gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
ulubione gry :)
Autor Wiadomość
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 09, 2006 12:10 pm   

1. Operation Flashpoint - m. in. za doskonały realizm, swobodę, grafikę, ogromne możliwości rozszerzania gry za pomocą modów.
2. Diablo 1 i 2 - idealny hack&slash, jak nic potrafił zrelaksować i przykuć do monitora na baaardzo długi czas.
3. Fallout 2 - mój ulubiony RPG, zwłaszcza dzięki postapokaliptycznemu środowisku, które tak rzadko występuje w grach.
4. HoMM 3 - najlepsza część serii i najlepsza jak dla mnie strategia turowa w historii. Syndrom "jeszcze jedna tura i idę w końcu spać" był w tej grze bardzo wyraźny.
5. Seria GTA, a zwłaszcza Vice City (klimat lat 80' rządzi!) - masa możliwości, świetna grafa i muzyka oraz - co najważniejsze - możliwość bycia tym złym ;)
6. Cała seria Need for Speed aż do Porsche 2000 włącznie (czyli pierwsze 5 części). Wspaniałe poczucie jazdy świetnymi samochodami na pięknych trasach. Od czasu Undergrounda seria zeszła "na psy" wciskając jakieś hip-hopowo ziomalskie klimaty do tak wyrafinowanej ścigałki.
7. Starcraft / Age of Empires 2 - po prostu najlepsze "standardowe" RTS-y.
8. Heart of Iron 1 i 2 - paskudna grafika i udźwiękowienie, za bardzo pokręcona i ze stanowczo zbyt dużą ilością opcji oraz setki godzin przy nich spędzonych i zmarnowanych na podboju świata podczas II wojny światowej - do tej pory sam nie rozumiem dlaczego. W dodatku podbój ten trwa i po dziś dzień. :)
9. Rome: Total War - idealny mix strategii turowej z RTS-em, dodatkowo we wspaniałej oprawie audio-wideo. Sam miód dla stratega.
10. Soldiers Heroes of World War II - RTS ale bez możliwości budowy i zbierania surowców, za to pełen akcji najwyższej klasy. Pierwsza (i jak na razie niestety jedyna...) gra, która pokazała, że fizyka jest naprawdę ważna na polu bitwy. Trudna ale i satysfakcja z ukończonej misji była większa.

To by było z grupsza tyle, choć pewnie niejedną świetną grę tu pominąłem (np. Enemy Territory - absolutnie najlepsza strzelanina sieciowa), ale mówi się trudno ;)
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 12:14 pm   

Jeśli chodzi o moją top 10bo tylko tyle ich jest
miejsce 1: Heroes of MIght&Magic III+ dodatki
miejsce 2: Starcraft
miejsce 3: Stronhold Crusader
miejsce 4: Disceples II z dodatkami
miejsce 5: Age of Empires 2
miejsce 6: Zeus pan olimpu
miejsce 7: Setlers III
miejsce 8: Knights&Merchants
miejsce 9:Medal of Honor wszystkie odsłony
miejsce 10: Europa Universalis II
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
pawell 
Szeregowy
snajper


Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 2
Skąd: Medal Of Honor
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 8:53 am   

1 Diablo II zwykle i dodatek
2 Qake III arena
3 medal of honor
4 warcraft zwykly i dodatek
Ostatnio zmieniony przez Wojman Pon Wrz 11, 2006 10:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Vonlitwin 
Szeregowy


Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 4:00 pm   

Witam
1.Cywilizacja 2 syndrom jeszcze jedna tura i kończe rewelacja
2.Panzer General I pamiętam jak widzałem te gre pierwszy raz w sklepie komputerowym jak sobie pracownik pykał a ja stałem i gapiłem się zrobiła na mnie tak wielkie wrazenie ach te filmiki bitewne .
3.Harpoon gra w którą gram nadal a zwłaszcza przy lekturze "Czerwony Sztorm".
4.Steel Panthers 1 druga wojna i te mordercze flaki 88mm moja ulubiona broń.
5.Dungeon Keeper 1 moja pierwsza gra po polsku no i grało sie po złej stronie
6.Conqest of new the World walki indianami super można było się zemscic na białych kolonistach.
7.Gothic 1 mój pierwszy rpg z niecierpliwością czekam na cz.III
8.Red Alert pierwszy rts specjalnie niedawno złożyłem sobie drugiego kompa P-200 mhz 32MB z win95 ,zeby chodziło jak należy.
9.Strike Commander mój pierwszy oryginał dwa razy przeszedłem tę gre dzisaj nie robią takich symulatorów.
10.Master of Orion I lubie to tej gry wracac ,projektowanie statków i produkcja w tysiącach egzeplarzy i rzucanie ich na wroga tego brakowało w cześci drugiej częsć trzecią przemilcze.

pozdro.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 4:38 pm   

Widzę, że odlskul na piedestale - pozytywnie :) .

