gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 258
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leonardo da Vinci
leiff

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7741

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lis 02, 2005 11:57 am   Temat: Leonardo da Vinci
Agent napisał/a:
Leonardo wcale nie wynalazl spadochronu, ten wynalazek byl juz znany w starozytnych Chibach :) , tak samo jak skrzydła do latania. W ogóle Chińczycy wymyślili latawce, za pomocą, któych sprawdzano odległość między armią, a oblężanym miastom :) . Służyły one także za wyrocznie. Np. gdy statek miał wypłynąć z portu to szukano, jakiegoś Chińczyka w stanie nieważkości, bądź szaleńca przywiązywano go do ogromnego latawca i puszczano :) . Jeśli wzbił się wysoko to handlarze wchodzili na pokład statku, jeśli szybko spadł to statek zostawał na rok w porcie :) . Puszczanie ludzi na latawcach, było także rozrywką cesarzy, jeden ponoć przeleciał tak kilometr :) .

A znasz jakiś udokumentowany przypadek użycia spadochronu i jakieś plany takiego urządzenia z czasu przed leonardem? Bardzo prosiłbym o namiary gdzie coś takiego mogę znaleźć. A chińczycy dużo rzeczy wynaleźli np. proch, makaron, szkło, itd.
  Temat: Nasze problemy
leiff

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8304

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Lis 02, 2005 10:43 am   Temat: Nasze problemy
Muszę tutaj poprzeć mojego przedmówcę bowiem są posty i odpowiedzi na nie kturych bez użycia odpowiedniego programu dekodującego grypsere odczytać nie można ;-)
  Temat: Słowianie czy Wikingowie?
leiff

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9824

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lis 02, 2005 10:22 am   Temat: Słowianie czy Wikingowie?
Backside napisał/a:
leiff napisał/a:
Chciałbym zaproponować temat i zacząć dyskusję mianowicie która z nacji Słowianie czy Wikingowie była nacją lepszych wojowników? Wiem że spór to odwieczny ale chciałbym poznać zdanie sztabowiczów.



A to ciekawe podejście - słyszałem juz kilka "odwiecznych sporów", ale takiego jeszcze nigdy :].

Przychylę się do opinii walki niejako z potrzeby, ale w tej walce to wikingowie czy też ogólnie rozumianie normanowie (bo trochę różnych "odmian" bałtyckich piratów było), doszli w swoim fachu do perfekcji.

Najbardziej zadziwiające są ich wędrówki handlowe - spływ rzekami od Bałtyku do Morza Czarnego oraz dookoła kontynentu, urządzając zimowe obozowiska.

A jedną ze śmiejszych faktów z ich dziejów, świetnie opisana w starej serii "Strasznej Historii", to pomyłka Rzymu z miasteczkiem Luna :].


Widać z tego że nie jesteś zbyt zorientowany w temacie bractw rycerskich rzucić tam takie hasło a momentalnie sypią sie wióry, i nie tylko.
  Temat: Leonardo da Vinci
leiff

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7741

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lis 02, 2005 10:19 am   Temat: Leonardo da Vinci
Popieram w 100 procentach przedmówcę Leonardo był człowiekiem który przerósł swoją epokę o setki lat szkoda że nie urodził się w naszych czasach aż strach pomyślec co mógłby wynaleźć.
  Temat: W samo południe - czołg
leiff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15300

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Lis 02, 2005 10:16 am   Temat: W samo południe - czołg
Moim skromnym zdaniem czołg z najlepsza armatą, najtwardszym pancerzem, najszybszy na świecie, nie przyda się na nic jeśli co rusz będzie go unieruchamiać jakaś awaria. Można popatrzeć na nasz czołg Twardy miał być hicior a wyszedł bubel wystarczyło na raz obrócić wieżę o 360 stopni i już siadała elektryka a założenia były takie piękne...
  Temat: W samo południe - Nie ma odwrotu
leiff

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4380

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Lis 01, 2005 5:16 pm   Temat: W samo południe - Nie ma odwrotu
W dzisiejszych konfliktach zbrojnych broń stosowana przez wojsko jest bardzo mało uniwersalna. Specjalizacja poszła bardzo daleko więc w przypadku walki o kturym piszesz obrońcy powinni posiadać broń o średnim zasięgu. Jeśli atakujący posiadają natomiast broń szturmową np. MP5 czy Uzi to 100 metrów powinno w zupełności wystarczyć jeśli natomiast posiadać będą broń o dużo większym zasiegu jak choćby karabiny snajperskie to wtedy nawet 500 metrów niw jest wartością wystarczającą.
  Temat: Co bys zrobił/a z milionem Dolarów ?
leiff

