gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 354
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Castle Strike
s2nto

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11584

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 10:09 pm   Temat: Castle Strike
Backside napisał/a:

Czy może ktoś kto grał w to więcej napisze jak to wygląda i do czego podobne? Jako miłośnik Twierdzy od razu zastanawiałem się nad kupnem, ale w końcu zrezygnowałem, bo ani nie grałem w demo ani nie wiedziałem czy to w ogóle "da się zjeść" :p.
to chyba pisałem o tym -
s2nto napisał/a:
Co do samej gry to słłyszałem iż jest to kolejny klon Age'a niema zadużo orginalności w sobie gra, recenzaci też niezostawiają na tej grze dobrego słowa -> http://gry.wp.pl/core.htm...25,8228,2929,-1
Polecam przeczytac recke, nie jest długa, ale opis gry doszc szczególowy
  Temat: Kara śmierci
s2nto

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 23085

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 9:31 pm   Temat: Kara śmierci
No cóż oczywiście dla chrześcijanina tak, ale powiedz ile osób na tym forum niemiało udzielonego sakrament chrztu, może nizwłasnej woli, ale tak jak ich rozice, społeczeństwo zostało namaszczone. Coś jednak świadczy o naszych związkach z Bogiem chrześcijańskim. Jeżeli jednak czujesz chęc odwetu, jeżeli jakiś psychiczny człowiek który portrzebuje pomocy lekarzy zabije kogoś bliskiego Tobie to najodpowiedniejszą karą dla niego będzie śmierc. Takie prawa były w średniowiecznej, starożytnej Europie i świecie - kodeks Mahurabiego, jednakże chyba żyjemy w cywilizowanym świecie i powinniśmy nauczyc się wybaczac - Karol Wojtyła, wiele osób jest niewierzących, ale wiedzą co ten człowiek zrobił dla narodu Polskiego i całeggo świata podczas zimnej wojny. On niepopiera kary śmierci, tak samo i ja od kiedy się urodziłem, nigdy niechciałem i niezamierzam ukarac w ten sposób innego człowieka.

Ze wszystkich religi jakie znam to tylko jedna mi się nasuwa która niema nic przeciwku zabijaniu bliźniego - Satanizm (pewna jego odmiana), cała sekta dąży do dawaniu korzyści tylko i wyłącznie swojej osobie. Zrobił Ci coś to mu sie odwdzięcz.
  Temat: Kara śmierci
s2nto

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 23085

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 8:55 pm   Temat: Kara śmierci
zecydowane NIE ;-) chyba argument iż jesteśmy chrześcijanami i to nienam przysługuje prawo odwetu tylko Bogu on będzie oceniał zachowanie innego człowiek w obec innych więc sprawa oczywista wg mnie. Niepodlega dyskusji
  Temat: Ojczyzna Polszczyzna
s2nto

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5033

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 8:46 pm   Temat: Ojczyzna Polszczyzna
Temat założony pod presją pana Klemensa w związku z naszą dyskusją dotyczącą łamania praw języka polskiego :) zapraszam wszystkich serdecznie do dołączenia się w dyskusji, w tym temacie.

Obecny powód do waśni między 2 maniakami RTSów - słowo ,,niema'' osobno czy razem piszemy :twisted: Postram się na jutro załatwic książke z bibliotei traktującą ten wyraz, i odrazu, moze uda mi się dostac do skanera to wkleje tutaj na forum ;-)
  Temat: Castle Strike
s2nto

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11584

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 8:41 pm   Temat: Re: ZNA KTOŚ WOGULE GRĘ CASTLE STRIKE???
Klemens napisał/a:
Lol, lol i jeszcze raz lol!

Owszem - zaleznie od kontekstu i pod warunkiem, ze sie zna kontekst( wszak "lud" to nie zmarznieta woda).
różnica między ,,lud'', a ,,lód'' jest przeogromna więc niewidze sensu powrównywac :P
Klemens napisał/a:
Niema - kobieta nieslyszaca( tudziez przymiotnik zenskoosobowy)
Nie ma( nie posiadac) - rozdzielnie, jak z WSZYSTKIMI czasownikami( a w takim sensie poslugujesz sie tym wyrazem!!
ależ oczywiście jednakże to zależy od naszej przemienności tak samo jak ,,niewidziałem''- możemy napisac łącznie lub oddzielnie ;-)

