gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 132
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - samolot Kamikaze
raynale

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4888

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Mar 08, 2005 12:50 am   Temat: W samo południe - samolot Kamikaze
Ani udzwig, ani szybkosc..itd. Liczy sie morale i determinacja pilota. Bez nich predzej walnie w tesciową niz we wrogi statek. Skutek? Kolejny..
  Temat: W samo południe - Ork
raynale

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6456

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Nie Mar 06, 2005 9:05 pm   Temat: W samo południe - Ork
Odpowiem przewrotnie: orki (orkowie?) są dla nas - ludzi - niebezpieczne (niebezpieczni?) dlatego, iz za bardzo podobne (podobni?)...
Nic tak nam - ludziom - nie zagraza (ło) jak te cholerne podobienstwa. W koncu neandertali, austrolapiteków, pitekantropów, krasnali, hobbitów... nie wykonczyły goryle ani szympanse...W tej perspektywie "bliskie spotkania III stopnia" postrzegam czarno (no, chyba ze kosmici byliby "rózo-, motylopodobni" :D ).....

PS.Temat zdał mi sie tak odlotowy (skądinąd - za mało takowych), iz dałem sie poniesc :D .
  Temat: Rosja vs USA
raynale

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41144

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Mar 06, 2005 8:45 pm   Temat: Rosja vs USA
Ktos tam kiedys zauwazył., ze Rosja - ze swym potencjałem i mimo przeróznych "tarcz" - jest w stanie "zniszczyc" USA pietnastokrotnie, USA - jest w stanie "zniszczyc" Rosje piecdziesieciokrotnie. W sumie - bez sensu taka wojna. Poza tym - o ile sie nie myle - wciąz sie nie zdezaktualizowała dokktryna, ze teren uwazac mozna za zdobyty, o ile da sie go zająć (ot, chocby piechotą). SECOND STRIKE CAPABILITY - to, póki co, opcja ilustrująca stan rzeczy na dzis. Są zakusy, by ja obejsc. Na tym polega wojna rusko- amerykanska teraz...Moze to jakas "panstwowa asertywnosc"?
  Temat: Kara śmierci
raynale

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 22995

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Mar 06, 2005 7:34 pm   Temat: Kara śmierci
Zacytuje fragment "Pamietnika bezsensu" ze "Smierci liberała" Artura Sandauera, polskiego Zyda:"Dziwili sie ludzie, zesmy szli na smierc - masowo, potulnie, jak baranki. Ale w imie czego mielismy sie buntowac? Narazac swe zycie moze tylko ten, kto walczy o cos wiecej niz zycie. Umierac dla unikniecia smierci, to - przyznacie - nie daje najmniejszego sensu". I wczesniej: "Zrozumiałem wówczas w czym lezy smiesznosc mojej sytuacji: w jej bezideowosci. Walczyłem tylko o własne zycie. Niemcy, nie stawiajac nam zadnych konkretnych zarzutów, pozbawili nas (...) godnosci cierpienia".
Otóz panstwo o te "ideowosc" raczej dba i to starannie. Ludzie zabijali i zabijają: w odwecie, w stanie obrony koniecznej, na wojnie, tez i " z zimną krwią"...Przeciez i ci - w togach - równiez zabijają, gdy tak chce panstwo, jego ustawodawstwo i niezliczone idee/ uzasadnienia dla tegoz procederu.
Zemsta jest dla bogów i pod kreską: ze wzgledów etycznych, religijnych, społecznych...Wiec czymze innym uzasadnic panstwową kare smierci? Jakim "dobrem"? Nie chce mi sie dokonywac tu jakichs historycznych rekapitulacji, bo i tak te wszystkie uzasadnienia kompromitowały sie po kolei. Zadne panstwo nigdy nie da mi gwarancji, ze nie zechce usmiercac Zydów, starców, Giordana Bruno...dlatego przedkładam emocjonalnosc własna, indywidualna, niekłamana (chocby i z pistoletem pod poduszką) nad panstwową i jej "swiete oburzenie". Ktos tu pomysli - III Rzesza, stalinizm, PRL..Phi? To historia...A jaka wizja przyszłosci towarzyszy postulatowi powrotu do jej mroków? Ludzie bedą zabijac (niestety) zawsze, panstwo - ani nie musi, ani nie powinno...
  Temat: Najładniejsze aktorki
raynale

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5576

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 11:46 pm   Temat: Najładniejsze aktorki
Polska - lista wszechczasów:
1. Szapolowska, Scorupco, Brylska...
Skoro Polki sa najpiekniejsze - to tak jest i na swiecie :D
  Temat: Kara śmierci
raynale

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 22995

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 11:31 pm   Temat: Kara śmierci
A dodam, ze podżegacz odpowiada czasem jak sprawca. Moze pora na nowelizacje kk: "Kto ząda kary smierci......"...na sankcje nie mam za bardzo pomysłu.....
  Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
raynale

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8669

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 11:22 pm   Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Aczkolwiek w stosunku do tego "Prawa" i tej "Sprawiedliwosci", jaką głoszą liderzy PiS, czuje głeboki niesmak, chetnie popre Twoj wybór, o ile znajde na liscie kota owego sławnego, który niewatpliwie drapieznikiem jest. Jego karmiciela - niestety - nie popre, gdyz swe instynkty symuluje...... :)
  Temat: ulubione gry :)
raynale

