gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 490
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Potrzebuje pomocy[Laptop]
mande

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7315

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sie 14, 2008 5:49 pm   Temat: Potrzebuje pomocy[Laptop]
Co do laptopa Huntera: za te pieniądze bardzo fajny sprzęt, ale w budżecie do 2k można dorzucić drugi rdzeń i lepszą grafę.


Kilka moich typów do rozważenia:

http://www.agito.pl/asus/...494.334254.html (mocna grafa, słabszy proc)

http://www.agito.pl/asus/...494.328649.html (słabsza grafa, mocniejszy proc)

http://www.agito.pl/benq/...691.328687.html (tym razem grafa od zielonych)

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=47735 (trochę za słaby proc)

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=47702 (ciekawa propozycja)
  Temat: Potrzebuje pomocy[Laptop]
mande

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7315

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sie 14, 2008 3:44 pm   Temat: Potrzebuje pomocy[Laptop]
Asterix napisał/a:
acer


Rózne rzeczy się z nimi dzieją. Są najtańsze i najbardziej "wypasione", ale też awaryjne i średnio u nich z jakością wykonania - wiem z autopsji (a padnięta płyta główna w środku arcyważnej pracy to nic przyjemnego).

Asterix napisał/a:
asus i toshiba


Nie mam zdania ... na pewno dobre marki, ale fajnych rzeczy pod maską w takiej cenie nie znajdziesz.


Przy wyborze zwróć uwagę na:

- proporcje (ja bym wybrał panoramę) i przekątną (polecam 17'' jesli rozmiar nie jest problemem) ekranu

- oddzielną (niezintegrowaną) kartę graficzną

- prądożerność i grzanie się (platformy Centrino albo Puma to najlepsze rozwiązania)

tyle mi narazie rpzychodzi do głowy :)
  Temat: Harry Potter
mande

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 22369

PostForum: Książki   Wysłany: Nie Sie 10, 2008 11:55 am   Temat: Harry Potter
Ewentualnie jeśli się ma wersję drukowaną, to można ściągnąć "kopię bezpieczeństwa" w pdf ;) (choć to naciągane tłumaczenie i chyba jednak nie do końca zgodne z prawem).
  Temat: Farmerska Olimpiada - 3 Laptopy do wygrania!
mande

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5002

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Sie 01, 2008 2:28 pm   Temat: Farmerska Olimpiada - 3 Laptopy do wygrania!
Już zamieściłem podobne ogłoszenie na stronie głównej Sztabu.
  Temat: W samo południe - Kriosen
mande

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5251

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Sie 01, 2008 12:38 pm   Temat: W samo południe - Kriosen
Łukasz18 napisał/a:
zatem spowolnienie procesów życiowych spowoduje dużo szybszy wzrost entropii niż u normalnego człowieka


Logiczne. Jesli zabijesz stworzenie żywe, to jego entropia wzrośnie - rozpadnie się w proch (dzięki innym organizmom żywym, które w konsekwencji pomogą innym organizmom do zmniejszenia entropii dostarczając rozłożone związki).

Łukasz18 napisał/a:
w skrócie entropia działała by na korzyść człowieka zahibernowanego i co ruchy browna niszczyły by, entropia przywracała by porządek


Własnie nie - "zwiększyć entropię" w tym przypadku należy rozumieć jako "zniszczyć" i to z powodzeniem robiłyby ruchy Browna.
  Temat: Czego teraz słuchasz?
mande

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29211

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Lip 30, 2008 10:30 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
To ja powiem o nowym tworze "Scars on Broadway". Kryje sie za nim Daron Malakian z System of a Down wraz z ichniejszym perkusistą.

Ich płyta jest szczerze powiedziawszy średnia. Płyta innego spadochroniarza z SoaD - Serja Tankiana - miała mocne przesłanie ideologiczne, ciekawe utwory z pogranicza gatunków, power i pozytywna enegria. Kojarzy się z takimi albumami jak Toxicity czy Steal this album!.