Ciekawi mnie jednak fascynacja Conquest of the New World. Czy to rzeczywiście warte zachodu, bo wyglądalo niesamowicie marnie.
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Vonlitwin 
Szeregowy


Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 12:38 pm   

Witam
Conqest of the New World wydana została w roku 1996 i na ten rok wygladała dobrze . Mi osobiście podobało się że można było walczyc po stronie indian,po przeczytaniu powieści "Ostatnia Walka Dakotów,Czerwonoskóry Generał" itd. byłem grą zauroczony ,ale prawdą jest ,że po dłuższym graniu coś było nie tak i gra po prostu się nudziła ,bitwy na planszy były fajne. Co do grafy to na rok 1996 nie było żle pamiętaj ,że w tych latach był ogromny wysyp gier RTS a tu prosze taki wyjatek grałem w ta gre do czasu wydania "Imperializm II" fakt tam nie było możliwości gry po stronie czerwonoskórych ale temat był podobny .


pozdrawiam
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
pucek12 
Kapral


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 53
Skąd: Międzylesie
Wysłany: Sro Gru 20, 2006 3:16 pm   

1.Age of Empires 2
2.KKND 2
3.Empire Earth 1,2, z dodatkami
4.Call of druty:P
5.NFS Carbon
6.Heroes 3,5
7.Zeus: Pan Olimpu, dodatek
8.Europa Universalis
9.Unreal Tournament
10.NBA Live 2003-2007
11.Fifa 2000-2007

Oczywiscie wsrod tych gier rzadzi Age of Empires 2...Pozdro dla wszystkich sztabowiczów:D

[ Dodano: Sro Gru 20, 2006 3:18 pm ]
Zapomnialem o American Conquest....
 
 
   
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   14%   2/14
drako 
Szeregowy


Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 1:06 pm   

ja bede pisał te gry które znam :mrgreen: i bede je ocenił od 1-10

solider:Ludzie Honoru-9 świetna grafika możliwość zniszczenia wszystko(i wszystkich) lub cześciowo,trudna gra wymagająca długiego obmyślania planu działania.(jeśli ma ktoś tą gre niech napisze na gg 551633 bo chciałbym se z kimś w tą gre pograć)

Star Wars:Empire at War - 7 dobra grafika,możliwość oglądania walk jak w kinie,niestety niemożna zniszczyc wszystkiego co sie znajduje na planszy :neutral:

Armies of Exigo-8 dobra grafika można wybudowac dużo wojsk lecz liczba niestety ograniczona.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Matis 
Kapitan


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 622
Wysłany: Pią Gru 29, 2006 2:36 pm   

Mój mały ranking
1) Bezapelacyjnie seria Close Combat (oprócz First to fight)
2) Warhammer 40K - DOW i wszystkie dodatki
3)Company of heroes (chociaż na moim komputerze to raczej Comapny of Lags, ew. Company of pixels)
4)Red Orchestra- Świetna i w miarę realistyczne gra online osadzona w realiach II wojny, Front Wschodni.
5)Operation Flashpoint- Ach ten realizm... :)
6)Kozacy II- Ciekawa pozycja, zwłaszcza w trybie Bitwy o Europę
6)Sniper Elite- Najlepiej wydane 19.90 na grę (Symulator snajpera, w realiach końca II wojny)
7) Madness Interactive -prosta gra we flashu, ale dobra w celach odprężających (zaraz mnie za jakiegoś neandertalczyka weźmiecie;) )
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   81%   48/59
g 
Kapral


Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 8
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 11:29 am   

1. Europa Universalis i wszystko co poczynili kolesie z Paradox.
2. Total War.
3. Quake, Unreal, Battlefield.
4. Age of Empires.
5. Combat Mission
6. Duke 3D, Worms, Contra, Sensible World of Soccer
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   77%   7/9
Frozen 
Szeregowy


Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 7
Wysłany: Pon Sty 22, 2007 2:08 pm   

IMO
1: CENTURION (!) - nieśmiertelna gra która była początkiem wszystkiego, zmieniła moje życie i rozpaliła wyobraźnię. Od tamtego czasu (to straszne ile to juz lat minelo) jestem nieustającym zwolennikiem gier strategicznych! ;) ))
2: "Desert Rats", "Arnhem" w zasadzie j.w. ;)
3. "War In the Pacific", "War Plan Orange" stopień realizmu (powalający)
4. "Battle of Britain", "12 O'clock High" - j.w.
5. Seria "Battles in Normandy... Italy" - kurcze ;) j.w.
6. "Combat Mission" - to chyba normalne;)
7. "Europa Universalis", "Hearts Of Iron I & II" globalizm i sama rozgrywka.
i wiele wiele innych turówek;)

pozdrawiam
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   66%   6/9
LordPawlo 
Kapral
Pawlo


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Limanowa
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 9:01 am   

HOMM 3 - stara ale za to ma genialny klimat i wciąga
D2 lod -świetna zabawa przez batleneta
Baldur's Gate 1 i 2 z dodatkami - gra na której się wychowałem prawdziwa klasyka nawet nie chce myśleć ile razy przeszyłem obydwie części
Gothic 2 + dodatek gra wciągająca pochłonęła mnie całkowicie na sporo czasu
Age of Empires 2 zachwycałem się popularnością tej gry świetna zabawa
 