Klemens napisał/a:
W moim ogolniaku za cos takiego oblewalo sie mature!! I sadze, ze ze swym argumentem nie wyklocilbys sie o zmiane decyzji.
Też lubie ogólniaki ;-) tylko pamiętaj iż nadchodzi nowa matura, ale to taki mały szczegół

Klemens napisał/a:
Uczciwie uderz sie w piersi i przepros Cezariona!!
Tylko za co? za to że napisałem ,,niema''? czy za to że on napisał ,,wogule''

P.S
Warto by było powrócic do tematu gry, lub założyc nowy topic związany z tą dyskusją w dziale OT ;-)
  Temat: W samo południe - Starcraft
s2nto

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8193

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 8:35 pm   Temat: W samo południe - Starcraft
Ajmdemen napisał/a:
no i Cię zaskoczę, że jednak jestem (właściwie to lepsze będzie określenie byłem) całkiem niezłym graczem na bn. Chętnie powspominam stare, dobre czasy przy grze z Tobą- możesz wybrać wersja podstawowa czy z Broodwarem, ponadto moją i swoją rasę :) ale ostrzegam, że nie ograniczę się do pójścia w masówę marinesów :)
Ojjj będzie się działo :D już mi się podoba ;]
gramy an podstawce
ja biore Zergów ;]
1v1 - chalanger
Wszystko odpowiada? To jeszcze pore zmówimy i idziemy się klepac :twisted: :D Najlepiej w weekendy chyba zagrac, tak więc ata wstępna - piątek koło godziny 18 ;-)
  Temat: Castle Strike
s2nto

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11584

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 8:26 pm   Temat: Re: ZNA KTOŚ WOGULE GRĘ CASTLE STRIKE???
Klemens napisał/a:
s2nto napisał/a:
Rozumiem, że Polska trudny język


s2nto napisał/a:
iż jest to kolejny klon Age'a niema zadużo orginalności w sobie gra(...)1


Wybacz, ale teraz przegiales, wiec bede bez litosci.

Zaim zaczniesz dostrzegac drzazge u innego, zauwaz u siebie belke, ok?? I to z pewnoscia nie literowka, popelniasz go za kazdym razem...
:oops: chyba zasady języka polskiego mówią wyraźnie - niektóre wyrazy możęmy używac rozdielnie jak i łącznie http://so.pwn.pl/slowo.php?co=niema
  Temat: Diplomacy - Rozmowa Ogólna
s2nto

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11371

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 8:16 pm   Temat: Diplomacy - Rozmowa Ogólna
Klemens napisał/a:
polecam rozgądnięcie się po serwisach z mini i starymi grami tam znajdziesz Wolfensteina, Pricen of Persia i inne hiciory które najzupelniej full legal możesz ściągnąc.


Wolfenstein - owszem, ale Id wyraznie pozwolilo na jego bezplatne rozpowszechnianie.
Co do Prince of Persia i innego tzw. "abandonware" sytuacja nie jest tak latwa. Autorzy owych serwisow niby jakos probuja sie bronic, ale prawda jest taka, ze ewidentnie lamia prawa autorskie... To, ze cos jest, nie znaczy od razu, ze jest to legalne...
  Temat: Castle Strike
s2nto

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 11584

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 8:03 pm   Temat: Re: ZNA KTOŚ WOGULE GRĘ CASTLE STRIKE???
Cezarion napisał/a:
ZNA KTOŚ WOGULE GRĘ CASTLE STRIKE????????? :D :D
Rozumiem, że Polska trudny język, dziwni ludzie, ale jednak można troche się postarac - zajrzec do słownika, napisac w wordzie, lub spytac się kogoś: Jak się pisze ,,wogule'' - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości do tego wyrazy radziłbym zajrzec tutaj -> www.so.pwn.pl może w przyszłości unikniesz takich karyggodnych błędów. Błąd jest rażący - ortograf w temacie... ehhh

Co do samej gry to słłyszałem iż jest to kolejny klon Age'a niema zadużo orginalności w sobie gra, recenzaci też niezostawiają na tej grze dobrego słowa -> http://gry.wp.pl/core.htm...25,8228,2929,-1
  Temat: Lords of the Realm III
s2nto

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8217

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 7:49 pm   Temat: Lords of the Realm III
Ajmdemen napisał/a:
właściwie się z Tobą zgadzam- całkowicie zniszczono warstwą ekonomiczną gry. Ale bitwy zrobiono naprawdę ciekawie. Mogło z tego coś być...
Ja słyszałem, że tam niema warstwy ekonomicznej :) natomiast przegięciem jest cena 100zł kiedy na zachodzie to jest gra niszowa za 50% ceny.

