gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mande
Sro Kwi 11, 2007 5:05 pm
Siła i Honor
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 9:37 pm   Siła i Honor

Można by powiedzieć, że, rozmawiając o strategiach, mozemy wyróżniać grupę znanych i lubianych, czy to jeśli chodzi o sequele czy o nowe, ale entuzjastycznei oczekiwane gry, gry znane w mniejszym gronie ogółu graczy PC i strategie totalnego andegrandu :].
Chyba do tej ostatniej zalicza się wymieniona w temacie gra Siłą i Honor :lol: (Strenght and Honor). Łążąc po necie znalazłem informacje o "total-war'owatej" strategi pt. Takeda, której to zapowiedź jest nawet w sztabie ;p. Na stronie głównej prodeucenta (hmm, raz widziałem go pod nazwą "Magitech" raz "EzGame"...) znalazłem także informacje o innych grach w tym o tej tytułowej. Moim obowiązkiem było od razu się dowiedzieć co to jest, zwłaszcza, że temat polityki i wojen RT w grach zawsze mnie interesował. Patrząc po screenach SiH prezentował się jako dosyć przeciętna, czy wreśz moze lekko prymitywna, ale interesujaca strategia.
Szybko okazało się, że Polska może się zaliczać do krajów elitarnych, bo poza tylko kilkoma państwami UE, Rosją, Chinami i Australią, SiH wydane zostało także u nas w języku polskim :] (elitarnych ... na patrząc przez pryzmat rynku zbytu taniego badziewia ;]). Swoją drogą to dziwne, bo zawsze przeglądałem różne strony www i oferty sklepowe, nawet tej niesławnej hurtowni PLAY (wydaje większość niesamowicie zacofanych, ale przy tym nieprawdopodobnie tanich gier, w tym kilka tytułów, które zapowiadały się na niezłe jak chociazby nowa odsłona "Defender of the Crown"), i zapamiątuję mniej więcej tytuły nowych gier, a już na pewno wtedy, kiedy są to strategie!!!

Tak czy siak taka gra istnieje. Ba, ma nawet własną stronę internetową . Co prawda również strona nie prezentuje sie na pierwszy rzut oka zbyt dobrze, ale jak poszukamy to znajdziemy kilka działów ze sreenami. I w sumie jest to niesamowice mylące, bo zrzuty owe wszytskie przedstawiają bitwy - i to nie tak źle wyglądające. Nie chodzi tu jednak o grafikę, ale o przedmiot gry. Kiedy zainstalowałem demo i włączyłem kampanię okazało sie szybko, że widzę mapę antycznego świata (to trochę nieprecyzyjne :] - Europę, północną Afrykę, Azję Mniejszą oraz południe Azji Środkowej i kawałek Zachodniej), a na niej obszary różncyh państw i poszczególne miasta - czyli po prostu mapa z Rome'a.
Niestety interefejs prawie w ogóle nie przypomina tego co widziałem w Total War'ze. Mnogość różnych ikonek i nieintuicyjnych opcji (które są wręcz poukrywane) od razu sprawiło, że podziękowało tej grze :]. Ani tam nie było jasno pokazane, gdzie są oddziały, ani tysiące tabel nei były w stanie jasno pokazać "o co chodzi" (niby w EU II też tych tabel nie jest mało, ale są na tyle opisane i pozbawione bezsensownych wpisów, że obłsuga nie jest jeszcze "kosmosem").
Tak więc podziekowałem temu, nazwijmy to, Diplomatic Mode, i przeszedłem do promowanego Battle Mode. Okazało się, że jest całkiem przyjemny. Co prawda po przybliżeniu ładne screeny przestawały być takie ładne, bo widzialiśmy spore piksele, a w dodatku brakowało obracania pola bitwy i tym podobnych opcji.

Jednakże dowodzenie odziałami okazało się być w miarę proste, przynajmniej takie podstawowe, i rozegranie bitwy było po prostu fajne. Poza tym przed bitwą mamy możliwość ustawienie wojsk i dobrania dowódców. Niestety ilość znaczeń i wartości opisująca dowódzców przytłacza. A po bitwie dostajemy dodatkową porcje informacji i dowiadujemy się jeszcze, że nasi dowódzcy mieli poddowódców, o których nie wiedzieliśmy :D .
Co nadal nie zaprzecza temu, że walka byłą fajna

Charakterystyczne dla gier tejże firmy są informacje podawane nam przez infromatorów podczas bitwy. Dlatego wiemy o tym, że np. nas sojusznik zdobył sztab wroga, a my nie mogliśmy tego odnotować, bo mapa jest zbyt duża na to by ogarnąć ją okiem.

Dobra, a teraz moze meritum mojego postu :lol: . Czy ktoś znał wcześniej tą grę i może podzielic się uwagami, ew. wytłumaczyć na czym polega prowadzenie dyplomacji :] ??

Zainteresowancyh zapraszam do pobrania dema Siły i Honoru.
Tutaj przeważnie piszą ci co strategiami się naprawdę interesują, czy to teoretycznie czy praktycznie :D - może warto zainteresować się właśnie tym "andegradem" i poodkrywać trochę gier rzadkich, które mają trochę "dzikiego uroku" i nie słyszymy o nich na okrągło.


jeszcze coś
Chciałbym jeszcze coś dodać do wypowiedzi. Na pewno niektórzy odebrali w pewnym momencie mój ton wypowiedzi jako ironiczny czy wyśmiewający.
Aby sprecyzować - wydaje mi się, że znalazienie każdej gry o której "nikt inny nie słyszał", zwłaszcza, jeśli została wydana w Polsce, wydaje mi się całkiem zabawne.
Zwłaszcza, że towarzyszący muzyce w trybie Dyplomacji chórek brzmi dokładnie jak muzyka midi, czyli dosłownie "melodia przyszłości" :]. Dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że to jednak śpiewa bardzo wysokim głosem kobieta :D .
Ostatnio zmieniony przez Backside Pon Wrz 05, 2005 5:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Flabber
Szeregowy


Dołączył: 20 Sie 2005
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 8:57 am   

nooo niepowiem wygląda ciekawie :) ściągne demko i obadam :) wygląda na podobne do total war.
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   77%   7/9
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 5:43 pm   

Bekside chcesz TĄ GRĘ?????? BO JA JĄ MAM:) zgłoś się albo ktokolwiek 9551655
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 5:52 pm   

Dzięki wielkie - na razie jeszcze próbuje złapać kontakt z "dystrybutorem" tej gry :lol: , jak mi się nie uda to z chęcią od Ciebie od kupię.

BTW - a załapałeś trochę o co biega w Trybie Dyplomacji :D ?
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 9:58 pm   

NIE ...TIO NORMALNIE MI HACZYLO NA 3000 ATLONI:) ciekawsze były chariots of war i spartan

[ Dodano: Nie Wrz 18, 2005 10:58 pm ]
a gre moge ci oddac albo sie wymienic na muuze
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15