni obchodzić sojusznicy z drugiego końca świata - tylko tyle co praktyczne, czyli handel oraz wzajemne traktowanie obywateli, a pomoc wojskowa jest najczęściej fizycznie niemożliwa lub po prostu niechętna. Obojętnie jakie przyjacielskie plany by się za nią kryły.
  Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
erykion

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 5116

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 6:11 pm   Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
Jeśliby zdołali to tak, ale raczej nie przy pierwszej okazji, tylko wtedy gdy mieliby z tego jakakolwiek korzyść. Ich patriotyzm jest, jak mi się zdaje, dalece bardziej przemyślany.
  Temat: W samo południe - nieumarli
erykion

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 5257

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 6:09 pm   Temat: W samo południe - nieumarli
Nie, raczej coś co było bodajże w Warcraft III, czyli stary patent Tatarów (podrzucamy zadżumionego trupa)
  Temat: Polska vs Rosja
erykion

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 11605

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 4:43 pm   Temat: Polska vs Rosja
Ech, Polacy walczą nawet wtedy gdy wroga nie ma... tylko że chyba jest już coraz więcej "polaczków" zamiast tych co faktycznie stanęli by do boju. Ilość ochotników do walki partyzanckiej w całym kraju byłaby po prostu śmieszna w porównaniu do skali inwazji.
  Temat: W samo południe - nieumarli
erykion

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 5257

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 4:27 pm   Temat: W samo południe - nieumarli
No i roznoszenie zarazy...
  Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
erykion

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 7255

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 4:16 pm   Temat: Z kim powinni wspołpracować Polacy ?
Którzy nas nie lubią... Ja tam obstawiam że z Białorusią. Moskwa to dla Łukaszenki trudna kochanka, więc moglibyśmy z nim za pan brat.
  Temat: Polska Szlachta
erykion

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 10819

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 4:13 pm   Temat: Polska Szlachta
Może to że nie była specjalnie polska...
  Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
erykion

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 5116

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 07, 2009 4:10 pm   Temat: UEvsUSAvsChinyvsRosja
Bałtowie oraz Estowie może i nienawidzą Rosjan, ale łeb to mają. JEŻELI Amerykanie wycofają od nich swoje wojska (bo np. Obama zadecyduje że ma być mniej militariów a więcej socjalu) zostaną zajęci bez dyskusji, tak jak kiedyś.

Tak czy siak w znacznym stopniu są terenem działalności gospodarczej rosyjskiej mafii, więc jeśli tylko niezależność tych przedsiębiorstw które są w rękach innych niż rosyjskie nie będzie poważnie zachwiana - to nie będzie ani żadnego ruchu oporu, ani czystek. Po prostu przedłużenie niepisanego rozejmu, przy zapewnionej przewadze Moskwy we wszystkich priorytetowych działaniach. Po co Ruskom kolejna wojna partyzancka na jakichś nieistotnych obrzeżach? A po co tubylcom, skoro teren nawet w połowie nie sprzyja wojnie defensywnej jak Karelia?

A przypominam że Wojna Zimowa skończyła się w najlepszym (dla Finów) razie remisem, bo trochę terenów jednak oddali i nie zamierzali się opierać Sowietom po rozleceniu się osi. Czyli te tony mięsa armatniego ciągle procentowały i w końcu przeważyły. A dzisiaj są one lepiej uzbrojone i dysponują wsparciem elitarnych oddziałów. Armie z pasa bałtyckiego są po prostu za małe i wcale nie dysponują lepszą technologią niż 'kolos na glinianych nogach", bo ta jest po prostu droga. No i jeszcze sa zinfiltrowani i mają pełno Rosjan - potencjalnych rebeliantów i dywersantów - w obrębie swoich granic, z obywatelstwem.

Niestety, ze wszystkich mieszkańców RON tylko Polacy rzucali się po latach jak jakieś mięso armatnie w improwizowanych powstaniach, z doraźnym planem, rozpaczliwie atakując przypadkową bronią i bez szans na powodzenie. W państwach wschodniego Bałtyku jest sprawą wiadomą że wszyscy razem nie daliby rady Rosjanom. Toteż nie będą podskakiwać. W praktyce to Rosja może ich ignorować w trakcie podbijania, czy to Polski i części Bałkanów, czy to Turcji z kawałkiem Europy.
  Temat: Nankin
erykion

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2293

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Lut 16, 2009 1:32 pm   Temat: Nankin
Pomęczyłem temat masakry nankińskiej z jednym Japończykiem.

Podał mi parę linków:

http://www.ne.jp/asahi/un.../chapter02.html

http://www.japanesestudie...cles/Askew.html

Co o tym sądzicie?
  Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
erykion

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 28237

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Czw Lut 12, 2009 12:45 pm   Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
Klemens napisał/a:
To ja może przypomnę inne - mądry Polak po szkodzie:).


Pozwolę sobie zrewidować ludową mądrość: głupi Polak przed szkodą i po szkodzie, bo ostatni mądry niedługo wyjedzie za granicę.

Cytat:
W Portugalii też wszystko robili na ostatnią chwile i było ok...


Oczywiście, zdążyć można, chyba że się czeka ze sprzedaniem przetargów w nadziei na większy smar... a ta matką głupich, bo nikt nie kupi jeśli nie ma pewności co do samego Euro, i tak sie to nakręca.

Oj, będzie kompromitacja sądzę. Oczywiście, infrastruktura w końcu powstanie na szybko prawie w czas, ale za tak kosmiczne pieniądze że będzie deficyt, jak w Portugalii właśnie. Hm, ciągle istnieje szansa że eliminacje będą np. we Włoszech czy Francji (albo jakimś innym kraju Zach. Europy, w końcu autostrady tam są i stadiony też), ale to by już musiał być złośliwy plan.
  Temat: Co z tym Rokitą?
erykion

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1954

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Lut 12, 2009 12:31 pm   Temat: Co z tym Rokitą?
Jan Maria Władysław Piotr (?) Rokita aresztowany w samolocie za awanturowanie się o płaszcz zostawiony w przedziale wyższej klasy. Cóż, dobrze przynajmniej że załatwiono ta sprawę przed startem.... No i oczywiście pytanie ile w tym zawinił Janio, a ile jego żona, wszak on sam niemieckiego nie zna. Zapraszam do bezmyślnego obsmarowywania platformersa dla chorej przyjemności wyśmiewania i przy okazji robienia z siebie idioty.
 
Strona 2 z 11
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16