gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Call of Duty [i Multi]
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Kwi 04, 2005 8:14 pm   Call of Duty [i Multi]

Czy wśród licznych fanów militariów z okresu ostatniej wojny światowej również zwolennicy tegoż FPP???
Jeśli tak to z chęcią pogram w Team Deatchmatch czy Search & Destroy. Zapraszam na gg i jakoś się zgramy.

BTW - jak podobał się single player?
Z grami dotykającymi tematyki II Wojny Światowej z reguł jest tak, że wszystkie są dobre, a nowsza pozycja przebija starszą. Po świetnym MOHAA doczekaliśmy się jeszcze lepszego Call of Duty.Single playera przeszedłem na poziomach Normal i Hard i musze przyznać, że gra jest naprawdę niezła (choć z drugiej strony chyba nie pobiła Plaży Omaha z Alied Assault).
Najbardziej podobała mi się kampania amerykańska - "kompania braci" z kpt. Foleyem na czele, nocne bombardowania - robi wrażenie za każdym razem jak gram!!!
Kampania brytyjska była już mniej "fajna", pomijając ucieczką samochodem z pancervaustami :]. Z kolei kampania rosyjska nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia, ale pachniała realizmem :) .

I takie kilka refleksji.
Amerykanie zostali tutaj przedstwieni zgodnie z wszelkimi konwencjami filmowymi - grupa zgranych żołnierzy z różnych kompanii, którzy przetrwali lądowanie i trzymają sie razem. Zwróćcie uwagę na współdziałanie i brak bohatera-indywidualisty.
Sytuacja się zmienia w przypadku brytyjczyków. Jesteśmy tutaj Jamesem Bondem, który samotnie wdziera się do bazy, rozwala wszytsko i wszytskich, i podczas skoku jedną reką kradnie dokumenty, drugą strzela do niezbyt inteligentnych Niemców itp :]. W sumie to takie przynudzanie i robienie z Anglików bohaterów wojny, a samotne misje były już stanowoczo zadużo razu.
Ciekawa była ruskaja kampanija. Ci przestraszni nowicjusze, szarża zachęcająca przez tubę do walki posługując się conajwyżej półprawdą :] i masowe ataki na wzgóze - bez ładu i składu. Nie wiem czy tak wyglądało obleżenie Stalingradu, ale to chyba takie przesadzone spostrzeżenie na Rosjan jako na hordę, która się wdziera bez wzlgędu na straty
(jak z tego kawału "W Chińskim sztabie:
- Najpierw atakujemy wroga grupkami po milion żołnierzy, a potem użyjemy czołgi!
- Oba ?!?" :lol: ).Z drugiej strony z tego co słyszy sie o Armii Czerwonej można mieć wrażenie, że tak to było. No i nie obeszło się bez "Stirlitza", czyli pewnie jeszcze większy kompleks Rosjan, bo nie słyszałem o super-agentach ze wschodu, którzy samotnie oczyszczają kluczowe tereny.
Ale tak czy siak po czasie docierały do nas sojuszcznicze wojska.

Najgorzej wypadły te ostatnie misje - zwłaszca brytyjska, która była aż peure surrealistyczna :]. Razem z dwójką "agentów" wycinacie zamaskowane niemieckie stanowiska, wysadzacie rakiety, kradniecie dokumenty i jeszcze dużo heroicznych czynów - oni chyba naprawdę tak sobie wojnę wyobrażają :].

I tylko jedna smutna rzecz, która nota bene kończy tą grę. Ostatnia misja - zdobycie Raichstagu przez Armię Cz. Kończąc misję przyczyniamy się juz prawie ostatecznie do końća wojny. I zaczyna się filmik, który pokazuje nam mniej więcej to: "Krwawa i długa wojna się skończyła, nie ma już faszystowskich dyktatorów, teraz będzie wszytsko dobrze". A Armia Rosyjska zostaje okazana jako równe chłopaki.
Bardzo fajnie, tylko jak pomyślę, że koniec wojny to początek "żelaznej kurtyny", tworzenia SRR'ów, koniec niepodległości dla państwa, które tyle lat na nią czekały i o nią walczyły...A na zachodzie chyba nigdy nie zdadzą sobie sprawy co to była Jałta dla krajów wschodu, dlaczego wahamy się nad przyjazdem na obchody 9 maja, co ty był PRL, kartki i brak towarów, co to byly godziny policyjne, stan wojenny, represje, tłumienie siłą, morderstwa "wrogów politycznych" i "zaplutych karłów reakcji".
Po prostu obejrzenie tego filmiku było raczej przykre i może się zrobic niedobrze konfrontując przekaz filmu i to co wyzej wymieniłem...
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 2:56 pm   

