gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 10
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gry bitewne
zozol92

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7945

PostForum: Gry planszowe i bitewne   Wysłany: Wto Sty 08, 2008 10:11 pm   Temat: Re: Gry bitewne
Ja gram w Warhammera 40k (Chaosem). Wprawdzie figurki są drogie, ale zabawa świetna. Na pewno daje większą satysfakcję i przyjemność z gry niż na komputerze.

Asterix napisał/a:
...jeszcze nie tak slawne gry jak na PC zwane grami bitewnymi...


A dziwne, bo z tego co wiem to pierwsza edycja Warhammer Fantasty Battle wyszła w 1986r. :roll:
  Temat: Książki Fantasy
zozol92

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 21503

PostForum: Książki   Wysłany: Wto Sty 08, 2008 9:55 pm   Temat: Książki Fantasy
FifiCz napisał/a:
Jestem ciekawy,co to w ogóle jest Valinor i czy może istnieją jakieś opisy tej krainy?
PS.Poszukam w googlach,może tam coś znajdę.


Istnieją i to bardzo bogate! Jest cała książka o powstaniu świata, Śródziemia, Valinoru, narodzeniu Elfów i Ludzi i ich pierwszych przygodach (m.in. w walce z Morghotem, który był panem Saurona). Wszystko to i jeszcze więcej, znajduje się w książce "Silmarillion" (oczywiście J.R.R. Tolkiena).




A co sądzicie o książkach ze świata Warhammer 40k ? Moim zdaniem nie są zbyt porządnie napisane, ale za to ciekawe i wciągające.
  Temat: W samo południe - Łucznicy w zasadzce
zozol92

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7234

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Sty 08, 2008 5:03 pm   Temat: W samo południe - Łucznicy w zasadzce
Najlepiej by było podzielić oddziały. Na początku wszyscy nasi łucznicy strzelają do wrogich piechurów, dopóki się nie zorientują o co chodzi. Później - powiedzmy - 65% strzelców przekierowuje ostrzał na wsparcie ogniowe wroga. Jednocześnie do akcji wkracza - dajmy na to - 75% piechurów, odciągając trochę wroga od jego łuczników. Wtedy reszta naszej piechoty uderza na wrogich strzelców, zamykając w sumie pierścień. Wtedy ok. 50% naszych łuczników (których skuteczność, przy strzelaniu w tłum, spadnie) wkracza do akcji ze swoimi sztyletami, pomagając naszym piechurom w walce z wrogimi. Wtedy nie powinno być większych kłopotów z wygraniem potyczki.

W ankiecie zaznaczyłem atak na piechurów, ponieważ to oni są priorytetem - naszym w końcu musi być łatwiej. Później jednak większość atakuje łuczników, którzy stanowią w sumie większe zagrożenie niż nasi.
  Temat: warhammer 40000 Dawn of War: Dark Crusade ulubiona nacja
zozol92

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13141

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sty 07, 2008 11:10 pm   Temat: warhammer 40000 Dawn of War: Dark Crusade ulubiona nacja
Ja się zastanawiałem między 3 rasami, ale w końcu wybrałem SM. Pozostali faworyci to byli Chaos i... Eldarzy. Niedoceniani i nie lubiani po rozgryzieniu okazują się potężną rasą... Posunę się nawet do stwierdzenia, że są najsilniejsi (za to mi się oberwie :razz: ), ale jednak brakuje im tego klimatu, co wiernej elicie Imperium :wink:
  Temat: Turniej scrabli (na kurniku literaki)
zozol92

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7366

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 12:22 pm   Temat: Turniej scrabli (na kurniku literaki)
Czy jeszcze aktualne ? Bo widzę, że z 2004, ale można zorganizować ponownie :wink:
  Temat: Worms
zozol92

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20778

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 12:17 pm   Temat: Worms
Ja nawet lubię wormsy, ale tylko 2D i w miarę trudne (nie podnieca mnie rozwalanie osiołkiem...)
  Temat: Knights & Merchants....
zozol92

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 13994

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 12:13 pm   Temat: Knights & Merchants....
Knights and Merchants to jeden z moich ulubionych RTS-ów. Właściwie to ciężko mi określic którą z gier lubię najbardziej : K&M, Tzar, czy Twierdza Krzyżowiec. Chętnie porozmawiam o tych grach (o K&M najlepiej na naszym forum - knights.sztab.com) i zagram przez internet (jak mi się uda :???: ).
  Temat: Tzar:ciężar korony jaka jest wasza ulubiona "rasa"
zozol92

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 8871

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 11:59 am   Temat: Tzar:ciężar korony jaka jest wasza ulubiona "rasa"
Azjaci są najlepsi. Kung fu, rakiety, ninja, magia - ekstra rasa. Made in china okazało się najlepsze :razz:
Droga rozwoju ? Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, ale mogę powiedzieć, że już na początku buduję port i łowię ryby, mam wtedy dużo żarcia, biorę dużo ludzi do drewna, buduję koszary, magazyny i się szybko zbroję. A przy złożach magazyny stawiam tak, żeby 5 wieśniaków bylo między nimi a skałami i wtedy nie muszą nosić :mrgreen:
  Temat: The Settlers
zozol92

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 15703

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 11:53 am   Temat: The Settlers
Ja grałem tylko w dwójkę i jest naprawdę fajna, ale szkoda, że nie grałem w inne, może se kupię bo widziałem wiele pozytywnych opinii :wink:
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
zozol92

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21295

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 11:51 am   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Ja bardzo lubię Twierdzę Krzyżowiec, świetna rozbudowana strategia, normalnie genialna gra. Polecam !
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16