gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mande
Sro Kwi 11, 2007 4:59 pm
Smoki
Autor Wiadomość
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 7:55 am   Smoki

Czy mogły istnieć czy to są tylko wyobrażenbia. Czy mogły to byc przeżytki starych czasów dinozaurów...czy bajdużenia świrów .Piszecie co uważacie:) ja powiem że teorytycznie mogłyby istnieć stworzenia które przetrwały zagłade lub nieznane nam jeszcze wymarłe gatunki zwierząt z najwyższego szczebla łańcuch pokarmowego.
Tak pozatym w tym poście można pisać o wymarłych potworach:)
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 12:07 pm   

Wiesz... ciężko uznać, co można uwarzać za smoki. Według mnie historie o smokach wzięły się ze znajdowanych tu i tam kości lub szkieletów gadów prehistorycznych. Nie sądzę by kiedykolwiek istniały smoki jako Smoki jeśli rozumiesz o co mi chodzi... Zwłaszcza te posiadające zdolność ziania ogniem (bezsensowna zdolność w sensie ewolucyjnym :D ):D Zakładając nawt, że historie wzięły się z jakichś pojedynczych przypadków prehistorycznych gadów, które jakimś cudem przeżyły, to idę o zakład, że już dawno ludzie dopilnowali, aby legendy pozostały legendami :] Zresztą... Przecież wiadomo, że smoki dawno wymarły... z głodu :D :D :D
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 2:15 pm   

W niektórych grach RPG (m.in. Gothic I) proponują ciekawe rozwiązanie smoka - jest to zwykły jaszczur tyle, że zieje ogniem. Wcale nie musi latać i mieć niewiadomo jaki wzrost.

Uważam istatnienie smoków za niemożliwe - po pierwsze ze względu na to zianie ogniem :], a po drugie, że było by to niemożliwym, aby taki smok, jakiego przedtsawiają w grach i filmach (np. w Wiedźminie :lol: ) mógl latać.

Do tego potzrebna jest lekka kontrukcja organizmu i "chudość", a smoki zawsze mają ten "brzuszek" :].

Z drugiej strony przekonuje mnie trochę legenda o szewczyku Dratewce :wink:
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Kizik 
Major


Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 193
Skąd: Z Peloponezu
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 4:41 pm   

ja pisałłem ogólnie ...czy mogłyby być takie jszaczury lub inne stworzenia które mogli ludzie uznać za smoki lub inne jeszcze niepoznane lub archaiczne przeżytkistarego świata zwierząt...
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   96%   26/27
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 9:56 pm   

Walter Papst w "Der Goetter Baum" (po polsku, "Drzewo bogów", Uraeus, Gdynia 1996 s.265) widzi to tak: "Wiadomo z całą pewnoscią, ze nie istniały zwierzeta produkujące ogień. Kiedy wreszcie opadną nam łuski z oczu, kiedy historycy ( :D - przyp.mój) potwierdzą, ze chodziło tu o pojazdy przeznaczone do lotów?".....
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Filo
Kapral


Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 26
Skąd: Starachowice
Wysłany: Pon Mar 28, 2005 5:25 pm   

A ja uważam że smoki mogły istnieć :) Wszystkie problemy z nimi zwiazane dało by się rozwiązać :

1. Latanie
Wystarczy smokowi powiększyć skrzydła z błony aby zwiększyć siłę nośną . Pozostaje problem startu , ale mogą go rozwiązać silne tylnie nogi za których pomoca odbijał by sie od ziemi na wysokośc z której mógłby już nabierać prędkości lotem szybowym . Nie musze wspominać chyba o kosciach pustych w środku i innych "bajerach" które mają ptaki .
2. Zianie ogniem
Smok taki musi posiadac coś co się spali :) świetny jest do tego celu biogaz który u smoka wydobywał by się nie przez odbyt ale przez pysk , oczywiście w kontrolowany sposób . Zostaje problem zapłonu . I tu mam 2 wersje :
a) Smoki były inteligętne i wykryły możliwość ziania ogniem , więc aby mieć czym go rozpalić gryzły np. krzemienie które utkwiły im w zębach i kiedy zgrzytały to powstawała iskra :)
b)Smok wykorzystywał w sposób podobny do węgoża elektrycznego energie elektryczną swojego ciała . Miał w pysku 2 "kabelki " które stykał i powstawała iskra :)
Zianie ogniem rozwiązane :wink:
Sposób walki prosty :
Leci nad przeciwnikiem i zionie w dół tak aby go opalic , lub atakuje jak jastrząb/orzeł .

Nie wiem jakie są jeszcze problemy ze smokami wszystko inne jest chyba oczywiste ?
 
 
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   88%   8/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17