gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 132
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
raynale

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13969

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 4:06 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Dodajmy - gwoli ścisłości - że nasze państwo nie broni księżom sie żenić (slub cywilny, oczywiście). Toteż żonaci księża wsród nas są (np.Kotliński, red.nacz."FiM").
Backside twierdzi, ze trudno byłoby jednoczesnie być dobrym ojcem, mężem i duszpasterzem "pełną parą".Hm...
A menedżerowi potężnej firmy to łatwo godzić te szczytne obowiązki ze swą pracą? A aktorowi? Robotnikowi? Chłopu?...Naszym Rodzicom?...
Wydaje mi się, ze harują daleko ciężej niż przeciętny wikary, zakonny brat/ojciec ...(ojca Hejnała - pomijam, wszystko przemawia za tym, że duszpasterskiej pracy było mu za mało...I żeby jemu jednemu....Cóż, smutne to, niestety).
  Temat: Homoseksualizm
raynale

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16918

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 3:29 pm   Temat: Homoseksualizm
Ajmdemen napisał/a:


Raynale, idąc tropem Twojego myślenia można uznać, że ludzie, którzy uważają homoseksualizm za cechę wrodzoną, zaraz zaczną uważac również za takowe inne cechy, np skłonność do zabijania innych ludzi. I każą nam tolerować (tfu, znów to słowo) morderców, bo tacy już się urodzili.

Skłonność do zabijania innych ludzi, homoseksualizm - "cechy" to wrodzone czy może nabyte?
Cesare Lombroso to twórca antropologicznej szkoły prawa karnego. Jego teorie antropol. typu przestępcy ("urodzony morderca", "morderca z urodzenia"), oparte na założeniu predyspozycji do zbrodni (40% przestępców takimi sie rodzi - głosił), wspierane badaniami czaszek itp., zostały obalone, odrzucone juz na pocz. ubiegłego wieku. W literaturze i filmie (klasy B raczej) mają sie jednak dobrze.
Istoty homoseksualizmu nie zgłębiałem. Stać mnie jedynie na opinie literacko- publicystycznej proweniencji, wiec - niewiele warte. Czy on jest wrodzony, czy nabyty - nie mam pojęcia..
Nie możesz więc, Ajmdemenie, twierdzić, że podążasz tropem mojego myślenia. Do czego sie natomiast przyznaję?
Uderzył mnie otóz absurd, polegający na traktowaniu homoseksualizmu jako choroby. Chorobę nalezy leczyć. Jeśli tak, leczenia wymagałaby spora część populacji, wiec zapewne trafi na długotrwałe zwolnienia, rentę może (gdy "choroby" wyleczyc sie nie da :) ,a zwyciężą partie głoszące taki pogląd).
Nasza słuzba zdrowia tego dodatkowego ciężaru już na pewno nie uniesie
:D , zwłaszcza jesli dołoży sie rzesza symulantów "głodnych" rent :D .....ufff

PS. A na co symulantów stać - udowadniają troche wcześniej Agent i Hipolit:D
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
raynale

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13969

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 10:34 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
chciałem zauważyć, ze mozna byc "sługą" papieża i miec żonę. Trzeba sie ożenić i zostać księdzem w kościele unickim (ale odwrotnie nie)..
Hm, poza tym - jeżeli dewiza "Nic, co ludzkie, nie jest mi obce" jeszcze coś znaczy w pozytywnym sensie, nie widze powodu, by komukolwiek odmawiać zaznania pełni jej dobrodziejstw...
...i juz zupełnie na marginesie: ludzie już tacy są, ze "lubią" mieć do czegos prawo, choć niekoniecznie zamierzają z tego skorzystać (vide: prawo do rozwodu, a praktyka - mimo wszystko - wstrzemiężliwa).
Skoro homoseksualiści chcą mieć prawo do ślubu, lesbijki, dzieci już sie w to bawią, nie uwierze, ze księża o tym nie myślą.
Ja bym im prawo do tego dał (nie przymus, a prawo)...
To tylko kwestia mojej - czy aby? - (naiwnej?) wiary w ludzi...
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
raynale

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 9:29 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Klemens napisał/a:
Z ortograficznego punktu widzenia WSZYSTKIE rzeczowniki można pisać wielką literą:)) - tylko że za tym ma iść jakaś określona treść - vide Naród, Przyjaciel, Miłość, Hańba etc.

