gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
W samo południe - najważniejszy element w grach RPG

Co jest najważniejsze w grze RPG?
Walka taktyczna
12%
 12%  [ 2 ]
Planowanie postaci
12%
 12%  [ 2 ]
Przygoda
37%
 37%  [ 6 ]
Wolna wola
37%
 37%  [ 6 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
irzu_14
Kapral


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 23
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 7:08 am   

Filo zgadzam sie z tobą ...... A jakie miałes na myśli rpg ?
 
 
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   55%   5/9
Fenix 
Kapral


Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 73
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sob Paź 22, 2005 6:06 pm   

Najwarzniejsza w grach RPG jest wolna wola.Żedna gra która niedaje mi wolnej woli niejest dla mnie grą która potrafiła by mnie na jakiś długi czas zabawić.Najlepszą gierką RPG napewno jest Morrowind, moze ktoś sie niezgodzić ale tam autorzy dali swobode i wolną wole, której niewidziełem w zadnej innej grze.
 
 
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   50%   8/16
Barraketh
Szeregowy
Cynik


Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 29
Skąd: Z Poznania
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 8:36 pm   

Hmm... pytanie jest dosc niedokladne, nie wiadomo bowiem czy chodzi o RPG, czy o cRPG ;)

Jesli o to pierwsze - tu najwazniejszy jest klimat, mozliwosc wczucia sie w postac, stania sie kims innym na czas rozgrywki. grajac w jakims systemie grozy chce wyjsc z sesji roztrzesiony ze strachu, grajac w systemy heroic chce sie poczuc jak Conan barbazynca ;) . Chodzi o to, zeby faktycznie poczuc sie jak postac ktora odgrywamy. Niezwykle przy tym wazna jest wolna wola, mozliwosc dowolnego decydowania o swoich losach, jednak to wszystko zalezy od Mistrza Gry, a nie od samej gry.

Jesli chodzi o cRPG tu rowniez niezwykle wazny jest klimat, jednak budowany jest on w troche inny sposob. To wlasnie ciekawa przygoda, zadania i cala fabula determinuje czy faktycznie wczujemy sie w odgrywana postac. Niezwykle wazna jest roznorodnosc rozwiazan, danie graczowi wielu mozliwosci wyboru. Grajac zlodziejem chce miec mozliwosc wykonania zadania po cichu, bedac wojownikiem natomiast chce moc przejsc przez wrogow jak czolg. Jednak bez dobrze zbudowanej przygody o ciekawej fabule gra moze sie zwyczajnie znudzic.

Podsumowujac - w RPG klasycznym (fabularnym, papierowym, czy jak inaczej sie je nazywa) najwazniejszy jest klimat, w cRPG jest to dobra przygoda i wolna wola (ze wskazaniem na przygode).
 
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   18%   2/11
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
  Wysłany: Nie Lis 20, 2005 1:12 pm   Przygoda 1,Wolna wola 2,Planowanie postaci,Walka taktyczna 3

Najważniejsza jest przygoda.Dobra gra musi mieć dobrą ścieżkę
fabularną.Zaraz po przygodzie jest wolna wola.Twórcy gier muszą nam dać
dużo swobody,by gra była bardziej realistyczna.Kilka gier w które grałem były bardzo nudne z powodu sztywnej fabuły :( .Na 3 miejscu jest egzekwo planowanie postaci i walka taktyczna.
 
 
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
leiff 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 274
Skąd: Sieroszewice
Wysłany: Nie Gru 25, 2005 10:15 pm   

moim zdaniem najważniejsza jest przygoda. Grałem w kilka gier tego typu i najlepsza zabawa jest wtedy jeśli mistrz gry ma ułożoną naprawde ciekawą przygodę
 
 
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   48%   17/35
Elanar
Szeregowy
filozof


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 4
Skąd: Lipno
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 3:58 pm   

Szczerze to nie wiem, która chociarz raczej nie pierwsz ale następne trzy są dla mnie bardzo ważne w rpg-ach dlatego nie wiem która bardziej. Ostatecznie stawiam na przygode 8)
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16