gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Warzone 2100 Pomocy!
Autor Wiadomość
Reven 
Szeregowy


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 1:56 pm   Warzone 2100 Pomocy!

Witam wszystkich. Jak widać w temacie mam pewien problem z grą Warzone 2100. Konkretnie chodzi mi o to, że nie mogę przejść jednej z misji. Nie wiem konkretnie która to, ale będzie ok dziesiątej. To misja kiedy mamy zdobyć artefakt (Jest tam ciężkie działo)na lądowisku New Paradime. Warunkiem misji jest to, że żaden z wrogów nie może opuścić tego obszaru, bo inaczej misja jest uznana za porażkę. Na jej wykonanie jest tylko 30 min (wniosek z tego, że jest prosta ?). A więc sprawa z jej wykonaniem wygląda u mnie tak. Ładuje jednostki z głównej bazy i ląduje w tym obszarze transporterem. Poruszam się przed siebie i pokonuje malutkie bazy jakie są tam obecne. Nie ma z tym żadnego problemu (W sumie są ich trzy). Kiedy to zrobię jadę w końcu na lądowisko New Paradime. I tu zaczynają się schody... Kiedy zbliżę się do lądowiska nadlatuje transportowiec New Paradime, ląduje on na chwilkę na lądowisku, po czym startuje z tamtąd i ucieka. Misja kończy się porażką. Nie mogę go w żaden sposób zatrzymać. Stawiałem na jego drodze ogromne ilości karabinów maszynowych, ale taka broń nie wyrządza mu żadnych szkód. Po prostu leci dalej. A żadne innej broni przeciwlotniczej nie mam. Próbowałem go rozwalić bronią naziemną kiedy ląduje na chwilę, ale bezskutecznie. Wykorzystałem moździerze do oczyszczenia lądowiska z jednostek New Paradime i ich umocnień. Lądowisko jest czyste. Są tylko dwa podwójne karabiny maszynowe na wieżach i radar. Ale nie mogę ich zniszyć. Moździerze tak daleko nie sięgają, a nie mogę się zbliżyć, bo jak tylko podejdę za blisko to ten transportowiec przylatuje... Zastanawiałem się, czy jakbym rozwalił ten radar, to czy byłby z nim spokój. W sumie w to wątpię, ale jeśli tak to jak ? Próbowałem różnych sztuczek. Wysyłałem cyborgi. Nic to wszystko nie daje. Jak przekroczę tą niewidzialną linie przylatuje sobie niezniszczalny statek i po chwili ucieka. I koniec. Zwracam się z prośbą do weteranów, którzy pamiętają jeszcze czasy Warzone. To dla mnie naprawdę irytujące, bo męczę się z tym już kilka dni. Za wszelką pomoc dziękuję. Pozdrawiam.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 1:27 am   

:)

Misja jest prosta, jak drut.
Gdy zbliżasz sie do lądowiska, napotykasz gromadę czołgów wroga; jeden z nich nie walczy tylko próbuje uciec. Domyślasz się dlaczego ucieka? :)
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
Reven 
Szeregowy


Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 3:53 pm   

Wielkie dzięki :grin:
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
AmTraX 
Szeregowy


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:58 am   

Witam ja mam problem z tą samą misją. Nie mogłem zdążyć dojechać na te lądowisko czołgami (samolot zawsze zdąży przylecieć i zabrać ten czołg) sprowadziłem więc z bazy głownej ciężarówki konstrukcyjne zbudowałem radar, kilkanaście stacjonarnych moździerzy i zaczęłem ostrzeliwać lądowisko. Zniszczyłem WSZYSTKIE czołgi jakie tam były a także wieżyczki na lądowisku. Został już tylko radar i 3 wieżyczki z karabinami które są kawałek dalej na lewo od lądowiska. Moje moździerze nie miały już do nich zasięgu wysłałem więc czołgi. I gdy przekroczyły tą "niewidzialną linię" przyleciał samolot wylądował na chwilę po czym odleciał i przegrałem. Ale na lotnisku już nic nie było więc jak mógł coś zabrać ? Na tym etapie gry nie ma jeszcze artylerii dalekiego zasięgu, jak więc mam zniszczyć te wieżyczki ? I dlaczego przegrywam skoro wszystkie jednostki wroga są zniszczone ?