Krótko mówiąc - autorom kompletnie się nieudało przejście ze strategi turowej w świat RTSa.
  Temat: W samo południe - Starcraft
s2nto

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8193

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 7:43 pm   Temat: W samo południe - Starcraft
Ajmdemen napisał/a:
oj, kolego weteranem gry chyba nie jesteś :) przeciwko terranowi nie idzie się w mutaliski, a jeśli już to trzeba się obudować sunkenami- wtedy koleś sobie marinesami ... sam wiesz co :)
Graczem mulitplayerowym na BNie to ty niejesteś, bo jak się gra tvb na 6 osób to jednak trzeba w coś pójśc, a nie sunkeny :?

Może jakąś umówimy się się na BNie to by wszy ze stronyky RTSA sobie pograli :P
  Temat: Diplomacy - Rozmowa Ogólna
s2nto

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11371

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 2:43 pm   Temat: Diplomacy - Rozmowa Ogólna
Klemens napisał/a:
Na jakiej zasadzie "free"?? Takiej, jak w przypadku wiekszosci "i-netowych" plikow;)), czy tez autorzy zrzekli sie roszczen finansowych? W odleglym( niestety...) dziecinstwie mialem do czynienia z papierowa wersja tej gry, a z tego, co pamietam, najtansza to ona nie byla, wiec nie tylko o koszty produkcji tu sie rozchodzilo...
Na takowej iż prawa autorskie do gier komputerowych wygasają po 10 czy 15 latach ;-) zapraszam do zassysania http://www.searchamateur.com/corkboard/Risk.html (<- pełen stuff dotyczący Riska i reszty)
  Temat: MW - Rozmowa Ogólna
s2nto

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7532

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 2:26 pm   Temat: MW - Rozmowa Ogólna
Jak najbardziej ja zdaje sobie sprawe z cech CK, lecz musicie przyzna, że bez instrukcji się nieobyło :!: Bo to chyba jedyna gra paradoxu gdzie nieposiadają instrukcji szybko polegniesz. No i chyba tak się stało z moją osobą.
  Temat: Diplomacy - Rozmowa Ogólna
s2nto

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11371

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 2:18 pm   Temat: Diplomacy - Rozmowa Ogólna
krychu napisał/a:
Oki dobra Europa Universalis była planszówką ale teraz spróbój znaleść cos o samej planszowej grze Europa Universalis. Nie tylko to że pochodzi od niej wersja komputerowa .
Nie, Eu2 niegdy niebyło papierową planszówką - jest to jedynie gra robiona na podstawie Riska (interaktywnej planszówki) którego spokojnie możemy ściągnąc z neta waży niecałe 1MB, za Free. Natomiast Diplomacy to także taka interaktywna planszówka, tak jak zresztą wszystko czego podejmuje się Johnatan i jego kompania. Więc sprawa jest oczywista i chyba niepodlega dalszej dyskusji - Wszystkie gry paradoxu - Eu, HoI, CK, Vic,... są to interaktywne planszówki Jeżeli kogoś interesuje Diplomacy (waży około 300MB) wstępny opis można znaleśc http://www.republika.pl/nest/dplm.html i na www.paradoxplaza.com albo google jest do naszej dyspozycji. A my czekamy teraz na Diplomacy II więc trzymajmy kciuki za ekipe paraodoxa i odwiedzajmy ich forum
  Temat: Victoria - Rozmowa Ogólna
s2nto

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9720

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lut 27, 2005 1:56 pm   Temat: Victoria - Rozmowa Ogólna
Binol napisał/a:
a ja ją kupilem i nie zaluje te dwie "gry" są tak jagby edukacyjne spójrzcie na rodzaje eventów- takie pouczające:p. HoI moze jest grą tematyczną ale tam jest cały swiat wiec nie porownoj tych gier bo HoI jest o kilka klas wyzej
Ja także zamierzam kupic, uzbierałem nawet stosowną kwote - 94,99 zł (Media Mark :P ), lecz z opini jkaie słyszałem, a także z recenzji to wątpie by owe 2 nieznane mi wczeniej tytuły traktujące o uni klamarskiej i wojnie stuletniej zostaną mi poznane bliżej.

Jak już zakupie to pozwólcie że wtedy się na ten temat głębiej wypowiem przedstawiając jakieś głębze argumenty ;-)
 
Strona 22 z 24
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 16