gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 151
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
erykion

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14086

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Lut 12, 2009 12:06 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Goodi napisał/a:
erykion napisał/a:
Eeee tam. Stawiać na takich staruchów bez kondycji....


No niezupełnie bez kondycji, potrafili rozstrzygać batalie.


Ale to głównie dzięki zaskoczeniu. nie bez powodu używano ich rzadko.

Cytat:
W dwuręczne tak- ale pod Płowcami czy Grunwaldem a i to niezbyt licznie.


No właśnie, czyli tam gdzie ich na 100% nie było. Pomijając już fakt że nikt wtedy nie produkował żadnej broni z instrukcjami gdzie stało iloma rękami coś trzymać... Praktyczną rzeczą był rozmiar (bo od niego zależał zasięg), i to na jego podstawie klasyfikowano arsenał.

Cytat:
(koniec końców musieli ratować się najemnikami z Galii i Grecji) czy skądinąd Polsce. Do bólu zresztą mozna tu przytaczać kampanię Pyrrusa.


A co takiego strasznego w najemnikach z innych krajów? Co do Pyrrusa, nie wiem jak tam stał z ekonomią, podejrzewam tylko że przy dostatecznej ilości pieniędzy mógłby ich zaciągać i zaciągać... Nie od dziś wiadomo że wojna można bardziej wygrać złotem niż liczebnością.
  Temat: W samo południe - nieumarli
erykion

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9094

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Lut 12, 2009 11:52 am   Temat: W samo południe - nieumarli
A paraliż neuronów? Jasne, takie zombie to pic na wodę a nie nieumarli, ale wyglądaliby na pewno fajnie, jak na klipach...

Cytat:
Stężenie pośmiertne ustępuje po około 72h od zgonu,


I w dodatku nie jednocześnie... Zanim sztywnienie się skończy trup już nieźle śmierdzi... A kiedy ustanie to podobno nabywa nową umiejętność: pływanie (to co zostaje ze zwłok jest rozdymane przez gazy gnilne....).

Jasne jest że opowieści o zombie rozpadających się z powodu rozkładu to przedziwny, amerykański humor, rozmawiamy poważnie, tylko o bardzo świeżych trupach, zreanimowanych gdy dusza była już praktycznie na tamtej stronie.
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
erykion

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14086

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Lut 11, 2009 3:50 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
No jasne, w końcu żadna inna konnica tak bardzo o nie nie dbała. A pod Żółtymi Wodami po prostu nie mogła ich wykorzystać, bo była za mało liczna i broniła się w taborze z innymi oddziałami. W sienkiewiczowskie dwuręczne miecze też wierzysz?

Cytat:
tych prawdziwych trarii, zaprawionych w bojach.


Eeee tam. Stawiać na takich staruchów bez kondycji....
  Temat: m&m
erykion

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6310

PostForum: Heroes of Might and Magic   Wysłany: Wto Lut 10, 2009 3:46 pm   Temat: m&m
Tej części najbardziej nienawidziłem - takie nadrabianie większą ilością opcji oraz innymi bajerami ogólnej nudy.
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
erykion

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14086

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Lut 10, 2009 3:27 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Ograniczę się do porównania formacji wymienionych w ankiecie:

TOP 5


5 Samurai - banda cieniasów obrośniętych tłuszczem i strzelających zza wiklinowych osłon.

4 Hoplici - przeważnie platfusy, silne tylko w dużym, zwartym szyku.

3 Legioniści
a) jako milicja obywatelska - zbieranina italskich chłopów, gorsza od hoplitów,
b) jako armia b. profesjonalna - uniwersalni terminatorzy.

2 Janczarzy - powiedzieć o nich że byli barbarzyńskimi zabijakami to stanowczo za mało.

1 Husaria - kwiat polskich najemników, też szkoleni od dziecka (w dworach), BTW, jeśli nazwiecie ich ciężkimi, to jak określicie kirasjerów? Hiperciężcy?
  Temat: W samo południe - Jeep
erykion

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6175

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Lut 10, 2009 3:13 pm   Temat: W samo południe - Jeep
To taki typowy samochodzik dla oficerów i do przewożenia rannych oraz kurierów... nie ma być za duży ani za powolny, ciężko powiedzieć jak wielkie powinno być opancerzenie.... Łatwiej stwierdzić co nie jest najważniejszą cechą: na pewno ładowność i zasięg.
  Temat: W samo południe - Snajper
erykion

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13795

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Lut 10, 2009 2:46 pm   Temat: W samo południe - Snajper
Przede wszystkim maskowanie - by nie zginąć przypadkiem (np. w czasie załatwiania potrzeby, czy będąc zauważonym i zlokalizowanym przez zagubionego ciecia). Żeby w ogóle przekraść się przez linie wroga MUSI się znać na kamuflażu. Wyszkolenie i improwizacja w innych dziedzinach to tak naprawdę coś z czym najlepiej PRZYJŚĆ do wojska...

Tłumik pozwala zamaskowanemu snajperowi podejść dosyć blisko... a czy zauważą z jakiego kierunku padł strzał, czy uda się wrócić i przetrwać... na takie misje posyła się prawdziwych snajperów, a więc tych którzy nauczyli się strzelać jako kilkuletnie dzieci, zatem są megaskuteczni - jeśli zaczęto ich tak wcześnie trenować, to być może są również zdeterminowani nie dbać przesadnie o powrót... jeżeli wrogi dowódca jest ważny, można się poświęcić - ostatecznie zwykły strzelec wyborowy może na froncie zastąpić w jakimś stopniu takiego asa. A zdolnego generała już niekoniecznie da się zmienić na nowego.

