gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 132
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
raynale

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 8696

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 9:11 pm   Temat: Jakiej opcji politycznej jestem?
Nie wiem, kiedy Ci to "panstwo opiekuncze" zmierzło, EchoesMaster, moze wówczas, gdy Wrocław dotknęła powódź?
Problem (moze dla Ciebie i niewielki) w tym, ze w takich sytuacjach partie typu UPR milczą jak zaklęte......
  Temat: Kara śmierci
raynale

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 23043

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 8:57 pm   Temat: Kara śmierci
monk, kary smierci w stosunku do "psycholi" juz od dawna sie nie stosuje. Nawet tam, gdzie te kare sie orzeka (np. kilka amerykanskich stanów), skazanego najpierw sie leczy: do komory gazowej czy innego swinstwa musi "trafic" zdrowy...
  Temat: W samo południe - Diablo vs Baldur's Gate
raynale

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5114

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Kwi 11, 2005 4:59 pm   Temat: W samo południe - Diablo vs Baldur's Gate
Temat (choć mi też przypomina p o d t e m a t jakiejś Większej Wirtualnej Całości) jak rzeka:
łupy to nie tylko pieniądze (złoto) i wyposazenie konkretnego (pokonanego) przeciwnika, bowiem takze (a lepiej - przede wszystkim) ziemie, miasta, zamki, okręty, sprzęt, ludzie....
Jeśliby ograniczyć sie jednak do crpg, a konkretnie Baldur's Gate, zauwazyć wypada, że źródłem owych są tez skrzynie i inne schowki, nagrody za wykonane questy, "owoce" złodziejstwa, a także działań trudnych do zdefiniowania (Machina Szalonego Luma, Talia...) lub czarów (np. Życzenia),w pewnym sensie tez tzw. zakupów (kłania sie tu zwłaszcza Planescape:Torment, gdzie w paru "sklepach" nabywamy towar taniej niż za chwile go "sprzedamy")...
Odpowiadając Klemensowi - gry balduropodobne przedkladam nad diablopodobne chocby dlatego, ze hack&slash moge sobie z nich zrobic (np. podwyzszając stopien trudnosci), w odwrotną strone to nie działa.
  Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
raynale

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12258

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 2:54 am   Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
..bo ja wiem? Forum jest egzemplifikacją penetrowania kilkusetletnich tradycji...Wiadomo, jak bywa na innych forach......Czy lepiej? Znak......ze tak powiem - firmowy - to istotna wartosc.....Dbałbym o to , jak o źrenice oka...
  Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
raynale

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 12258

PostForum: O forum   Wysłany: Pią Kwi 08, 2005 2:35 am   Temat: avatary - jaka opinia forumowiczy?
Mam odmienne zdanie. Powinno - wg mnie - zostac, jak jest.......chociaz - czy ja wiem?.....Dodałbym stopnie wojskowe marynarki wojennej......mat...bosman.....komandor......admirał.......MAO - co Ty na to?
  Temat: Muzyka
raynale

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8857

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 26, 2005 10:30 pm   Temat: Muzyka
Kilkanascie tysiecy płyt, płytek, kaset, szpul...Moje otoczenie...hm - i do czego to wszystko zmierza?
...Generalnie - zebrana przeze mnie muza - milczy, choc słucham jej tak czesto, jak tylko moge,..choc uzyczam, pozyczam (eh, jak niechetnie.. :) )
Byłaby to chyba wiesc zła dla zbieraczy...Uwielbienie czegokolwiek - w tym przypadku muzyki - nieodwołalnie konczy sie kolekcjonerską manią...
Komu - w miare kompetentnemu - to, co zebrałem - przekaze? Doceni? A moze wyrzuci na smietnik?..Co z tego, ze np. zażycze sobie, by "Hello I love you" The Doors zagrano na moim pogrzebie?
:D .....(Oto do czego ta mania prowadzi.. :) -> co najwyzej rozmyslan w rodzaju: moze lepsze byłoby Sympathy Rare Bird - takie pastelowe...moze cos z King Crimson, jakis hip- hop? :idea: :D )...
Jednak - jak jakis grafoman napisał - "...byłbym wielki cymbał, gdybym sie tu bymbał"
:) ..Nie wiem, czy mój pozytywizm przemówi do Was, jest jednak o tyle dobry, ze sie go da wyrazic zwieźle:
1) nalezy chodzic na koncerty,
2) grac (niekoniecznie jak ja - drums, amatorsko zresztą..),
3) "kolekcjonowac" uniesienia... ale pogodnie....,
4) komponowac.....
Pisanie o "graniu" jest mniej więcej równowazne graniu o pisaniu :D .....
  Temat: Opowieć Władca Piercieni
raynale