Ta zaś kojarzy sie bardzo z Mezmerize i Hypnotize - dużo melodyjnej, balowej i momentami mdłej, nudnej muzyki. Niektóre kawałki metalowe, inne zaś zupełnie rockowe - to akurat pozytywny element. Pojawiają się wstawki elektroniczne. Tematyka nieco inna, też silnie zaakcentowana, ale ... do mnie nie trafia tak mocno.

Zobaczymy co przyniosą kolejne dni ;) .
  Temat: W co obecnie gracie?
mande

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65221

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lip 28, 2008 6:42 pm   Temat: W co obecnie gracie?
A ja twierdzę, że można jednocześnie grać i uczyć się ortografii ... tylko muszą to wtedy być gry z polską lokalizacją ;) .

Hunter, a czemu nie 3.0?
  Temat: Sapere aude, homo interneticus!
mande

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 15322

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Lip 21, 2008 9:08 am   Temat: Sapere aude, homo interneticus!
Na wielu forach stosuje się takowe tagi ;)
  Temat: EU Rome(Rzym)
mande

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6289

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Wto Cze 03, 2008 8:31 pm   Temat: EU Rome(Rzym)
Rome jest grą dość specyficzną ... osobiście te klimaty w tym wydaniu mi do gustu raczej nie przypadły, ale poczekam na pełną polską wersję na warsztacie recenzenckim ;) .
  Temat: W samo południe - Wojna Domowa
mande

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6481

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 07, 2008 7:02 pm   Temat: W samo południe - Wojna Domowa
Klemens napisał/a:
Czy bolszewicy w 1923 r. byli silniejsi politycznie niż w 1918?


Ależ ogólnie rozumiana Rosja w tzw. międzyczasie stoczyłą nieudaną wojnę z Polską, a biali ponadto byli wspierani przez Zachód.

Trudno jendak nie zauwazyć, że w 1918r. bolszewicy mieli niewiele, a w 1923 już rządzili całym krajem. To jest już jakiś postęp.
  Temat: W samo południe - Wojna Domowa
mande

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6481

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 07, 2008 8:12 am   Temat: W samo południe - Wojna Domowa
Ale kraj jest niewąypliwie silniejszy politycznie. Czy to nie jest jakaś przewaga? Czy przekłada to się jakoś na siłę militarną? Może dyplomacja moze załatać dziury po wojnie domowej?
  Temat: W samo południe - Roślinność
mande

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4252

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:05 am   Temat: W samo południe - Roślinność
Choć jeśli do zbioru roślinności wciągniemy drzewa, to niezdolność do zatrzymania kuli staje się dyskusyjna.
  Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
mande

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 30031

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 5:54 pm   Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
Właśnie zastanawiałem się czy mam rację ... tak nam ostatnio mówiła polonistka, ale chyba nie powinenem jej wierzyć na słowo we wszystkim ;) .

Dzięki za sprecyzowanie i przepraszam za nieścisłości :)
  Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
mande

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 30031

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:33 am   Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
wszak napisał/a:
Historia est magistra vitae


Skłądnia łacińska charakteryzuje się tym, że czasownik jest ZAWSZE na ostatnim miejscu, toteż powinno być to:

"Historia magistra vitae est" ;)

wszak napisał/a:
Jednak nie każdy tą zasadę pamięta


:)

Teraz do meritum:

wszak napisał/a:
musimy być czujni, bo nigdy nie wiadomo co przyjdzie do głowy naszym sąsiadom


A i owszem, ale musimy pamietać, że dzisiejsza sytuacja polityczna powoduje, że mozemy sie czuć bardzo bezpiecznie - mamy za plecami USA i praktycznie całą zachodnią Europę i tym razem wydaje się, że możemy na nich liczyć ;) .
  Temat: Nowy wygląd strony
mande

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 22135

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 9:39 am   Temat: Nowy wygląd strony
Już postulowałem zrobienie porządku z tym panelem, bo jednak nie każdy użytkownik ma takie doświadczenie i inteligencję jak Mikiss, i moze się po prostu tam pogubić ;) .
 
Strona 4 z 33
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 16