Co do tego strzelania "z armaty" - przy takim podejściu to najlepiej bombardować... tylko czym tu się chwalić - 0 bohaterów później....
  Temat: W samo południe - nieumarli
erykion

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9094

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Lut 10, 2009 2:28 pm   Temat: W samo południe - nieumarli
Sądzę że przede wszystkim chodzi o mózg. Jeśli to naprawdę nieumarli (a nie przybysze z krainy śmierci czy coś) to powinni powtarzać ciągle ostatnią rzecz jaką robili w chwili śmierci. Jeśli mają uszkodzony mózg, to trochę możliwości odpada, ale proste czynności fizyczne mogą wykonywać - tak długo aż mięśnie sa całe, wszak one rozkładają się chyba najdłużej (chyba że robaki pożrą).
  Temat: inne podejście do Kolumba i jego odkryć
erykion

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7099

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Sty 30, 2009 9:48 pm   Temat: inne podejście do Kolumba i jego odkryć
Ale o ile wiem to uznaje nadal że człowiek zosstał stworzony w oddzielnym akcie. Ale chyba i tak wszyscy widzą że to kompromis.
  Temat: inne podejście do Kolumba i jego odkryć
erykion

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7099

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Sty 26, 2009 5:59 pm   Temat: inne podejście do Kolumba i jego odkryć
Autor tych filmików wojuje ze stereotypami amerykańskimi, które nie mają za wiele wspólnego z faktyczną historią Europy.
  Temat: W samo południe - Sprzęt wykonany przez Mistrzów
erykion

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5761

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Czw Sty 22, 2009 3:22 pm   Temat: W samo południe - Sprzęt wykonany przez Mistrzów
Oba złamałyby się na napierśniku, ześlizgnęły po hełmie, bądź utkwiły w tarczy. I wyszczerbiły przy zderzeniu ze sobą. Nie ma specjalnego znaczenia kto je wykonał.

Jasne, dwa razy lepsze i więcej, tylko wszystko zależy w jakiej sytuacji. Za bardzo nie opłacało się przeginać z tym inwestowaniem w jakość, lepiej było się skupić na szkoleniu, bo bez pewnej ręki to żadnych cudów nie będzie. No, chyba że miecz będzie tak zaczarowany że sam będzie walczył, bez pomocy właściciela.
  Temat: inne podejście do Kolumba i jego odkryć
erykion

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7099

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Sty 22, 2009 2:52 pm   Temat: inne podejście do Kolumba i jego odkryć
Przedstawicieli Kościoła obdarzono wysokim zaufaniem,obdarzając ich wielkimi majątkami. Sponsorowali z nich częściowo naukę, co było pożyteczne i oczywiste, bo tego między innymi od nich oczekiwano.

Problem polega na tym że Kościół, mając całkiem solidną (w każdym razie b. stabilną niż chwiejną) podstawę do snucia ideologicznych rozważań, wykształcił jedynie pozór ideologii. Może to wina ludzi. Ale ja tam dostrzegam stopniową degenerację w sercu Kościoła - papiestwie. Uważam że było coraz gorsze i mniej sprawne. Ryba zepsuła się od głowy. Bez wątpienia już w średniowieczu stało się jasne że Kościół czeka krach, podczas gdy Islam będzie trwać dalej, wbrew pozornym słabościom.
  Temat: Icy Tower
erykion

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9367

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Sty 22, 2009 12:02 pm   Temat: Icy Tower
Dla mnie była za trudna. Wolę się specjalizować w takich inteligentnych tytułach jak Snake (I) albo Alladyn (tak, wiem że klasyka to Prince, ale akurat to była moja pierwsza platformówka).

A poza tym Icy Tower to morderca spacji.
  Temat: Fable, intymny problem hih :D
erykion

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6235

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Sty 22, 2009 11:58 am   Temat: Fable, intymny problem hih :D
CzekałA.

Zawsze się zastanawiałem gdzie się później podziewa ta cała wiaruchna co wchodzi na forum by zamieścić 1 post (albo parę, lub żadnego), po czym znika. Odcięcie od Internetu? Szkoda by było gdyby ich towarzystwo przepadło na stałe.
  Temat: Nasz Dobry CS
erykion

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4252

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Sty 22, 2009 11:50 am   Temat: Nasz Dobry CS
Nie grałem już ładnych parę latek w żadną strzelankę... Ale pierwszego CSioka wspominam najlepiej. Fajnie się tam strzelało i rzucało granatem, nierealistycznie, ale jednak bez przegięć. Niby jest to strzelanka taktyczna, ale ja tam widziałem tylko elementy taktyczne, właściwie to jedynie praca zespołowa jest takim elementem, bo tam żadnej taktyki tak naprawdę nie ma. Nie pamiętam nawet czy można było wydawać rozkazy, bo nikt nie pomyślał by skorzystać czy choćby zapytać... Na drugim miejscu był Unreal, a tam już tylko ściganie się kto szybciej wygarnie superzdrówko, pancerz i snajperkę albo wyrzutnię rakiet.

Poza tym grałem jeszcze w Quake'a ale miał gorszy klimat (no... w sumie to gorszą grafikę, w sensie pastelowych kolorków, bo w resztę się jakoś nie zaangażowałem).
 
Strona 3 z 11
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16