gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 490
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: seria polityczna- Józef Stalin
mande

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5516

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 28, 2005 9:17 am   Temat: seria polityczna- Józef Stalin
Polecam 3 odcinkowy film dokumentalny o Stalinie na Discovery. Na pewno będą go niedługo powtarzać, Było tam jasno powiedziane co zrobił (lub nie zrobił) Stalin jakie były tego skutki, itd.

Cytat:
Gdy działo się coś "złego" - ludzie myśleli, że ich Stalin o tym nie wie.


To na pewno prawda. Ile listów zesłańcy z Kołhozów i innych temu podobnych napisali do pana Dżugaszwili to jeden Bóg wie. A Stalin milczał... :(
  Temat: Zeus: Pan Olimpu
mande

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14493

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Mar 22, 2005 5:57 pm   Temat: Zeus: Pan Olimpu
Zeus: świetna gra. Oczywiście leciwa i zarówno grafika, jak i dźwięk mogą budzić pewne zastrzeżenia to mimo to ma to "coś" co pozwala się w niej zauroczyć. Przeszedłem wszystkie misje kilka razy i nie narzekam. Główny nacisk postawiony jest na zarządzanie miastem, a szkoda.
Poprawiłbym motyw wojny. Jest on podobny do tego z Europy Universalis: symboliczne jednostki a walka w innych Polis to tragedia... Po prostu po pewnym czasie od wysłania wojsk przychodzi informacja, czy wygrałeś, czy nie. Tyle! Ale mimo wszystko wciąga.
Jest to najlepsza produkcja Sierry w dziedzinie RTS. Uważam, iż późniejsza pozycja "Cesarz: państwo środka" jest ogromnym, nudnym niewypałem.
Apel do SIERRY: zróbcie sequel Zeusa z 3D i będzie cool!
  Temat: seria polityczna- Włodzimierz Iljicz Lenin
mande

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4999

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Mar 22, 2005 5:45 pm   Temat: seria polityczna- Włodzimierz Iljicz Lenin
Lenin chciał wprowadzić socjalizm realny (komunizm) w życie. Próbował to na różne sposoby.
Czy jest postacią pozytywną? Zależy dla kogo. Stalin dzięki niemu objął władzę w państwie, więc on narzekać na niego nie mógł. Ale już milionowe rzesze Rosjan mogą mieć odmienne zdanie.
  Temat: Pogadajmy o armiach starożytności:)
mande

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 14803

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Mar 20, 2005 2:04 pm   Temat: Pogadajmy o armiach starożytności:)
Sprostowanie: pierwsza bitwa (średniowieczna) o której mówiłem, to Azincourt (1415).

Druga bitwa to Carrhae, tyle że nie pamiętałem nazwiska (Krassus) i podałem ród z którego generał się wywodził.

Możemy porozmawiać o łucznikach na nowym temacie (bo łucznicy to nie tylko starożytność) jeśli ktoś takowy założy.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
mande

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Mar 20, 2005 1:47 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Uzupełnienie punktu trzeciego:

Cytat:
zbytnie opóźnienie momentu ataku, wypadało uderzyć wiosną by zajść jak najdalej przed pierwszymi opadami śniegu


Hitler uderzył 22 czerwca dlatego, że aspiracje i chęci przysłoniły mu zdrowy rozsądek; w tym samym dniu, ale w roku 1812 Napoleon zaatakował cara Aleksandra I. Hitler miał powiedzieć: "Co nie udało się Napoleonowi, uda się mnie".
Zgadzam się co do wniosków; wypadało zaatakować wcześniej (pomijając fakt nieprzygotowania do inwazji, które wyszło dopiero w czasie ataku, kiedy proste T-34 rozwalały PzKpW IV).
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
mande

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 19, 2005 3:06 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Potęga Niemiec, to dokładność, dyscyplina i dobre zarządzanie. Przecież gospodarka Niemiec podniosła się z upadku w ciągu paru lat, a nasza po 15 nadal kuleje... Niemiec jest jak żołnierz i może to było powodem takich kłopotów z państwami niemieckimi :?:
  Temat: Pogadajmy o armiach starożytności:)
mande

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 14803

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 19, 2005 1:47 pm   Temat: Pogadajmy o armiach starożytności:)
Oglądałem program na Discovery w którym zbadano, czy żelazny grot strzały wystrzelonej z długiego, angielskiego łuku był w stanie przebić francuskie, stalowe pancerze. Oczywiście grot się rozpłaszczał i tylko zarysowywał lekko pancerz. Łucznik musiałby trafić w lukę między płytami. Ale te bitwy to inna historia...