[ Dodano: Nie Wrz 16, 2007 3:47 pm ]
ok już sobie z tym poradziłem
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 2:15 pm   

AmTrax >>> Potrafisz czytać ze zrozumieniem?

W swoim pierwszym poście napisałem jak zaliczyć tę misję bez problemu.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
smuk 
Szeregowy


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 3:27 pm   

Witam. Ja też mam problem z tą grą a dokładnie jestem w 30 albo 31 misi. Jestem w bazie bronie jej i zabiam jednostki komputera przez czas 60 min i nic się niedzieje :| niewiem jak przejść ta misie pomoże ktoś :> zgóry dzięki
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 6:42 pm   

smuk napisał/a:
Witam. Ja też mam problem z tą grą a dokładnie jestem w 30 albo 31 misi. Jestem w bazie bronie jej i zabiam jednostki komputera przez czas 60 min i nic się niedzieje :| niewiem jak przejść ta misie pomoże ktoś :> zgóry dzięki


Być może problemem jest brak rozpoznania.
Jak zdobyć owe "rozpoznanie"?
Wziąć do ręki Słownik Ortograficzny i wykuć się tekstu na pamięć... :]

Z Twojego bełkotu nic nie rozumiem, ale W2100, to stara szkoła RTS'ów, więc 99% misji (szczególnie tych z ostatniej kampanii) polegało na wyrżnięciu wszystkiego w pień, co było wrogie na mapie.
Tak więc albo coś przeoczyłeś, albo też nastąpił zwykły błąd gry i misję trzeba powtórzyć.

BTW.
Siedzę aktualnie nad poradnikiem do W2100, który ostatecznie ukaże się jako poręczny .pdf, więc jeśli koledzy ze sztabu będą zainteresowani, to niech dadzą znać, a podzielę się plikiem gdy będzie gotowy. ;)
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
marcin3263 
Szeregowy


Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 4:03 pm   

witam czy ktoś może mi powiedzieć co zrobić by w grze warzone 2100 wersja 2.1.0 bebug móc wpisywać kody ściągnołem pacza do wersji 1.1 ale to nic nie dało nie wiem też jak grać multiplajer ludzie pomóżcie
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Terrmit 
Szeregowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:47 am   

meryphillia napisał/a:
:)

Misja jest prosta, jak drut.
Gdy zbliżasz sie do lądowiska, napotykasz gromadę czołgów wroga; jeden z nich nie walczy tylko próbuje uciec. Domyślasz się dlaczego ucieka? :)


No tak, tylko zanim go dogonię, żeby go zniszczyć, to zabiera go transportowiec i d...
Czym go dogonić, czym rozwalić, żeby nie uciekł?
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 12:04 pm   

marcin3263 napisał/a:
witam czy ktoś może mi powiedzieć co zrobić by w grze warzone 2100 wersja 2.1.0 bebug móc wpisywać kody ściągnołem pacza do wersji 1.1 ale to nic nie dało nie wiem też jak grać multiplajer ludzie pomóżcie


Kody i "patche" nie działają z wersją Freeware.
Nauczcie się w końcu grać w gry, w końcu do tego one służą, a nie do zaliczania niczym panienki...

Terrmit napisał/a:
No tak, tylko zanim go dogonię, żeby go zniszczyć, to zabiera go transportowiec i d...
Czym go dogonić, czym rozwalić, żeby nie uciekł?


Jak to czym?
Wjechać na sam środek doliny, gdzie spotykamy całą gromadę pojazdów wroga i po prostu go zniszczyć jako pierwszego (wiadomo który to od razu, bo jako jedyny próbuje uciec). Wypadnie wtedy z niego artefakt i gotowe.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
Terrmit 
Szeregowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 11:20 pm   

meryphillia napisał/a:
Jak to czym?
Wjechać na sam środek doliny, gdzie spotykamy całą gromadę pojazdów wroga i po prostu go zniszczyć jako pierwszego (wiadomo który to od razu, bo jako jedyny próbuje uciec). Wypadnie wtedy z niego artefakt i gotowe.