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7654

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 11:06 pm   Temat: Opowieć Władca Piercieni
Mozliwe, ze Andrew_wojownik, zakładając/otwierając temat: "Opowieć Władca Piercieni" miał na mysli parodie sławnej trylogii...
Są juz takowe: moge (srednio) polecic to, co napisali Henry N. Beard i Douglas C. Kenney ("Nuda Pierścieni", Zysk i S-ka, Poznan 1997). 174 strony - troche sie usmiałem... :)
  Temat: Katyń
raynale

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8046

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 10:19 pm   Temat: Katyń
Mord katynski - bestialstwo, posrednia przyczyna smierci gen.Sikorskiego, takze przykład i kompromitacja "brudnej" polityki: aliantów, komunistycznych rządów w Polsce, a i Trybunału Norymberskiego, który "nie zechciał" rozpoznawac tej zbrodni (poniekąd słusznie, bo nie była niemiecka, ale jechał sęk takowe rozgrzeszenie, wiadomo, ze nie chciano draznic Sowietów)....Jak widac - zbrodnie popełnione w imieniu panstwa (tego czy owego) - zwykle pozostają bezkarne...
  Temat: Smoki
raynale

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6669

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 9:56 pm   Temat: Smoki
Walter Papst w "Der Goetter Baum" (po polsku, "Drzewo bogów", Uraeus, Gdynia 1996 s.265) widzi to tak: "Wiadomo z całą pewnoscią, ze nie istniały zwierzeta produkujące ogień. Kiedy wreszcie opadną nam łuski z oczu, kiedy historycy ( :D - przyp.mój) potwierdzą, ze chodziło tu o pojazdy przeznaczone do lotów?".....
  Temat: Rosja vs USA
raynale

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41210

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Mar 24, 2005 12:28 am   Temat: Rosja vs USA
"Skrajnosc" to pojecie, które ma wiele odniesień...
W sferze zdarzen mozliwych, mogących zaistniec - wojny nuklearnej, niestety, do "skrajnych" zaliczyc nie potrafię.
Z racjonalnego, pragmatycznego, militarnego punktu widzenia - to jednak skrajnosc.
A o błedzie, błahym incydencie jako przyczynie wybuchu takiej wojny pisał chocby Nevil Shute w "Ostatnim brzegu"...

BTW Antychrysta w tej wymianie opinii pominąlbym ... (w Oswiecimiu był? Co na to Żydzi, w Hiroshimie - nie?), bo metafora staje sie zanadto dosłowna, gdy religie pomieszac z poezją..
  Temat: Rosja vs USA
raynale

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41210

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Mar 23, 2005 9:31 pm   Temat: Rosja vs USA
Dorzuce skromnie, ze dysponujemy przeraźliwie małą iloscią danych. I nie tylko my. Jesli USA tyle wie o Rosji, Korei pn., co o Iraku, to ja dziekuję...
Swoją drogą - Chiny - to istotnie zagadka: drapiezny kapitalizm bez związków zawodowych, osłon socjalnych itd. + najnowsza technologia, rychło nieżle zamieszają. Najtansza w swiecie siła robocza i to w takiej ilosci, to potezny atut. Jest sie nad czym zadumac...
  Temat: "hirosy" 3
raynale

