gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 731
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Książka zażaleń
Backside

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 12953

PostForum: O forum   Wysłany: Wto Gru 28, 2004 12:01 am   Temat: Książka zażaleń
A ja mam może nie zażalenie, ale zdziwienie :p. Mianowicie nie rozumiem dlaczego wszyscy są na forum "Nieobecni", tzn maja wyłączona opcję ujawniania swojej obecności podczas przeglądania forum. Jst to bynajmniej dziwne. Rozumiem ukrywanie się na "gg", bo nie chce mi się z nikim gadać, ale nie sądzę, aby ujawniona obecność któregokolwiek z was od razu przysporzyła wam fury maili i PW.
Bardziej rozumiem też nie ujawnienie nr gg, choć to tez osobliwe. Ja mam podany numer na wielu forach i na wielu pełnie jakąś ważną funkcję, i wcale z tej racji nie pisze do mnie po 100 osób dziennie. Czasem dostawałem zapytania w sprawie jakiejś gry, ale nie było to nagminne czy denerwujące :roll: :

A słowem - czuje się jakoś tak...samotnie :wink: .
  Temat: Religia
Backside

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13420

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Gru 21, 2004 9:45 pm   Temat: Religia
Rzeczywiście troche się źle wyraziłem, wyszło nie dokładnie to co chciałem :p i macie wiele racji. Chwilo kończę ten wątek...

Ale co zrobić z tym faktem? Bóg jest osobą o takiej wielkiej miłości, że stworzył człowieka. Bóg tak ukochał człowieka, że dał mu, po za wieloma cechami jak rozum czy wygląd "na Swoje podobieństwo", wolną wolę.
A naturą i wolą nie każdego człowieka jest osiągnięcie spokoju i harmonii.
Natura człowieka jest też, chyba zawsze, grzeszna (któż jest wolny od grzechów?), a te częstokroć wynikają z naszej woli.

Po za tym gdy nie ma nic (państwa, praw, zasad itd), pierwszym co się rodzi na bazie chaosu jest władza (mniej więcej tak). Władza jest też chyba jedną z potrzeb człowieka, mieć nad kimś władzę, panować, mieć dużo rzeczy ;p. A ponieważ ludzie są grzeszni i mylni, i władza nie jest dobra, ale też niemożliwa jest sytuacja, aby władzy nie było, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto zeche podporządkować sobie ludzi (Władca Much?)

To na czym by polegała wolna wola, jeśli człowiek nie mógł by grzeszyć, co było by niezgodne z jego naturą??? Jak Bóg miałby być wspaniałomyślny, gdyby nie dał ludziom własnej woli, a wie do czego do doprowadzi. A czy kochający rodzic to taki, który nie pozwala dziecku na nic co złe? Czy kochający rodzic nie da 17-letniemy synowi własnego zdania, własnej woli?

Stawiam sprawę w ten sposób :) - jak piszę wydaje mi się, że wsyztsko jest logiczne, ale pewnie zaraz znowu będzie burza :D (odpowiedzi ;]).

PS
Coś mi sie przypomniało:
Klemens--->piszesz o tym, że wielu ludzi nie doznało sprawiedliwej kary. Ale to chyba trochę zbyt ziemskie myślenie! Co innego ludzki wymiar kary, reprezentowany przede wszystkim przez sądy i trybunały, a co innego osąd boski!!! Może i, nazwijmy go, przestępca, dokona zbrodni/kradzieży i ujdzie mu to na sucho - nie dostanie kary, grzywny, niczego. Ale to nie oznacza, że pozostanie na zawsze bezkarny. Jeśli my, chrześcijanie, wierzymy, że po życiu jest czyściec i niebo lub piekło, a w czyścu "odpracowywujemy" swoje grzechy, to wtedy na pewno "złoczyńca" będzie należycie ukarany - albo będzie dłużej od innych, czy ciężej, cierpiał za swoje grzechy albo w ogóle pójdzie do piekła.
W religii chrześcijańskiej mało co jest dosłowne...
  Temat: Religia
Backside

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13420

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Gru 20, 2004 4:06 pm   Temat: Religia
Cytat:
A teraz powód dla którego nie wierzę i w takiego Boga- nie wierzę, że Bóg kochający dobro pozwalałby na zło mając nieograniczoną moc. Albo chce dobra i nie może mu zapobiec czyli właściwie co to za Bóg albo może mu zapobiec ale nie dba o dobro i zło czyli jest najwyżej bezosobową siłą.


Jest to rzeczywiście na pierwszy rzut oka dziwne i sprzeczne - Osoba o nieograniczonej miłości do człowieka, jaką jest Bóg, pozwala na wojny i kłamstwa. Jednakże wystarczy chwila dłuższego przemyślenia sprawy, i dla mnie na drugi rzut oka sprawa wygląda inaczej.