Zdadzam sie z tobą ,ale he he pomyśl tylko(o zgrozo) jak by było, jakby między wszystkimi misjami ukazywał sie filmik o o wielkich ukochanych Czerwońcach , toby dopiero człowieka szlak chciał trafić.Ale gierka przednia jest .
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 3:59 pm   

Teraz wszyscy czekamy z utęsknieniem na Call of Duty 2. Będzie Afryka Północna, zima 1941 pod Moskwą i ... więcej nie wiadomo.

15 nowych broni, zupełnie od nowa pisany silnik graficzny, nieliniowość gry, możliwość wyboru misji ...

Niestety z powodu poślizgu gra zostanie (?) wydana w listopadzie 2005, więc jeszcze przyjdzie nam poczekać.

Minimalne wymagania gry

> Procesor: 1,4 GHz
> Pamięć: 512 MB RAM
> Karta graficzna: ATI Radeon 9200/GeForce 4
> System operacyjny: Win9x/XP

Wymagania zalecane

> Procesor: 2,5 GHz
> Pamięć: 1 GB RAM
> Karta graficzna: ATi Radeon 9800XT/GeForce FX 5900
> System operacyjny: Win9x/XP
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 6:56 pm   

I tu Mande pies jest pogrzebany(biedaczysko żywcem) oj mało ludków ma wypasionione kompy a producenci prześcigają sie zamiast w grach to( o zgrozo) w wymaganiach ,śmieszne przecież jest mnóstwo gier o super grafice a nie zbyt dużych wymaganiach.Będzie człowiek musiał chyba kiedyś kubić kombajna ale takiego na pole i do gier hi h i hi hi.
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 7:15 pm   

lysyjack napisał/a:
oj mało ludków ma wypasionione kompy a producenci prześcigają sie zamiast w grach to( o zgrozo) w wymaganiach


Niestety prześciganie się w grach oznacza wyciśnięcie więcej z kompa. Na moim niedawno modernizoweanym sprzęcie spokojnie pójdzie to "maleństwo" Athlon 2600+@2901+(2125MHz); GF 6600 GT; 2x256 RAM ale wiem, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki luksus ...

Można mieć jedynie nadzieję, że CoD2 nawiąże do poprzednika i będzie stosunkowo łatwo chodził na większości kompów (stary CoD chodził mi na full detal na GF FX 5200 :D ).
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 8:03 pm   

Nie rozumiem - jak to prześciganie się w grach? Znaczy sie kto wyda więcej gier :lol: ?
Konkurencja na rynku gier polega na wydaniu gry, które przebije wszytskie inne, podobne do niej, wskoczy na listę bestselerów i zdobędzie sporą społeczność multiplayerową.
Albo też gra o zupełnie nowej koncepcji, która także przyciągnie rzesze fanów :].

Naturalnie "panta rei" i im nowsza gra tym nowsza grafika (z reguły ;]), zwłaszcza, jeśli zabiera się zato wydawniczy moloch typy EA.
Wg mnie problem od dawna stoi w tym, że producenci prześcigają się w ilości, czyli szczegółowości grafiki, a nie jakości, więc koncepcji gry, jej fabuły. Czy CoD 2 będzie tylko lepszą strzelanką, czy twórcy wpadli na kilka nowych koncepcji, wprowadzą do gry zadania, których wcześniej jeszcze nie widzieliśmy?
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Pon Wrz 19, 2005 8:19 pm   

Oby panowie szła jakość z nie wygórowanymi wymaganiami,no i przy większej technice zniknięcie w grach pojęcia liniowość,jak również zwiększone al przeciwników.
Mówie tu oczywiście o grach gdzie mozna uniknąć liniowości.
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 4:09 pm   