Problem w tym, że już rozwaliłem mortarami wszystkie pojazdy (a nawet wieżyczki - te na murach). Artefakt sobie leży (widzę go) i już myślałem, że wreszcie skończę tą mapę, a tu znów d... Zabieram artefakt, ale ten transportowiec nadal podlatuje zabiera chyba powietrze (bo nic więcej tam nie ma) i ucieka z nim, a potem jest komunikat, że misja nieudana.
Czy mam jakoś wywabić ten pojazd z bazy, aby artefakt wypadł z niego poza tym cholernym obszarem? Co robię źle? Nie kumam! Może mam zrąbaną grę? Jakiś bug, czy co? Gram na wersji warzone2100-2.1.0-1.fc10 (i386) fedora 10. Może ktoś pomóc? Wymiękam już, podobno to łatwa misja, chyba dla magika.

P.S. OK zrobiłem wreszcie. Faktycznie łatwa, gdy się wie jak ją zrobić. Trzeba wysłać oddział (najlepiej ze 20 cyborgów, bo szybko biegają) jak najszybciej do tego kanionu co idzie przez środek mapy. Tam spotkamy pojazd z artefaktem, który zmierza do wrogiej bazy. Trzeba go przechwycić zanim do niej dotrze, bo wtedy jest już za późno. Jak mamy już artefakt, to można wjechać do bazy i rozwalić resztę pojazdów, a wrogi transporter nie przyleci. Na koniec trzeba wrócić wszystkimi swoimi jednostkami do własnego lądowiska. Koniec. Trochę przekombinowana ta mapa.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Muchi 
Szeregowy


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 10:27 pm   

Tak czytam i czytam co tu piszecie i nadal ta misja wcale nie wydaje mi się taka łatwa. Wysłałem z 30 cyborgów do tej bazy. I co? Lądowisko się jeszcze dobrze nie odkryło, a transporter już zdązył zabrać kogo trzeba. I nie wiem jakiego czołga zwinął, bo żaden pojazd nie jedzie w strone lotniska, tylko już tam stoi! Jakieś użyteczne propozycje przejścia tej misji?
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Terrmit 
Szeregowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:17 am   

Lądujesz cyborgami na mapie i zasuwasz całą grupą do kanionu (W między czasie wysyłasz sobie następną grupę 10-ciu jednostek i kolejne). Nie rozglądasz się! Kilku stracisz, ale większość przeżyje. Przez ten kanion będą przejeżdżały wrogie jednostki, które musisz zniszczyć. One właśnie jadą do bazy. Najpierw jadą środkowym kanionem na wschód, potem brzegiem mapy na północ i górnym kanionem na zachód do bazy. Jak goście dojadą do bazy to już przegrałeś! Musisz dorwać ich wcześniej, najlepiej jeszcze w środkowym kanionie, dlatego musisz się spieszyć!
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Alek 
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 83
Wysłany: Wto Mar 10, 2009 2:23 pm   

Rzeby transporter nie przyleciał musisz jak najszybciej zajść od tyłu londowisko wroga
i zniszczyć czołgi wroga potem znajdziesz artefakt(Havey Canon).Potem wruć na londowisko i misja załatwiona :wink:
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   10%   2/19
slawpol 
Szeregowy


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Sro Mar 18, 2009 1:19 pm   

Mam problem w jednej z misji (przed tą misją bronię silosy z rakietami z głowicami atomowymi) po złamaniu kodów startowych przerzuca mnie do etapu na czas (30 min) po wystartowaniu transporterem ląduje w bazie nexus'a (gra już nie na czas) niszczę wszystko co się da i po "wyczyszczeniu" planszy z wrogich jednostek nic się nie dzieje. Widać po ukształtowaniu terenu, że na dolnym skraju mapy jest przejście (droga) do następnego etapu ale ten etap nie jest skończony więc nie da się tamtędy przejechać. W tym etapie wymyśla się archangel missle (wieżyczkę i stacjonarne), gauss cannon (wieżyczkę, stacjonarne, hardpoint) , body do wozu o nazwie vengeance, Nexus intruder program
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14