gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 258
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leonardo da Vinci
leiff

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7741

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 9:57 pm   Temat: Leonardo da Vinci
Backside napisał/a:
Ja bym z chęcią wypróbował rydwan z kręcącym sie ostrzem z przodu, ale spóźniłem się o 500 lat :].

ale przecież Leonardo miał kilka innych pomysłów choćby czołg, i jeszcze kilka innych ciekawych machin wojennych zna ktoś jakieś?
  Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
leiff

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 136930

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 6:16 pm   Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
nie dasz rady zdążyć próbowałem wiele razy musisz popłynąć do drugiego portu angielskiego niedaleko highrock. a zwaoziłeś jakiś ładunek z highrock to tego portu? Jeśli tak to czy rozmawiałeś o nim z tamtejszym gubernatorem? Obroń ten port przed piratami a dowiesz się kilku ciekawych rzeczy. Aha jeszcze jedno na highrock będzie wysłannik korony będzie w biurze gubernatora musisz poczekać na ten moment i wtedy porozmawiać z nim ale najpierw odwiedź drugi angielski port i porozmawiaj z gubernatorem.
  Temat: Leonardo da Vinci
leiff

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7741

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 11:00 am   Temat: Leonardo da Vinci
Witam mam pytanie do sztabowiczów czy ktoś zna przykłady działających urządzeń wynalezionych przez Leonardo? Czytałem o facecie który wg. jego rysunków zbudował spadochron i wypróbował go. Facet przeżył i to bez obrażeń. ;-) tzn. spadochron działa!!!!
Bardzo proszę o inne przykłady jego wynalazków które sprawdziły się w praktyce.
  Temat: dobre mało znane strategie
leiff

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 28067

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 10:50 am   Temat: dobre mało znane strategie
Mariucha napisał/a:
cvze grał ktoś może w piratów nowego świata?
:idea:

Grałem ale po przejściu pierwszej kampanii znudziło mi się
  Temat: WarCraft II
leiff

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7497

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 10:48 am   Temat: Re: WarCraft II
s2nto napisał/a:
Tak sie ostatnio wziąłem za ten klasyk i postanowiłem go przejsc:)

No i na wstępie rzucający się problem w oczy: Czy jest możliwośc naprawy statków i uzdrawiania jednostek:) :?:

można jeszcze naprawiać katapulty
  Temat: Fortyfikacje
leiff

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5486

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 10:00 am   Temat: Fortyfikacje
Niezła, nieżła przydało by się więcej punktów akcji.
  Temat: Książki Fantasy
leiff

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21464

PostForum: Książki   Wysłany: Sob Paź 22, 2005 9:07 am   Temat: Książki Fantasy
Perkun napisał/a:
Czołem!

Cóż...z fantasy jednym tchem czytałem "Wiedźmina" Sapkowskiego. Każda książka z serii mi się podobała i wciąż liczę, że być może ukaże się kiedyś choć jeszcze jedna:) Myślę, że lubię tą tematykę, być może kiedyś sięgnę po innych autorów. Ja raczej obracam się w literaturze utopijnej i antyutopijnej- Kafka, Orwell, Huxley, Golding, Witkiewicz, Wells, Sieprawski, Nabokov, Konwicki. Ale też książki jak najbardziej zbliżone do fantasy jak "Podróże Guliwera" Swifta czy "Faust" Goeth'ego. Również fantastyka socjologiczna i tu moim mistrzem jest Janusz Zajdel. Takie pozycje, jak "Paradyzja", "Limes Inferior" czy "Cała prawda o planecie Ksi", to już klasyka tego nurtu. Hymhmhm...może jeszcze z komiksu seria Thorgal, Yans oraz superpozycja-Szninkiel-szczególnie scena z Volgą;)

Pozdrawiam!

Co do sapkowskiego to podobały mi się tylko trzy pierwsze tomy Wiedżmina później zaczęło się gmatwanie wątków ale tak to już jest gdy autor pisze pod zamówienie i dostaje prowizje za każdy kolejny tom. Wiem zresztą z pewnych źródeł (od kogoś kto z Sapkowskim rozmawiał) ze ten dwa ostatnie tomy napisał beż konkretnego pomysłu tylko i wyłącznie dla kasy. Ale nie można zaprzeczyć że jest wielkim autorem fantasy największym chyba w Polsce. Jego Wieża głupców rzuciła mnie na kolana niestety wciąż nie mogę dostać kontynuacji tej serii. Pi4erwszy jej tom czytałem już trzy razy jest świetny!!!!

