gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 731
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mam pomysł!
Backside

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22032

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Nie Sie 13, 2006 3:09 pm   Temat: Mam pomysł!
Dodać można tutaj wszystko co związane z naszą tematyką - Twoje propozycje są oczywiście jak najbardziej trafne :].

Jeśli chciałbyś się tym zająć i sądzisz, że umiesz fajnie pisać i dokładnie wyczerpać dany temat to spróbuj wysłać swój artykuł na adres korekta(at)sztab.com
  Temat: Problem z MOD-em do Kozaków
Backside

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4885

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Sie 09, 2006 5:19 pm   Temat: Problem z MOD-em do Kozaków
Wybacz, ale jednak Cię odeślę.
Największe skupisko fanów Kozaków znajdziesz na hostowanej przez nas stronie Weteranów Wojen Kozackich. Tematy o problemach już się tam pojawiały i na pewno Ci ktoś pomoże:
http://www.kozacy.sztab.com/karczma/index.php

Pozdrawiam
  Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Backside

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 15899

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Sie 07, 2006 8:08 pm   Temat: Pomyśl inaczej......Nie poprawne politycznie texty:)
Kizik napisał/a:
owsiakowe rubta co chceta


Sugerowałbym dokładniej zapoznać się z całością tego zdania, a nie tylko urywkiem, którym tak chętnie jest wykorzystywany do manipulacji (z RM na czele jak sądzę).
  Temat: Katolicyzm
Backside

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27589

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sie 02, 2006 2:25 am   Temat: Katolicyzm
Klemens napisał/a:
Zaszłości historyczne:). A jak się skończyły owe boje naszych południowych braci, czyż to nie jest odpowiedź sama w sobie?:)


Teoretycznie zakończyły się "Białą Górą", ale czy likwidacja protestanckich elit warunkowała tak jak obecnie postawę do religii - prawie całego narodu? A co z rejonami wsi, gdzie wiara bywa najbardziej zakorzeniona?
Zresztą Czesi trafili w ręcę jak najbardziej katolickich (katolickich jak na tamte realia) Habsburgów - czy właśnie to zniewolenie stało się powodem odrzucenia Kościoła?

Kościół to jedno - wiele osób go nie popiera. Ale co z samą wiarą? Przecież to coś ważniejszego niż religijne struktury.
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Backside

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21313

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lip 30, 2006 7:40 pm   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Ja bym z pewnościa tego zdania nie podzielił, bo tych grach w które miałem okazję zagrać, Twierdza 2 wypada po prostu przeciętnie - dość średnia grafika, dużo jednostek i nowości, ale klimat w porównaniu do pierwszej części wypada trochę blado.
A już z pewnością nie wiązałbym Twierdzy z nauką historii :], choć z pewnością takie gry wzbudzają zainteresowanie tym przedmiotem.
  Temat: Chronicles of Three Kingdoms - demo
Backside

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4414

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lip 30, 2006 7:38 pm   Temat: Chronicles of Three Kingdoms - demo
Co do cen - SiH kosztowało w Polsce 19,90zł, ale i tak mieliśmy szczęście. Takeda 2 wyszła w USA (ze sporym opóżnieniem) za, bagatela, 50$.
Sądzę, że cenę szybko obniżyli, jako że niszowych startegii w USA jest mnóstwo.
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Backside

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21313

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 26, 2006 10:10 pm   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Co ma Twierdza do Faraona :]? Przecież Faroan jest totalnie ekonomiczno-gospodarczy, a Twierdza to RTS z krwii i kości, więc jedną z najważniejszych czynności jest samodzielne sterowanie wojskiem :].
  Temat: Katolicyzm
Backside

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27589

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Lip 26, 2006 12:02 pm   Temat: Katolicyzm
Klemens napisał/a:
Owszem, jest to w głównej mierze wynik naszych doświadczeń historycznych - Kościół był ostoją dla uciskanych, nigdy zaś nie było tak, by prześladowano wyłącznie jedną klasę etc., zazwyczaj uderzano w cały naród, czyli, no właśnie, masy.


Przy okazji odświeżenia tego tematu przeczytałem go raz jeszcze i coś ciekawego sobie przypomniałem :].
Ludowość Kościoła w Polsce ma korzenie historyczne. Z kolei niechęć do Kościoła w Czechach, kraju o największym procencie zadeklarowanych ateistów w Europie, wynika również z zaszłosci historycznych, bo tam "schronieniem" dla mas nie był od dawna i w dodatku owe masy kojarzą kler z obłudą, chciwością i podobnymi przywarami.

Jest to dosyć ciekawe, bo mimo wszystko zdawało mi się, że kraje słowiańskie mają silne tradycje religijne - jak nie katolickie, to prawosławne albo unickie. A Czesi byli przecież "bojownikami o nowy Kościół" w XV wieku. Ciekawe co na to mogło wpłynąć?
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Backside

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21313

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 26, 2006 11:51 am   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Nie wiem jak jest dla Ciebie, ale skoro napisałeś "(chyba) nikogo już nie bawi ta gra", to nie sądzę, abyś podzielał moje zdanie :].


