gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
W samo południe - Ukraina i EU

Co robimy w sprawie Ukrainy, jeśli to gra?
Instalujemy "przyjazną" władzę
22%
 22%  [ 2 ]
Wkraczamy z wojskiem przywracając "Kresy" do macierzy
44%
 44%  [ 4 ]
Rozbiór
11%
 11%  [ 1 ]
Strefa buforowa
22%
 22%  [ 2 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Gru 16, 2004 9:58 pm   

Ajmdemen napisał/a:
Ale na poważnie- porównanie to uważam może przemówić do niektórych, którzy próbują zignorować zbrodnie stalinowskie, które zresztą są już powoli zapominane.


Porownanie do zbrodni nazistowskich jest jak najbardziej trafne, pod warunkiem ze nie zaczniemy bawic sie w licytowanie sie, ktore byly wieksze. Bo w ten sposob posrednio bedziemy sie klocic, cierpienia ktorego narodu byly mniejsze - a sam przyznasz, iz to troche nie na miejscu...


Ajmdemen napisał/a:
ja mam trochę inną definicję mądrości niż Ty


A gdzie ja podalem jakakolwiek definicje madrosci?:)) Ja tylko stwierdzilem, iz Stalin poniekad jest ucielesnieniem cech makiawelicznego ksiecia z czasow totalnych. To byl polityk - a tych historia ocenia przede wszystkim pod katem skutecznosci. Tej zas absolutnie Dzugaszwilemu odmowic nie mozna...

Ajmdemen napisał/a:
moim zdaniem dobrym przykładem jest Diogenes z Synopy


Ten lewak?! Dla Ciebie?! Oczom nie wierze!:)))
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Gru 16, 2004 11:42 pm   

w takim razie zostawmy sprawę zbrodni, bo chyba się zgadzamy...

odnośnie Stalina- ja powiedziałem, że nie uważam go za mądrego, a ty odparłeś, że się nie zgadzasz- więc siłą rzeczy zacząłem tłumaczyć co rozumiem przez mądrość.

Nie wiem w sumie czy lewicowym jest propagowanie ascezy, czy też raczej umiejętności wyzbycia się potrzeb, czyli właściwie czegoś zupełnie innego niż asceza- ale nie wyobrażam sobie przyjęcia przez ogół w praktyce czystej filozofii Diogenesa. Właściwie ogólnego przyjęcia ascezy też sobie nie wyobrażam :) i dlatego właśnie płaszczyzna polityczna w przypadku tego filozofa nie jest moim zdaniem tak ważna- był idealistą, który wiedział, że nie ma szans wprowadzenia swoich idei w życie, ale postanowił zachować trochę naiwną wiarę w człowieka :) Raczej cenię go za "mądrość życiową", którego to pojęcia z góry powiem, że nie czuję się na siłach zdefiniować :) Powiedzmy, że już jako małe dziecko byłem zafascynowany historyjką o filozofie mieszkającym w beczce i głoszącym niby proste i banalne, ale jednak jakże ważne prawdy, a co najważniejsze sam żył wedle tych poglądów, dzięki czemu ludzie nie potrafili z niego drwić a żywili szacunek. Ponadto jego życie pokazuje, że rzeczywiście dobra materialne mają tylko taką wartość jaką człowiek sam im nada- ma coś wspólnego ze znaną nam mądrością ludową, ale u Diogenesa wszystko wydaje się bardzo naturalne. Koniec eseju, którego główny bohater jest właściwie na poły mityczną postacią :) ale i tak godną moim zdaniem refleksji.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16