Klemensie, dbałość o logike jest Twoją mocną stroną. Nie trudno będzie Ci zatem skonstatowac, iż sformułowanie, jakiego uzyłem ("niektóre"), jest w gruncie rzeczy rówoważne Twemu ("WSZYSTKIE <...> - tylko że..."/ jeśli / pod warunkiem).
Właśnie takie oto (Twe) zastrzeżenie biorąc pod uwagę, nie będę insynuował, iż czasami włączał Ci sie Caps Lock (vide: Hańba
:) ), co - mimo wszystko - jest dla mnie kłopotliwe, tak samo jak byłoby przy próbie odkrywania "wartosci" mej Mikrofalówki czy Maszynki do Golenia :) .
Nie wątpie jednak, iż jestes w stanie ukazać mi w tym względzie nieodkrytą przeze mnie (jeszcze) łatwość aksjologicznych poszukiwań :) (mniemam, ze mi przeciez tego oszczędzisz... :) )
Klemens napisał/a:
zasady polskiej ortografii nakazują( kolejny fakt), by nazwy narodów pisać "dużą literą".

To prawda, tyle, ze nie obowiązują one poetów. Nie chce sugerować tym samym, iż Daredevil pozuje (mentalnie) na Wincentego Kadłubka...
Ma pasję i rozległe zainteresowania...
To naprawde wystarczy historykowi in nuce. Reszty dowie sie później......czego jednak nie jestem tak do końca pewien,
... :) :) , bowiem nie o erystykę tu tylko ( w dyskusji tej naszej - znaczy) chodzi :) .
  Temat: W samo południe - Heroes of Might & Magic
raynale

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5095

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 8:04 pm   Temat: W samo południe - Heroes of Might & Magic
Najszybszymi jednostkami w grze są właśnie "latające", poza tym to one zadają najwięcej obrazeń i posiadają największą wytrzymałość (pomijając sprite'y i inny drobiazg).
Reasumując - najrozsądniej jest opowiedzieć sie za sformułowaniem ujętym w punkcie piątym ankiety ( z podkreśleniem - latajace).
Tymczasem - oto przykład "tajemnicy bolesnej" :) - "wynik" głosowania do jednoznacznych nie nalezy :) .
  Temat: W samo południe - Heroes of Might & Magic
raynale

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5095

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 12:20 am   Temat: Re: W samo południe - Heroes of Might & Magic
inqistor napisał/a:
ankieta jest prosta - dotyczy wyłącznie Heroes of Might & Magic. Normalnych - to znaczy zapomnijmy o 4 części :twisted:
Co czyni jednostkę najbardziej pożądaną w armii?

a skoro jego wpis został:
Cytat:
Ostatnio zmieniony przez inqistor dnia Nie Kwi 17, 2005 10:59 am, w całości zmieniany 1 raz
wiec niedawno, to moze warto kwestie podjąć:
dla mnie otóż najbardziej pożądanymi są jednostki latające. Powód?
Raz - ze na ogół są silne,
dwa - w obleżeniach niezastąpione (zwłaszcza gdy sprytny wróg rozwali ci katapulte).
Poza tym zauwazyc chciałbym jeszcze jeden (nie podniesiony w ankiecie) aspekt. Równowagę,a nawet przewagę zrujnowac potrafią jednostki obdarzone wysokim morale i szczęściem.
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
raynale

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 6:43 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
mande, takie "drobiazgi" systematyczni Niemcy akurat przewidzieli: "Lebensborn" + ustawy antyaborcyjne z jednej strony, sterylizacja i eksterminacja - z drugiej - to własnie himmlerowsko/hitlerowska realizacja (nie Twej, na szczescie) "Mei/n Kampf"...Cóż takiego Ojczyzna mogłaby Ci (wysterylizowanemu) zaoferować w zamian? (partyzantkę? tak, ucieczke do Stanów?Na Wyspy? A moze chcieliby wiz i odcisków palców?).
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
raynale