A ja sądzę, że jeszcze wiele osób bawi - jak rozejrzysz się po polskich stronach fanowskich to znajdziesz cały czas aktywne klany. Poza tym Cenega reanimowała Twierdzę wydając ją w taniej reedycji (wcześniej detalicznie była niedostępna).
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Backside

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21313

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 26, 2006 11:33 am   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Mikiss napisał/a:
No cóż (chyba) nikogo już nie bawi ta gra, kiedyś była hitem.


Backside napisał/a:
dla mnie Twierdza nadal pozostaje wzorem wszystkich cnót pod kątem gry RTS, budowania zamków, interfejsu, SI i wielu innych aspektów.


:]
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Backside

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21313

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 26, 2006 12:51 am   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Dobrze, że pytasz :lol:

Twierdza (Stronghold) to pierwsza część gry, imho najlepsza - mieliśmy w niej dostęp do wielu rodzajów rozgrywki dla jednego gracza (kampania wojenna, ekonomiczna, wolna budowa, oblężenia, inwazje, scenariusze) oraz tryb multi.
Gra koncentrowała się jednak główie na nas - tak więc albo my rozbudowywaliśmy zamek albo go nie mieliśmy i napadaliśmy na cudzy (tylko 1 wyjąte, misja 13 kampanii).

Krzyżowiec, zwany potocznie "krucjatą", to rozszerzenie do Twierdzy nie wymagające podstawki (stand-alone). Rozgrywka tu był zgoła inna, bowiem kocnentrowała się na szybkiej grze w której każdy gracz (niezależnie czy "żywy" czy komputerowy) ma zamek. Liczył się więc błyskawiczny rozwój ekonomii i fortyfikacji oraz silny i szybki atak. Jest tam krótka kampania historyczna i długi tryb Skirmish polegający na pokonywanie coraz to większej liczby przeciwników.


[edit]
A Twierdza 2 to raczej powrót do cześci numer uno, ale mi osobiście nie przypadła do gustu.
  Temat: Chronicles of Three Kingdoms - demo
Backside

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4414

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lip 25, 2006 11:58 pm   Temat: Chronicles of Three Kingdoms - demo
To w sumie śmiesznie zabrzmiało: "taki ulepszony Medieval Total War" anno domini 2006 :]. Kosztuje nie mniej niż nowe gry, a i grafiką (i pewnie możliwościami) pozostaje daleko za konkurencją.

Mnie demo Takedy 2 dość mocno zdziwiło, po setkach zapewnień "jakie to będzie wspaniałe", tak więc podejrzewam, że i najnowsza produkcja nie ma za wiele do pokazania. Może w pełnej wersji przynajmniej strona historyczno-fabularna będzie godna uwagi?

Jak będę miał czas to ściągnę i obaczę.
  Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Backside

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 21313

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lip 25, 2006 11:54 pm   Temat: Stronghold i Stronghold Crusader
Ciekawe - dla mnie Twierdza nadal pozostaje wzorem wszystkich cnót pod kątem gry RTS, budowania zamków, interfejsu, SI i wielu innych aspektów.
Grafika również się dla mnie nie zestarzała - ale to pewnie z powodu sentymentu.

Dziwię się jednak zarzutowi trudnej obsługi - gra się niczym nie różnic od przeciętnego RTS-a, poza tym, że jest system składu zapasów (ale to znamy z settlersów), spichlerza (znamy z Knights and Merchants) no i popularności, od której zależy stan skarbca.

Inne mam zdanie o Krucjacie, bo to gra już bardziej dla hardkorowców - nie ma tu miejsca na fajną fabułę, a liczy się tylko szybkość i perfekcja rozwoju, rushe i takie tam. Fajne, ale nie dla mnie :]
  Temat: Spis FILMÓW godnych Polecenia innym
Backside

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 37897

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lip 25, 2006 11:20 pm   Temat: Spis FILMÓW godnych Polecenia innym
Chyba po tytułach filmów łatwo zgadnąć kto je ściąga z netu :].

Ja mogę polecić fantastyczny film, będący (ponoć) prekursorem Matrixa - Ghost in the Shell.
Jest to anime, chyba pierwsze jakie oglądałem w życiu (poza Czarodziejką z księżyca i Yatamanem :]). Film naprawdę mnie zaskoczył z każdej strony.
Bo z jednej mamy ciekawą fabułę kryminalną, z drugiej filozoficzne dywagacje na temat świata przyszłości i pojęcia wolności, a w końcy z trzeciej fantastyczną kreskę.
Film jest trudny, miejscami trochę ciężki i z pewnością wymagający skupienia. Dynamicznych scen walki nie mam zbyt wiele, ale nawet te nieliczne utrudniają szybkie pojęcie fabuły filmu :) .

Naprawdę ciekawie doświadczenie - mogę z czystym sumieniem polecić (film pełnometrażowy, nie serial pod tym samym tytułem).
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Backside

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29199

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lip 25, 2006 11:14 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Fenix napisał/a:
a słucham teraz Tupac-a Shakur-a.Był wg. mnie prekursorem czarnej muzy.


To czy jest dobry czy nie, to sprawa subiektywna, ale to czy był prekursorem - to już prawda historyczna :].
Tupaca można uznać za prekursora gangsta rapu, rapu bardziej współczesnego. Przecież przed nim było trochę innych raperów pokroju Africa Bambaaty, a z kolei przed nim protoplaści jak Sugarhill Gang czy w końcu Kool Herz :].
 
Strona 5 z 49
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16