gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Wielki Test z III RP
Autor Wiadomość
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 12:10 pm   Wielki Test z III RP

Czyli coś dla miłośników najnowszej historii Polski. Z okazji 15-lecia III RP telewizja TVN i Gazeta Wyborcza zorganizowały test sprawdzający wiedzę Polaków na temat ich najnowszej historii. Pytania o różnym stopniu trudności dotyczą zarówno ważnych wydarzeń politycznych i kulturalnych, jak i zabawnych wpadek oraz dowcipnych wypowiedzi znanych ludzi.
Program emitowany będzie w 5 czerwca (sobota) w TVN o godz. 20:00.
Warto sprawdzić swoją wiedzę na temat ostatnich kilkunastu lat. Ta wiedza jest niezbędna do pełnego rozumienia tego, co się rozgrywa na naszych oczach od wielu lat jak i rzutuje na przyszłość.

PS1: Jeżeli oczki nie będą się kleiły, to zaraz po programie mamy Finał Konkursu Miss Universe 2004:)

PS2: A tak już na marginesie. Gorąco zachęcam do oglądania audycji wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Zapewniam, że śmiało mogą konkurować z najlepszymi komediami...:) Ale to temat na inny czas:)
Głosować oczywiście będę(matka jest w komisji wyborczej, więc nie mam wyjścia-nie chcę robić jej przykrości), tylko mam dylemat: na kogo?:) Wiem, że takowe wybory są bardzo ważne dla Polski, ale kogo ja mam tam wybrać, jak ja wcale ludzi nie znam...:) Mniejsza o to. Już tam w Unii powinni się pilnować:) aby nie grzeszyć przeciwko społeczeństwu.
Powinna być zrobiona jeszcze jedna rzecz. Aby pod każdą strzechę trafił informator o Unii Europejskiej, coś takiego, jak niegdyś Konstytucja. To, czy będą ludzie to czytać, to już inna sprawa. Ale przynajmniej nie będą mogli zarzucić, że nie dostali żadnych informacji do ręki.
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Cze 04, 2004 1:13 pm   Re: Wielki Test z III RP

Tak na marginesie dodam, ze test o ktorym mowil Perkun jest dostepny pod ponizszym adresem:

http://serwisy.gazeta.pl/...01,2099040.html

Perkun napisał/a:
Powinna być zrobiona jeszcze jedna rzecz. Aby pod każdą strzechę trafił informator o Unii Europejskiej, coś takiego, jak niegdyś Konstytucja. To, czy będą ludzie to czytać, to już inna sprawa. Ale przynajmniej nie będą mogli zarzucić, że nie dostali żadnych informacji do ręki.


Niby tak, ale co Twoim zdaniem powinno sie napisac w takim informatorze? Jesli bylby on ogolnikowy, zostalby uznany za zwykla propagande, jesli bylby obszerniejszy, to: a) jak sam napisales - nikt by go nie przeczytal b) bylby szalenie kosztowny, a jak sie popatrzy na nasz obecny budzet...:)))

Ale ogolnie rzecz biorac - masz racje!:)))
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon Cze 07, 2004 10:16 pm   

Wiesz Klemens, na pewno rys historyczny dotyczący Unii począwszy od EWG, wszelkie organizacje i instytucje działające w ramach Unii, podstawowe organa władzy i ich funkcje, krótkie info na temat członków-co te państwa zyskały na przystąpieniu, co podrożeje, co potanieje po wejściu do Unii.
Informator w miarę obszerny, ale w granicach rozsądku:)
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 1:35 pm   

Powiem Ci tak - istnieje u mnie taki fakultet dodatkowy nazywajacy sie ladnie: "Organizacje miedzynarodowe". W podreczniku do niego Unii poswiecono okolo 100 stron, a wydaje sie to szalenie ogolnikowe... To jest naprawde temat-rzeka i kazde rozsadne jego streszczenie z natury rzeczy staje sie pobiezne...

Kto zechce, sam sie dowie szczegolow, ktore szalenie latwo znalezc, kto zas takiej checi nie znalazby w sobie, nawet by nie otworzyl owego informatora.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 5:41 pm   

Ale mimo wszystko dla mnie byłby bardzo przydatny. Taka książeczka, w razie czego do wzięcia w drogę, bez potrzeby włączania komputera. Ot, potrzebuję szybko informacji, otwieram i myk:) Troszkę się gubię w tych organach europejskich...Nie mogli utworzyć po prostu tylko Parlamentu i Rządu w naszym rozumieniu...A tu mamy Parlament Europejski, Rada Europejska, Rada Unii Europejskiej, Komisja Europejska, Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Komitet Regionów, Komitet Stałych Przedstawicieli...zardzewiała szpada muje dzikie węże:);) Choć zadję sobie sprawę, że to po prostu kwestia przyswojenia sobie informacji i systematycznego obcowania z nimi...Postaram się doedukować:) W razie czego mam świetny program multimedialny Europa Bez Granic, gdzie jest wszystko wyłożone jak pastuch krowie:)
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Andrew_wojownik
Kapral


Dołączył: 05 Kwi 2004
Posty: 423
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 7:51 pm   

Zaniedługo jeszcze pewnie dodadzą : Rada do spraw nie europejskich , przedstawiciele much afryki ( to ci z pol.sanepidu ) może dijdzie jeszcze rada europejskies europy europianej (czyt. masło maślane przez maślane). Oni poprostu se ubzdurali że czym więcej tym lepiej , a czym lepiej tym więcej zwolenników. Jak polska będzie miała tych przedstawicieli w unii to dojdzie jeszcze: Rada do spraf afer polskich.
 
 
Poziom: 19 HP   0%   0/798
   MP   100%   381/381
   EXP   12%   6/49
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 8:26 pm   

--> Andrew

Orientujesz sie w ogole w roznicach miedzy istniejacymi organami Unii a takze powodami ich istnienia?
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Cze 08, 2004 9:50 pm   

Oj Andrew, Andrew..:) Jak tak dalej będzie, to będą musieli powołać Europejską Radę d/s Pisowni i Ortografii...;)
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14