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 18679

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Mar 23, 2005 1:19 am   Temat: "hirosy" 3
HoM&M - prefereruje "trójke", mapy do SoD, XL, takze kampanie. Z ludźmi grac nie lubie, zwykle rzecz sprowadza sie do jednej przełomowej bitwy, po której nastepuje bardziej lub mniej honorowe "poddanie sie" (jak w szachach), komputer jest bardziej cierpliwy :) . Skoro SoD, wiec wiadomo, ze gram na najwyzszym poziomie trudnosci i cenie swietne, przemyslane mapy (własne sa do niczego, nie sposób ich zapomniec - nawet po latach :) ).
Rekord? Wstyd sie przyznac, ale na importowanych, ogólnie dostepnych w necie mapach - 499 (piecsetki nie osiągnąłem, choc wiem, jak o to łatwo na przykład - ale nie tylko :) - na mapie własnej).
Najlepszy zamek? Jesli mam wybór (wiadomo, mapy) - z bohaterem, który daje siarke, kryształ, klejnot, rtec...Cwani autorzy map strasznie to limitują :) . Jesli mam "stawiac" Graala - Tower (wiadomo, odkryta cała mapa).
Wiekszosc gier (99,99%) ukonczyłem bez straty chocby tylko jednej jednostki (NB. Call to Power konczyłem pare razy bez jakichkolwiek strat własnych, wystarczyło "nie wystrzeliwac" tego eksploratora kosmosu, którego nazwy nie pomne, za to zwykle z "falangą" dumnie tkwiącą przy jakims miescie w XVIII/XIX/XX w., w którym gre konczyłem).
I na koniec: nie pisze tego wszystkiego, by sie chwalic (są ode mnie lepsi), lecz by wyzebrac jakies dobre mapy ( przy sposobnosci: Ajmdemen, dzieki, mapy, jakie "zapodałes" jakos umkneły wczesniej mej uwadze).
  Temat: Nigdy wiecej?
raynale

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5749

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Mar 22, 2005 12:16 am   Temat: Nigdy wiecej?
Nie powiedziałbym. Oczywiscie, enklawy takie jak miasteczka studenckie, pomijam (choc i tu bywa róznie: mało to chamstwa, niewyrafinowanego protekcjonalnego traktowania?). Skarżą sie Zydzi (ale i Arabowie), Wietnamczycy, Ukraincy...Przypadek?
Ja te ksenofobie rozumiem. Nic skomplikowanego. Polska to nieszczesny kraj, w którym za długo i zbyt srogo panoszyły sie inne narody, by tak łatwo o tym zapomniec.
A to, że rozumiem, nie oznacza, iz pochwalam, nawet mimo wiedzy, ze i nas - Polaków - tez gdzieniegdzie traktuje sie podle...
  Temat: Bieda, panie, bieda...
raynale

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5285

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Mar 21, 2005 11:29 pm   Temat: Bieda, panie, bieda...
Bieda/ nędza to brak wolnosci.
Brak wolnosci to skutek innych braków:
a) chleba,
b) pracy,
c) swobód etc., etc...,
wiec niekoniecznie pieniedzy.
Pieniądze biede łagodzą, ale jej nie usuwaja ( i nie musze chyba przywoływac tu czasów Kaliguli czy innych potworów).
Pisanie o wolnosci "od" czy "do" - pozwólcie - odłoze na "górną" półke, tworzenie panegiryków na temat pieniedzy - na półke "dolną".
A że swobód i wolnosci (a najbardziej pieniedzy) brak mi nieustannie, puenta moze byc tylko jedna, jedyna...

BTW.Wystawy numizmatyczne przyprawiają mnie o niezdrowy rechot: ktos kiedys "odłozył", a nie zdążył wydac (jak widac: krzewicielem idei oszczednosciowych to ja nie jestem :) )
  Temat: Najslynniejsze akcje antyterrorystow
raynale

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4513

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 18, 2005 11:46 pm   Temat: Najslynniejsze akcje antyterrorystow
eh, kull - co niby znaczy: "najsłynniejsze"?
I tak na marginesie: czy te najskuteczniejsze to aby "najsłynniejsze"?
Mam wrazenie, ze masz duzo do powiedzenia........ :idea:
 
Strona 7 z 9
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16