[ Dodano: Wto Lis 08, 2005 8:35 pm ]
no a teraz jestem w trakcie czytania drugiego tomu jest rownie dobry jesli nie lepszy
  Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
leiff

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 136930

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pią Paź 21, 2005 1:23 pm   Temat: Poradnik do ''Sea Dogs''
Najprościej jest poprostu oszukiwac czyli używać kodów.
Ja przeszedłem grę i zostałem gubernatorem Highrock. Musisz wykonywać zadania powierzone przez gubernatorów.
  Temat: W samo południe - Jeder sztos ein Francois
leiff

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4540

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Paź 20, 2005 10:02 pm   Temat: W samo południe - Jeder sztos ein Francois
więc jeśli chodzi o śmierć po jednym strzale to co jeśli w polu widzenia jest tylko np. stopa przeciwnika? Albo inna część ciała mniej ważna dla organizmu?
  Temat: Słowianie czy Wikingowie?
leiff

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9824

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Paź 20, 2005 4:14 pm   Temat: Słowianie czy Wikingowie?
Hmmm, no to chyba wskazałbym Wikingów jako prekursorów Blitzkriegu :wink: . Większość śmialych i ryzykownych napadów udała się Wikingom z powodu pełnego zaskoczenia przeciwnika i szybkości przemieszczania.



Niebanalną rolę odegrały przy tym statki skandynawów zwane drakkarami długie łodzie o płaskich kadłubach umożliwiające im wpłynięcie daleko w górę rzek wpadających do morza
  Temat: Słowianie czy Wikingowie?
leiff

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9824

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Paź 20, 2005 1:18 pm   Temat: Słowianie czy Wikingowie?
Zgadzam się z tobą w pełni wiadomo że żadna z tych nacji nie była li tylko wojownikami ja wręcz wikingów nazwał bym doskonałymi kupcami ale chodzi mi tutaj o konfrontacje właśnie tej określonej cechy czyli umiejętności bitewnych.
  Temat: seria polityczna- Włodzimierz Iljicz Lenin
leiff

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4987

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Paź 20, 2005 11:44 am   Temat: seria polityczna- Włodzimierz Iljicz Lenin
Towarrzysz Stalin napisał/a:
Mande napisał, że Stalin objął władzę dzięki Leninowi. To Bzdura!!!!!!!!. Lenin chciał zgładzić Stalina, ale ktoś go o tym ostrzegł. Parę dni później Lenin nie żył. Wszystko zostało zatajanone przez władze i jest zatajone do dziś. Można się tylko domyślać kto to zrobił.

popieram zdanie przedmówcy natomiast chciałbym jeszcze dopowiedzieć że "białych" mordowały rzesze ludzi doprowadzonych przez nich do skrajnej nędzy i rozpaczy tego, podobnie jak (rzeki kijem nie zawrócisz) nie dało się wówczas uniknąć.
  Temat: Słowianie czy Wikingowie?
leiff

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9824

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Paź 20, 2005 11:39 am   Temat: Słowianie czy Wikingowie?
Chciałbym zaproponować temat i zacząć dyskusję mianowicie która z nacji Słowianie czy Wikingowie była nacją lepszych wojowników? Wiem że spór to odwieczny ale chciałbym poznać zdanie sztabowiczów.
  Temat: Armia Czerwona - chluba komunistów
leiff

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5412

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Paź 20, 2005 9:26 am   Temat: Armia Czerwona - chluba komunistów
W związku z armią czerwoną i bronią w związku radzieckim ciekawi mnie jedno mianowicie: w byłym związku radzieckim produkowano walizkowe bomby atomowe z tego co wiem nikt nie potrafi rozliczyć się z wielu z nich poprostu zniknęły na dobrą sprawę może je mieć każdy dlaczego nikt się tym nie interesuje tzn. nikt wżny
  Temat: Polska scena polityczna
leiff

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 6752

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Paź 20, 2005 8:56 am   Temat: Polska scena polityczna
Na temat polskiej polityki zazwyczaj nie wypowiadam się ale zdanie mam jedno: dlaczego do sprzątania wymaga się wykształcenia co najmniej średniego a do sejmu wpuszcza się ludzi z niepełnym podstawowym????? Zresztą ci sami ludzie w niezwykły sposób niedługo później są już na studiach. Z tym niepełnym to trochę pojechałem ale fakt jest taki że rządzą nami często ludzie niedouczeni którzy nie potrafią się wysłowić i takimi ich świat znajduje. Podobało mi się stwierdzenie Korwina-Mikke że cały parlamen trzeba wysłać na 5 lat daaaaaleko a my Polacy sami damy sobie rade ;-)
 
Strona 17 z 18
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17