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8249

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Paź 26, 2005 8:15 am   Temat: Co bys zrobił/a z milionem Dolarów ?
No cóż ;-) kto nie smaruje ten nie jedzie;-)
  Temat: Co bys zrobił/a z milionem Dolarów ?
leiff

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 8249

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 8:21 pm   Temat: Co bys zrobił/a z milionem Dolarów ?
MAO napisał/a:
Robiąc ankieta zapomniano i jedynie słusznej odpowiedzi. Pozwoliłem ją sobie dodać :)

I TO JEST JEDYNA SŁUSZNA ODPOWIEDŹ :lol:
  Temat: Spis FILMÓW godnych Polecenia innym
leiff

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 37804

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 8:00 pm   Temat: Spis FILMÓW godnych Polecenia innym
Ja chciałbym polecić :
:arrow: Dom 1000 trupów.
:arrow: Dom woskowych ciał.
:arrow: Boat Trip
:arrow: Zróbmy sobie wnuka
:arrow: Rrrrr
:arrow: Wojna Światów
  Temat: Browar - jaki lubicie najbardziej
leiff

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 23383

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 7:50 pm   Temat: Re: Browar - jaki lubicie najbardziej
s2nto napisał/a:
Aż się zdziwiłem, że na forum nie ma topicu o tym :mrgreen: chyba każdy z nas ma jakiś ulubiony wywar z chmiela 8) (Klemens wybacz :) ).

A więc mój ulubiony browar to Warka Strong obowiązkowo bo ta czerwona to jakaś taka
nijaka. Natomiast dobrym rozwiązaniem EKONOMICZNYM jest kupno Debowe mocne - nie
poznałem jeszcze osoby co ustała na nogach po wypicu jednego takiego szatana :mrgreen:

A jakie są wasze typy najlepszego browara :) :?:

mój ulubiony browar to równierz warka strong ale jeśli chodzi o dębowe mocne ja ostatnio wypiłem 3 i poszedłem grzecznie do domku;-)
  Temat: Napoleon Bonaparte- geniusz czy nie?
leiff

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 22306

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 7:41 pm   Temat: Napoleon Bonaparte- geniusz czy nie?
masz zupełną rację prawdziwy geniusz wykorzystuje przewagę przeciwnika dla własnego zwycięstwa Napoleon tego nie umiał. poza tym nigdy go nie lubiłem ponieważ nasi żołnierze walczyli i umierali za niego a on nie potrafił wywiązać się z jedynej obietnicy jakiej oni żądali wolnej Polski. Dostali coś co nawet w przybliżeniu nie przypominało wolnego kraju a i tak musieli płacić olbrzymie sumy na utrzymanie armii.
  Temat: Wasze Pulpity
leiff

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5396

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 5:56 pm   Temat: Wasze Pulpity
A ja mam na pulpicie dwie najważniejsze dla mnie kobiety.
  Temat: WYBORY 2005
leiff

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 10690

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 5:53 pm   Temat: WYBORY 2005
Witam właśnie wróciłem z lokalu wyborczrgo po drugiej turze. Wprawdzie żadem z kandydatów nie przekonał mnie do siebie w 100% to jednak zagłosowałem na Tuska. Jego adwersarz zbyt mocno kładzie nacisk na dobre obyczaje;-)
  Temat: Praetorians.
leiff

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13645

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 5:40 pm   Temat: Praetorians.
dobrze wam mówić ja już nawet ją odinstalowałem jak jestem prawie na końcu gry i kombinuje jak koń pod górke robie 20 podejść na różnorakie sposoby i nic to każdy sięgną by po pomoc

Temat zamykam - a zinteresowanych grą Preatorians kieruje tu:
http://www.sztab.com/forum/tematy10/406.htm
s2
  Temat: Praetorians.
leiff

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13645

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 10:12 pm   Temat: Praetorians.
:?:
MAM WIELKĄ PROŚBĘ NIECH KTOŚ POWIE MI JAK WPISYWAĆ KODY DO PRAETORIANS BO KODY SĄ WSZĘDZIE A NIGDZIE NIE MA SPOSOBÓW ICH WPISYWANIA JA PRÓBOWAŁEM JUŻ CHYBA WSZYSTKIEGO I KLAPA ZERO REAKCJI
 
Strona 16 z 18
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16