gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Soldiers - Ludzie honoru - problem z kodami...
Autor Wiadomość
tyrket 
Szeregowy


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 3
  Wysłany: Wto Lis 02, 2010 5:19 pm   Soldiers - Ludzie honoru - problem z kodami...

Próbowałem ułatwić sobie w jakiś sposób ową grę, jednak kody, które można znaleźć na wszystkich stronach z kodami (zmiana treści pliku lod.reg) nie działają mi. Być może jest to spowodowane faktem iż mam polską wersje gry albo tym, że po prostu źle coś robie. Jeśli znalazłby się tu jakiś gracz, który zmienił plik lod.reg, prosiłbym aby skopiował jego treść i wkleił ją tu.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 10:35 am   

Z tego co się orientuje zmiana lod.reg'a działa w polskiej wersji
(np. z tego: http://www.edenet.pl/kody/kody-855.html przykładu).
Jesteś pewny że potem pakujesz z powrotem poprawnie plik game.rar/game.zip i zmieniasz z powrotem na game.pak?
No i czy masz zaktualizowaną wersję gry?

Btw. Oszukiwanie psuje zabawę z gry :) Co to za zabawa gdy jest tak łatwo ;)
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
tyrket 
Szeregowy


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 8:24 pm   

No właśnie tu też jest troszke inaczej - nie zmieniam game.pak na game.rar/game.zip tylko po prostu otwieram WinRar'em, bo wcześniej gdy zmieniałem z .rar na .pak to się nie zmieniło :neutral: . A co do aktualizacji - to chyba nie mam :roll: , jest ona może gdzieś do pobrania? :mrgreen:
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 3:05 pm   

tyrket napisał/a:
nie zmieniam game.pak na game.rar/game.zip tylko po prostu otwieram WinRar'em, bo wcześniej gdy zmieniałem z .rar na .pak to się nie zmieniło


To jak w takim razie potem wprowadzasz zmieniony plik lod.reg to pliku game.pak skoro nie zmieniasz go tymczasowo na archiwum...
Zrób tak jak pisze bo jak np. edytujesz plik nie wypakowując go z archiwum możesz tak naprawdę nie robić nic, ale to kwestia zabezpieczeń.

Aktualizacji poszukaj na sieci, ewentualnie na stronie producenta/dystrybutora polskiego.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
tyrket 
Szeregowy


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 16, 2010 4:44 pm   

Kurcze no, nic narazie nie zrobie dopóki nie będę miał pewności, że źle wpisuje treść - z tego też powodu napisałem
Cytat:
Jeśli znalazłby się tu jakiś gracz, który zmienił plik lod.reg, prosiłbym aby skopiował jego treść i wkleił ją tu.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
godzio 
Szeregowy


Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: Nie Cze 12, 2011 3:24 pm   

mam ten sam problem z kodami co tyrket jestem w 100% pewien że plik lod.reg został zmieniony a gra jest zaktualizowana
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Ramzesu 
Szeregowy


Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: Sob Lip 30, 2011 11:20 am   

Czołem!

Przepraszam, że odgrzewam czerwcowego kotleta, ale po bardzo długich poszukiwaniach rozwiązania problemu z "kodami" do gry Soldiers: Ludzie Honoru udało mi się je znaleźć na jednej z zagranicznych stron. Jestem wielce przekonany, że kompletnie nikt na żadnym polskim forum dotąd tego rozwiązania nie przedstawił, więc robię to ja, tutaj, gdzie wybór pada na forum, które ma najlepsze pozycjonowanie w google.

Do rzeczy:

Nawet pudełkowa wersja gry Soldiers: Ludzie Honoru sprzed 5 lat jest już wersją spatchowaną i w tym tkwi cały problem/sekret. Numer z edycją pliku lod.reg w archiwum game.pak działa tylko i wyłącznie w wersji podstawowej gry, jak mniemam wersji 1.0. Po zainstalowaniu jakiegokolwiek patcha w folderze gry pojawiają się nowe pliki w folderze roseurces/patch o nazwach 1.pat 2.pat itd. Od tego momentu silnik gry czerpie część informacji nie z plików zawartych w game.pak ale z najnowszych plików patcha. W moim wypadku, gdy najświeższym patchem jest 2.pat wystarczy otworzyć tenże plik winrarem, odnaleźć w nim set/register/lod.reg i edytować go wedle wcześniejszych wskazówek. Po tym zabiegu wszystko zaczyna działać bez problemu.

W skrócie:

Zamiast edytować plik game.pak znajdźcie w folderze gry ścieżkę resources/patch i edytujcie plik 2.pat lub inny, z wyższym numerkiem. Tam odnajdźcie plik lod.reg i w nim dokonajcie zmian statystyk jednostek. Zapiszcie całość i cieszcie się działającym "cheatem" w grze!

ps. plikowi .pat nie trzeba nawet zmieniać rozszerzenia, bez problemu otworzy się winrarem w takiej postaci :)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14