Call of Duty 2 już wyszło, więc czas odświeżyć wątek; oto kilka pkusów i minusów, które moim zdaniem najbardziej zmieniają rozgrywkę w stosunku do poprzedniczki:

+ lepsza grafika
+ lepsze AI
+ większy realizm skutków strzału
+ bardziej dopracowana
+ nowe bronie
+ nowe mapy
+ mniej schematyczny i trochę "odskrypciony" SP

- zbyt duże wymagania sprzętowe
- za dużo skryptów w SP
- pogorszone odgłosy strzałów
- 20 nabojowy magazynek do Tomka
- mniejszy realizm - brak paska życia
- niepotrzebne zmiany w MP (brak stopni i inne drobiazgi)
- brak szybkiego biegu
- przenośny wykrywacz granatów :D

Narazie tyle. Jeśliby ktoś coś jeszcze zauważył, to chętnie to omówimy :)
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 5:02 pm   

Zapomaniałeś jednak o do jakiej gry porównujesz - COD czy UO?
Bo multi w tych grach różnią się zupełnie.

Dzięki firmie Activision nie miałem jeszcze okazji zagrać, ale byc może kupię jeszcze w tym roku.

Jestem tylko ciekaw multi - czy klimat gdzie sie nie ulotnił
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Gru 03, 2005 2:40 pm   

Backside napisał/a:
do jakiej gry porównujesz - COD czy UO?


W zasadzie do UO :)


Backside napisał/a:
Jestem tylko ciekaw multi - czy klimat gdzie sie nie ulotnił


Klimat się przede wszystkim zmienił - na pierwsze 15 minut CoD2 to totalna porażka MP, ale po kilku godzinach idzie się przyzwyczaić.

Backside napisał/a:
Dzięki firmie Activision nie miałem jeszcze okazji zagrać


:? Nie wiem dlaczego to robią - wierzę, że naprawdę poważna przyczyna wstrzymała dystrybucję w Polsce. Przecież przez to tracą potencjalnych nabywców!
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Gru 04, 2005 5:25 pm   

mande napisał/a:
Nie wiem dlaczego to robią - wierzę, że naprawdę poważna przyczyna wstrzymała dystrybucję w Polsce. Przecież przez to tracą potencjalnych nabywców!



Nie tracą - kto ma kupić to kupi.

Problemem będzie jak gra nie wyjdzie przed gwiazdką - najbardziej "hojnym" dla sprzedawców okresem. To by dla LEM'u była już strata dość widoczna.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Gru 07, 2005 3:39 pm   

O - wreszcie dobra nowina :].

"LEM z wielką przyjemnością informuje, że w dniu dzisiejszym, po długich oczekiwaniach, polska wersja ,,Call of Duty 2'' PC trafiła do tłoczni. Już 9 grudnia produkt wejdzie do sprzedaży we wszystkich polskich sklepach z multimediami. Gra zostanie wydana w wersji DVD, z napisami w języku polskim. Cena detaliczna to 99,90 zł."
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
leiff 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 274
Skąd: Sieroszewice
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 5:28 pm   

I trzeba powiedzieć że cena ta nie jest wygórowana. A wracając do misji rosyjskich to obrona staliningradu pokazana jest bardzo realistycznie szczególnie jeśli chodzi o uzbrojonych po zęby enkawudzistów przy niedozbrojonych piechurach to task właśnie wyglądało karabin z 5 sztukami amunicji dostawał co drugi żołnierz a pozostali dostawali 5 sztuka amunicji i musieli czekać aż zginie ktoś z karabinem czytałem wspomnienia jednego z żołnierzy rosyjskich walczących w trym właśnie mieście.
 
 
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   48%   17/35
Laszlo
Szeregowy


Dołączył: 25 Mar 2006
Posty: 1
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 8:28 am   tworzenie sevreru w CoD2

Witam wszystkich czytajacych mój post jakie porty ww routerze trzeba udostępnic aby był widziany mój ser w internecie
z góry dziekuje za podpowiedz.Laszlo
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16