gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Serwis o grach RPG - jakie dzialy?
Autor Wiadomość
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 29, 2005 4:07 pm   Serwis o grach RPG - jakie dzialy?

Witajcie!

Juz niedlugo ruszy nasz nowy serwis o grach RPG. Jakie dzialy chcielibyscie w nim znalezc?

Jesli chodzi o gry, to bedzie on kopia Sztabu - beda wiec zapowiedzi, recki, poradniki, download, gry online, etc

Zamiast militaria i historia, planujemy jednak dwa glowne dzialy

1 - Klasyczne RPG

Jakie kategorie powinny sie tu znalezc? Gry planszowe? Gry karciane? RPg fabularne?

Prosze o pomysly


2 - Artykuly

Co w tym dziale wg was mozna by zamieszczac?


pozdrawiam

MAO
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Sie 29, 2005 4:29 pm   

Myślę, że klasyczne RPG to przede wszystkim powinny być gry fabularne, to na nich powstała popularność tego gatunku.
Rozumiem, że dział artykuły będzie traktować o komputerowych grach RPG?
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 6:26 pm   Re: Serwis o grach RPG - jakie dzialy?

Czołem!

MAO napisał/a:
Witajcie!


2 - Artykuly

Co w tym dziale wg was mozna by zamieszczac?


MAO


Wydaje mi się, że arty w takim stylu, jak w Publicystyce Gamblerowej, tyle, że na temat gier RPG. Jakieś własne przemyślenia na temat rozwoju tych gier, swoich przygód z nimi, jakieś własne opowiadania w stylu fabuły RPG. Wolne tematy, ale w ramach gatunku growego. Można też pójść dalej i jakieś recenzje książek czy komiksów fantasy albo filmów...
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 11:22 am   

Recenzje książek, opowiadania itp. jak najbardziej powinny sięznaleźć, tyle, że nie ograniczałbym się do samego fantasy. Istnieją wszak systemy future fantasy (np. Star Wars) jak i science-fiction, czy też cyber punkowe, a taki np. Zew Cthulhu już sam nie wiem do czego zaliczyć :D
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 5:38 pm   

I planszowe i podręcznikowe i karciane i paragrafowe :D
Oczywiście z naciskiem na strategię (na przykład Magic: the Gathering, albo postać z Mechwarriora na planszy Battletecha).
W artykułach oczywiście strategia - jak wyliczyć straty obu stron w bitwach, albo bojowe zastosowanie magów w bitwie. Sam myślałem, żeby napisać coś o taktyce goblinów :)

A, no i polecane komiksy online na temat gier RPG. Kilka czytam regularnie :)
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Hugo
Szeregowy
Nowicjusz


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 15
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 7:46 pm   

Mógłby być dział "Galeria" ale nie zwykłę screeny z gier tyko Artystów Fantasy którzy by przesyłali sowje prace, prace mzona by było oceniac w jakiejsc skali, mogły by być też "poradniki" doswiadczonych graczy którzy by pomogli swoimi artykułąmi zacząc grać Laikom w niektóre z gier. Duzo jest mozliwosci... tylko trzeba miec czas:P
Pozdro.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
Fenix 
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 73
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sob Paź 22, 2005 5:20 pm   

Można by założyć małe kąciki do najbardziej znanych gier.Gracze by sobie pisali tam posty o konkretnej grze.Były by tam jakieś porady i inne wskazówki graczy dla graczy.Jak na razie są dzieły z grami RPG ale mnie by chodziło o to żeby pisać w dziele RPG/MORROWIND i tam wszystko a nie rozwalone na całe forum ''Mam problem z...''.Zamiesciło by sie do dziełu RPG takie kaciki tematyczne o grach RPG takich jak:Morrowind,Diablo,Gothic,Arena i inne.To tyle jeżeli chodzi o dział ''Klasyczne RPG'', natomiast w ''Artykuły'' gracze mogli by podawać informacje, załączniki, screeny itp. o grach nietylko tych nowych ale i starszych i zapomnianych ale wciąż grywalnych. :D
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   50%   8/16
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Nie Paź 23, 2005 1:53 am   

Tak ja również zgadzam sie z moim poprzednikiem.Można podzielić to na konkretne działy z:
np
Najlepsze gry RPG
xxx
eee
zzz
aaa
Klasyka gier
aaa
sss
ddd
Pomoc,porady,wskazówki
,
Nowości
,
Ciekawostki związane z grami
,
To takie główne tematy a każdy z nich można rozwinąć na części drobne.
:)
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
Hugo
Szeregowy
Nowicjusz


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 15
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie Paź 23, 2005 9:07 am   

Fenix napisał/a:
Zamiesciło by sie do dziełu RPG takie kaciki tematyczne o grach RPG takich jak:Morrowind,Diablo,Gothic,Arena i inne


Co do tego cytatu na górze. Gdyby zamieściło się Gre Diablo jako rodzaj RPG powstało by wiele konfliktów, od miłosników tej gry. Sam uwielbiam w nią grać dlatego pisze żenie odpowiednie było by zamieszczenie takiego tytuło ponieważ jest to H&S a nie cRPG tym bardziej RPG. Zgadam sie ma elemęty cRPG ale nie jest to gra RPG. Do reszty Gier Zgadzm sie w 100% jest to cRPG. A co do załozenia tego działu na dyskusje(forum) bezpośrednio na stronie to jednak od tego jest Forum moim zdaniem dobże rozłożone.
Pozdrawiam.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   62%   5/8
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15