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32265

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 3:55 am   Temat: ulubione gry :)
Temat jak wizytówka, nie sposób milczec :D
1. Colonization (ale tak do ..hm..16...siedemdziesiątego któregos roku), takoz: Civilization II (póki "licznik nie wariował") i ceniony przeze mnie jej klon: "Taste of Time", ex aequo:
HoM&M III (zwłaszcza SoD), Pirates! ( ssssssssłodka moja, sssssswiszszszzsąca Amigo!), Settlers I, BG II (+ dodatki), Sensible Soccer,Deluxe ski jump ( :D nawet i trójka), KotOR, Call to Power (gra, która b. chciała sie uwolnic od pietna klonu)...
A na drugim miejscu? .....Spoko, nie bede nudził :)
  Temat: W samo południe - najważniejszy element w grach RPG
raynale

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11198

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 3:01 am   Temat: W samo południe - najważniejszy element w grach RPG
Co łączyło wszystkie ukonczone przeze mnie (c)rpg -i?
1. ciekawosc ich swiata (nie wiem, zdrowa?niezdrowa? babska? Kolumbowa?)
2. ulga (kazdorazowo, po zakonczeniu)
3. wariactwo (które wyrazało sie graniem "importem")
4. łatwosc (zaprawde niegodna "stratega")
5. małostkowosc (objawiająca sie chocby okradaniem nieszczesnych kupców)
6. złamanie wszystkich przykazan dekalogu + siedmiu grzechów głownych, a zapewne i koscielnych
7.niedosyt (ale i przesyt)
To tyle o sobie.....
:)
A na pytania zawarte w ankiecie odpowiem banalnie: liczy sie wszystko razem wziete, czyli "miodnosc", grywalnosc"
  Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
raynale

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8669

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 2:05 am   Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
No nie wiem, Klemens, czyja wizja demokracji jest lepsza, jesli Twoja wygrała z moją, to przegrałem, jesli moja wygrała z Twoją, to tez przegrywam...

PS. Nie doszukuj sie ironii, gdzie jej nie ma.
A gdzie jest, sam widzisz :)
  Temat: Religia
raynale

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13351

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 1:25 am   Temat: Religia
Pytanie: " "Czy wierzysz w Boga" i jego (jedna z wielu) implikacja: " Chce wierzyc w Boga" mają przeciez kontekst. Moim skromnym zdaniem Kierkegaard go nie spłycił, a pogłebił. Jesli takie pytania zadajesz, masz swiadomosc "transcendentną," nie wolną jednak od Biblii i wszelakich innych sugestii. Kierkegaard, "naczelny", samozwanczy "dunski kapłan" posiłkował sie głównie Biblią.To, ze Abraham uwierzył Bogu (nie: "w Boga") jest konsekwencją abortu ludzkich impertynencji/arogancji (rzecz jasna - w swietle Biblii i jego, Kierkegaarda znaczy - filozofii). Jesli - prywatnie - definiujesz Boga "katechizmowo" i pytasz sie, czy wierzysz w niego bądź informujesz, ze chcesz, to przeciez szczyt arogancji. Pytałem zatem w istocie o grunt dla Waszych deklaracji...no i przeciez dla dobra dyskusji :)
Tak czy siak - jesli juz jestes tak uprzejmy,łaskawy, spolegliwy......etc, ze " wierzysz w Boga", to moze warto byc konsekwentnym.....i jemu tez uwierzyc, w Jego wiare w Ciebie?..... A co rzecze Zarathustra? :)
  Temat: Kara śmierci
raynale

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 22995

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 05, 2005 12:38 am   Temat: Kara śmierci
Tak naprawde - "kara smierci" - to idiom. W istocie jest to kara skrócenia życia w zamian za "cos", co społeczenstwo/panstwo akceptuje jako szczególnie wazny powód. Napisałem "w zamian", a nie "w odwecie" z szacunku dla społeczenstw i ich dorobku (uwzgledniając historyczną perspektywe). No i problem w tym, ze dzis "w zamian" nie wszedzie = "w odwecie". To nie mój problem, lecz niektórych panstw/ stanów/ partii/ osób. Wszak w Albanii gosc nie smie zdjąc pokrywki znad kociołka, vendetta tez sroce spod ogona nie wypadła.Ktos tu ma mentalnosc kata. Kto? Ktos tu ma mentalnosc Danusi z "Krzyzaków" ("Mój ci on"). Kto? Ktos chce byc sedzią. Kto? Ktos sie uchylałby zawsze (tak, tak, Klemens). Ajmedemie, "skurwiela"(nie pochopnie, zresztą, czy ja wiem?) chyba bym ukatrupił, ale nie w majestacie prawa, licząc sie ze skutkami społecznego ostracyzmu jak najradykalniej posunietego, wiec akceptując, co "jest". Mysle, ze w drastycznych wypadkach nie mamy wyboru, ale nie zwalajmy to na barki panstwa...czy chocby "swiatowego rządu" (mojej idea fix) :)
Słowem szacunek szacunkiem, ale......Skoro oferta tak wielu panstw to "slepota za oko", "szczęka za ząb" - to moze jest cos na rzeczy...by bronic ofiary mej (wirtualnej), ewentualnie panstwowej (jakze realnej) "uczuciowosci" radykalnej. (Wiktymologia to opis setek tysiecy? przegranych bitew). A co na to Traugutt?
Słowem, ja jestem przeciwko karze "skrócenia zycia", za "pomocnictwo"ku temuz (tu jest, Klemens, ta słaba linia obrony panstwa/ społeczenstw) takze, wiec za prawem do "sprawiedliwej " zemsty, zatem do wymierzania "kary smierci", ale "cywilnej", bo chyba na tym ta resztka naszej (indywidualnej) godnosci i wolnosci polegalaby..Kwestia presji. Bez niej nikt z nas by sie "nie poprawił". Czy "kara smierci" to - presja? Poprawa - fikcją?
Panstwo - chimera/hydrą/potworem?...Pytania, pytania.......
 
Strona 9 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16