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 5:37 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
"ruski" (małą literą) jest w porządku ("russkij jazyk"), inna sprawa, ze Klemensowi chodziło pewnie o "Rusków" ( czyli - jak sie ich potocznie zwie - Rosjan).....wybrał jednak ( nie on jeden) bardziej literacką formę (cytując i piętnując)...nie widze najmniejszego powodu do zgorszenia....Jest i druga strona medalu - z ortograficznego punktu widzenia - niektóre rzeczowniki pospolite wolno nam pisac wielką literą ("Ojczyzna"...), wielką literą piszemy i zaimki (Ty, Wy.....w listach, netowych postach...)...Wnioskując a contrario (z przeciwienstwa- znaczy) Daredevil wybrał "niemcy", "hitler".....da sie przełknąć :)
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
raynale

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13969

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 4:24 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
I może dlatego Benedykt XVI przyjedzie (a własciwie - przyleci.....hm ...niby nie cud...jednak te symbole i "znaki" ) ewangelizować najpierw Polske (źródło znane i szacowne: Sueddeutsche Zeitung)...
  Temat: Homoseksualizm
raynale

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16918

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 4:14 pm   Temat: Homoseksualizm
Są u nas (rózne) partie, które głoszą, ze homoseksualizm to choroba.
Jestem heteroseksualny, ale gdybym był np.lesbijką, pomyślałbym, ze może warto zarydzykować oddanie na nie głosu...
Gdyby owe partie wygrały, ujęły w formę prawną swe poglądy..a ja zacząłbym symulować? ( :D )...
...w końcu renta czy - co najmniej - jakies zwolnienie lekarskie to też forma bytu... :idea: - i czemu tylko dla lesbijek i im podobnych?
...
Możliwe, ze reprezentuje tu krańcową "lekkomyslność", ale czy te "różne partie" aby nie?
  Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
raynale

Odpowiedzi: 121
Wyświetleń: 67675

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Kwi 24, 2005 3:36 pm   Temat: II Wojna Światowa - czemu Niemcy przegrali ?
Może z innej beczki.
Gdyby Hitler zwyciężył... (W 1941, nawet w 42r. - wszystko na to wskazywało)...
..nie byłoby problemu bliskowschodniego (przynajmniej w takim kształcie jak obecnie), Chiny jęczałyby pod japońskim jarzmem (Honda zaś byłaby marką japonskiego czołgu), Afryka - włoskim (deptana gąsienicami Lamborghini i Ferrari), Słowianie - niemieckim...(sypaliby może Wielki Kopiec Adolfa)...
...papieżem zapewne byłby jakiś protegowany Mussoliniego, zdobywcą Kosmosu - nie Gagarin, a - powiedzmy - herr Garland, pokojową nagrode Nobla - prędzej czy później - otrzymałby Hitler...
Anglosasi, Amerykanie - może mieliby "zimnowojenne" stosunki z państwami osi, a może by je ocieplali, bo trudno przypuszczać, by już obie strony konfliktu nie dysponowały jądrowym arsenałem...
A my?
Mając ukończone trzy klasy "powszechniaka", siedzielibyśmy przy kompach w internecie..( z tym, ze nie na pewno)...i zastanawiali sie...dlaczego Stalin przegrał...(???)...
Odwróćmy wiec moze problem i spytajmy smiało, dlaczego to własnie wygrał Stalin..... (byłoby wiecej pożytku dla naszych udręczonych mózgów, usiłujących rozgryźć zagadke biegu historii w ostatnich dziesiecioleciach).. :idea: :)
  Temat: Konklawe
raynale

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14456

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 10:59 pm   Temat: Konklawe
.....zwłaszcza "ostateczny" :)
  Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
raynale

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12291

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 10:49 pm   Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Gonzo, Mistrzu, Twe idee są tak inspirujące, że - aby im sprostać - należy sie miarkować :D
PS. Ten mój podpis to żart. Jeśli godzi w Wasze gusta estetyczne, b. przepraszam...poza tym, wcale sie nie czuje do niego przywiązany :) ...
  Temat: Konklawe
raynale

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14456

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 10:22 pm   Temat: Konklawe
"Wcielenie do Wehrmachtu czy Hitlerjugend było przymusowe, współpraca z bezpieką zaś nie"...piszesz oto, Klemensie...
...no a tzw. heroiczny opór? Czy to jakiś pusty zbiór gołosłownych mędzeń?
Poza tym bardzo wiele figur z listy Bronka Masona też twierdziło, ze ich przymusowo do tego kontr/wywiadu zapisali.. :)
  Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
raynale

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12291

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 3:13 pm   Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Kolory - ważna rzecz :)
 
Strona 5 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16