gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
W samo południe - Czy wszystko działa?

Czy bug-i powinny wpływać na ocenę końcową gry?
Tylko jeżeli uniemożliwiają skończenie jej
18%
 18%  [ 2 ]
Tylko jeżeli są poważne
18%
 18%  [ 2 ]
Wszystkie wpływają w jakimś stopniu
54%
 54%  [ 6 ]
Nie
9%
 9%  [ 1 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Sty 16, 2005 12:08 pm   W samo południe - Czy wszystko działa?

Po niedawnych kłopotach z dyskiem i przypominajac sobie moje boje z supportem do gier (a było tego kilka i jak da się przewidzieć nie pomogli mi w ani jednej kwestii, poza dawaniem oczywistych rozwiązań, które sam sprawdziłem, przed skontaktowaniem sie z obsługą). W związku z tym kolejne pytanie dotyczące oceniania - czy szeroko pojęte bug-i powinny wpływac na ocenę końcową gry?
Żeby nie było, ze coś wymyślam - 2 klasyki - Master of Magic i Master of Orion 2 mają kilka bugów, które zapewne już nigdy nie zostaną naprawione. Ten pierwszy ma często kłopoty z regeneracją, ten drugi teleportujące się czasami myśliwce (o złym liczeniu ich zasięgu nie wspominając). W Final Liberation gra wywala się po wybraniu opcji gry w sieci (zresztą Holistic Design ma ogólnie nie dokończone gry - w Emperor of Fading Suns nie działa sporo rzeczy, co nie znaczy, że nie da się grać). Oczywiście zapomnijmy o polskich tłumaczeniach, bo te są pełne dziur (na przykład Kohan - nie działają nowe patche, ani gra w sieci). Heroes of Might & Magic 3 nie był łaskaw się zainstalować na pewnych konfiguracjach sprzętu, aż do wyjścia bodajże Armageddon Blade. Z kolei EA w Shogunie ma wybitną ochronę antypiracka, która powoduje, że gra nie działa na większości nowych napędów (zresztą ochrona wystarczy na osobny temat).
Ostatnio zmieniony przez inqistor Wto Lut 08, 2005 3:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Krzak 
Kapitan


Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2005 11:43 pm   

Moim skromnym zdaniem tzw. bugi powinny jaknajbardziej miec wplyw na koncowa ocene. Wystepowanie bugow (szczegolnie razacych lub w duzych ilosciach) swiadczy o podejsciu tworcow gry do tematu, jaki m jest tworzenie gier oraz o ich stosunku do swoich klientow - graczy. Sprzedawanie gier z bugami, jest dla mnie jak sprzedawanie samochodow "bez paru srubek", butow z dziurawymi podeszwami, koszul bez guzikow, itp. Oczywiscie nie sposob jest sie uchronic przed kilkoma bugami, ale wyraznie jest widac, roznice miedzy gra nieco niedopracowana, a taka, ktora specjalnie wydano za wczesnie. Za takie podejscie powinny nalezec sie pkt. ujemne, zas za dbanie o szczegoly i dopracowywanie swoich produktow powinny przyslugiwac dodatkowe pkt. w ocenie gry.
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sro Sty 19, 2005 8:59 pm   

Wlasciwie jak dla mnie konieczna jest koniunkcja dwoch faktow: a) bugi sa dosc powazne b) sa liczne. Jesli jestem pozytywnie nastawiony do gry ze wzgledu na inne jej walory, to jestem w stanie jej sporo wybaczyc( ot, chocby wersja komercyjna Fallouta 2 zawierala rozliczne bugi, wiekszosc zabawnych, ale niektore calkiem powazne - np. mozliwosc poruszania sie autem bez silnika) - nieraz budza one jednak smiech, ale niewiele wiecej, irytacji wlasciwie nie...

Wystepowanie bugow swiadczy jednak o podejsciu tworcow do graczy, jesli sa one wyrazne, to znaczy, iz ow najlepszy nie jest.

Bugi zawsze jednak budza uczucie pewnego niedosytu, czasami potrafia byc li tylko szczypta dziegciu w beczce miodu, gdy jednak nazbiera sie ich troche, szybko staje sie to lyzka itd. Jednak sytuacja absolutnie skandaliczna jest, gdy dotycza one esencji gry - jej zakonczenia, questu glownego itp. To juz bowiem wola o pomste do nieba!!
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17