Faktem jest, że łucznicy konni i piesi w monarchiach starożytnego wschodu odgrywali dużą rolę i rzeczywiście mogli wrogowi wyrządzić dużą szkodę (rzymski gen. Scypion przegrał bitwę z Partami, bo ci zarzucili go najpierw gradem strzał, a że łucznicy byli na koniach, to piechota nic nie mogła zdziałać i uformowała żówia. Na to tylko czekała ciężka konnica i "wymiotła" Rzymian).
  Temat: Recenzenci poszukiwani!
mande

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 11492

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Mar 18, 2005 9:12 pm   Temat: Recenzenci poszukiwani!
Również mógłbym się przyłączyć - tak myślę. Jak będzie coś "do roboty" to proszę o kontakt.

Dodam, że jestem fanem RTS (Rome, Sims2, Europa Universalis, Rise of Nations...).

Chętnie dam się sprawdzić i spróbować przejść przez to "sito". Co do zdolności językowych, to byłem finalistą konkursu polonistycznego w gimnazjum :D .

Pozdrawiam, mande
  Temat: W samo południe - czołg
mande

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15330

PostForum: Militaria   Wysłany: Pią Mar 18, 2005 9:04 pm   Temat: W samo południe - czołg
Uważam, że czołg NIE JEST pojazdem stojącym gdzieś obok. Do wsperania piechoty są pojazdy wsparcia (Bradley) a czołgi były są i pewnie jeszcze parę ładnych lat będą główną, miażdzącą siłą. Jest to odpowiednik kawalerii. Uderza w kulminacyjnym momencie bitwy (nie gdzieś obok, przez dziury w obronie - chyba, że taktyka specjalna traktuje inaczej :D ) i przełamuje nadwyrężone linie wroga.
Oczywiście może spotkać czołgi wroga jadące w tym samym celu - nazywa się to bitwą pancerną.
Ogólnie dzisiaj walki toczą sie inaczej niż choćby jeszcze te kilkanaście lat temu (Zatoka Perska). Najważniejszy jest zasięg i poziom technologiczny, ale wspierane niezawodnością i walecznością.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
mande

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 18, 2005 8:50 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Moim zdaniem, problem Niemców polegał na tym, że byli zbyt agresywni i ambitni. Nie posiadali odpowiednich złóż rud metali (inwazja Norwegii była więc nieunikniona) i ich położenie geograficzne jest również niekorzystne. Obie wojny światowe (w duużym uproszczeniu) Niemcy przegrali podobnie: kanapka Aliantów (Niemcy to szynka :D ).
Myślę, że obecny porządek w Europie zawdzięczamy Wielkiej Brytanii. Gdyby nie jej położenie (wyspa), to i Napoleon i Hitler by ją przydeptali i utrzymali władzę. Niemców w IIWŚ pogrążył chroniczny brak paliwa w '44 (nie mówiąc o '45 kiedy brakowało im wszystkiego). Po prostu uwidacznia się brak złóż ropy w Niemczech. Wiele czołgów porzucono w czasie odwrotu we wsch. Francji, Belgii i Holandii.
I tu dziwna rzecz: Hitler widząc brak paliw rozkazuje budować coraz to większe i bardziej paliwożerne PanzerKampfWagen. Przykładem może być Pzkpw VI "Konigstiger". Ogromny czołg, konstukcyjnie wyprzedzający epokę, ale silnik (jak we wszystkich - Maybach) suszyło wciąż :) .
Ogólnie główną siłą Wehrmachtu były wojska pancerne.
 
Strona 33 z 33
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 16