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   100%   13/13
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 4:20 pm   

Moje poglądy ostatni nieco się zmieniły (zagrałem w więcej gier):
1. Rise of Legends - ciekawa fabuła, punkty nauki, wojska itd. duże bitwy; i co najważniejsze: gra jest trudna.
2. Half-Life 2 - jedynaka jest spoko, ale trochę mi się znudziła. A w 2 jest wszystko: dobra grafa, dużo akcji, ciekawa fabuła (zacząłem grać o 20:00 i kończyłem o 3:30 :twisted: (dobrze że rodzice wyszli na imprezę :) )). Szkoda tylko, że gra taka krótka.
3. Gothic - świetne RPG, szczególnie urzekła mnie fabuła i zadania. Szkoda, że po wstąpieniu do któregoś z obozów fabuła staje się liniowa.
4. Gothic 2 - to samo co w 1, tylko ciekawsze zadania.
5. Fable - kolejny RPG, ma to czego brak Gothic'owi: nie jest liniowy.
6. Diablo 2 - nie ma to jak masowy mord na złych chochlikach gdy dostaniesz pałe :twisted:
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Grizz666 
Szeregowy
In the name of fun


Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 2
Skąd: Królewska Huta
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 8:51 am   

to tak ... to ja wypisze które stoją u mnie na półce ;) (kolejność przypadkowa)
Strategie:
1. Rise of Legends - badzo ciekawy system budowy miast poprzez rozbudowywanie takich jakby ... "dzielnic" :P i granice przesuwające się w zależności od różnych rzeczy :D a i też świetnie zrobili z opcją dyplomacji :) coś pięknego :D a jeszcze ta graficzka :) ajjj
2. Medieval: Total War - hehe no rts w każdym calu :) znakomite bitwy :D sie można sprytem taktycznym wykazać :P :P stare ale stare są właśnie najlepsze ;)
3. Kingdom Under Fire - dostałem gratisowo do innej gry :D ale przyjemne jako przerywnik "wmiędzyczasie" :P w sumie niczym szczególnym gra sie nie wyróżnia ... poza klimatem :)
4. Settlers III - pierwsza część settlersów w jakie grałem :) chyba nie musze tłumaczyć dlaczego tą gre umieściłem na tej liście :D
5. Heroes of Might and Magic III - pierwsza część hirołsów w jakie grałem :) jeszcze piątke zamierzam kupić w przyszłości jak bedzie z dodatkami w jednym packu ... tak może za 75zł :P
6. Age of Empires I i II :) no klasyka w swym gatunku :D jak można nie lubieć? :)
7. Rise of Nations - jakby "pierwowzór" Legends :P bardzo fajne są granice ... i możliwość przechodzenia z epoki do epoki :D bardzo fajne ... takie połączenie Civilizacji z Age of Empires :P bardzo mi sie podoba :)
8. Warhammer 40.000 Dawn of War - wizualnie świetna :D system gry też świetny :D sie przejmuje punkty kluczowe itd. bardzo przyjemna i efektowna gra :)
9. Command & Conquer: Generals - to już nie to samo co red alert itp. ale również dobre :)
RPG:
Icewind I & II - no klasyk :) tak jak cała reszta erpegów które posiadam :D
Baldur's Gate I & II - jak wyżej :D
Planescape Torment - również jak wyżej :P
Reszta: :D
Worms - wszelakie :D za humor i pomysł ... bardzo przyjemnie sie zgra z przyjaciółmi :P
Painkiller - rodzima produkcja :D klimat świetny ... i pomysł na fabułe nawet dosyć orginalny. piękna rzeźnia :D :D:D
Toca Race Driver 3 - lubie se czasem pośmigać autami :) a jak można poczuć ciutke realizmu to już całkiem :D a jeszcze jak sie da tryb "symulacja zawodowa" i wyścig na 25 conajmnej okrążeń to dopiero jest zabawa :D

i żeby nie było ;) to co mam na półce = kupiłem bo chciałem = uwielbiam tą gre :) no może Kindom Under Fire troche odstaje od tej reguły ale też sie miło gra :)
Pozdrawiam :P
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
maciek1 
Szeregowy


Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 07, 2008 8:08 pm   

przeczytałem wasze thebeściaki, ale o dziwo (?) nie znalazłem na żadnej liście
PANZER GENERAL 2. To jest mój thebeściak, od 10 lat, żaden producent nie zajmuje się już tą grą, ale ona żyje, oryginalnie gra posiadała 6 kampanii - teraz 49! nie pamiętam ile scenariuszy pojedynczych, map. Tą grę rozbudowują sami gracze z całego świata, o ile się orientuję zgodnie z realiami historycznymi. Gracze stworzyli ulepszone grafiki jednostek, powiększyli znacznie liczbę jednostek i dostosowali ich parametry. Jeżeli kogoś interesuje to jest do ściągnięcia za darmo tutaj:
http://www.panzercentral....f8787732e4160f4
pozdrawiam i do boju (bajeczki na bok)

weteran
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15