Pomyślcie jak wyglądał by świat, w którym nie było by grzechu i zła - utopia. Nikt nie musiał by się niczego nie musiał sie obawiać, nie było by różnic wyrastających na tle rasowym czy majątkowym (każdy by był bogaty, bo nie było by chciwości, więc i najbogatsi dzielili by się z biednymi), istniała by tylko prawda i miłość - a co to daje? Nudę i monotonię... Każdy człowiek stałby się taki jak innym bo wyzbyto się wszelkich przekonań, ograniczeń.

A jednak świat w którym wszystko jest dobre, a lud tylko zanosi dzięki swojemu bożkowi nie podobał sie Kandydowi w dziele Woltera. A czy Ty chciałbyś żyć w świecie bez ryzyka, bez emocji, bo wszytsko będzie dobrze???

Po za tym w jednych z przykazań jest napisane: "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze". Nikt nie mówi, że Bóg jest tylko od nagród i podarków, a znając przynajmniej najważniejsze dzieje Starego Testamentu wiemy, że za karę Bóg wygania Adama i Ewę z raju oraz niszczy Sodomę i Gomorę. Przeciwstawia się złu, ale i karze przy tym złych ludzi.
  Temat: Religia
Backside

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13420

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Gru 20, 2004 12:13 am   Temat: Religia
O tym że tekst piosenki nie jest dosłowny to wiem, ale został użyty tutaj jako żart? - tego powiedzieć nie mogę.

Po za tym o bulwersacji nie ma mowy :], najwyżej o zdziwieniu.

Nie mówię o tym, że ludzie marzą o władzy nad sobą, ale uważam, że brak jakiejkolwiek władzy, reguł czy kanonów nie sprowadzi nas do niczego dobrego (tu można by mówić więcej, ale to nie ten topic :]).
  Temat: Religia
Backside

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13420

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Gru 18, 2004 10:55 pm   Temat: Religia
smiechu napisał/a:
Ja bym tylko tutaj zacytowal kawalek takiej rapowej czy hip-hopowej (sam juz niewiem bo nie lubie tego klimatu) tekstu Paktofoniki..."Ty Tez jestes Bogiem wyobraz to sobie sobie..."


Czy rozumieć to mam przez to, że każdy sobie jest bogiem, a więc i anarchię?? Bo jeśli każdy z nas jest bogiem, to nikt nad nikim nie ma władzy, a państwo stoi poniżej władzy boskiej, więc każdy jest najważniejszy.
Jeśli tak, to naprawdę ciekawe myślenie...
  Temat: W samo południe - Ukraina i EU
Backside

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6548

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Gru 15, 2004 11:00 pm   Temat: W samo południe - Ukraina i EU
Klemens napisał/a:
Tak wiec ponawiam pytanie - po co??:)))


Jak to po co? Dla zasady. Przecież w pacta conventa królowie postanawiali odzykiwać utracone ziemie, więc i dziś arcybiskup, w roli interrexa, powinien zorganizować rekonkwistę :lol: .
POLSKA OD MORZA DO MORZA!!! WODZU, PROWADŹ NA KOWNO!!!

Po za tym od przybytku głowa nie boli ;) .

Z drugiej strony zauważcie ile jest dziwnych podzialów ziem we współczesnych. XX w., czasach . Śląsk od początku XIV w. (coś ok. 1319) był w rękach raz czeskich raz habsuburskich. I nagle, po zakończeniu I wojny światowej, czyli po 600 latach od 1319!, zostaje włączony do Polski
A lwów z kolei należał przez pareset lat do Polski i po WW II dostaje go Ukraina :].
  Temat: W samo południe - Ukraina i EU
Backside

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6548

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Gru 15, 2004 10:37 pm   Temat: W samo południe - Ukraina i EU
Kahzad napisał/a:
Odzyskać bo są to doskonałe tereny uprawne.....
Polska nazywana była spichleżem Europy właśnie wtedy, kiedy miała Lwów i tamte tereny


Zwłaszcza, że w Europie mamy nadmiar żywności w stosunku do ilości mieszkańców :> (ale co do gleb to się zgadzam).
  Temat: "hirosy" 3
Backside

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 18709

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Gru 14, 2004 11:43 pm   Temat: "hirosy" 3
Klemens napisał/a:
Andrew_wojownik napisał/a:
Elfy i krasnoludy są bardzo wolne więc nie stanowią takiego zagrżenia jak smoki.


Wszystko prawda, aczkolwiek sam musisz przyznac, iz roznica w cenie tez jest znaczna. A w kazdej strategii, jak i w zyciu:)), cala sztuka polega na znalezieniu najkorzystniejszej proporcji koszty/wynik.


To raz, a dwa, że liczy sie też ilość. Zanim zdobędziesz 5 czarnych smoków, mogę już mieć krocie krasnoludów (jak w przypadku każdej "bardziej" podstawowej jednostki).
Po za tym, jak już wspominałem, krasnoludy nadają się świetnie do defensywy w rejonie naszego własnego obozu (w tym przecowstawienia się smokom :])
Na koniec dodam, że przy sprzyjających warunkach w 2 tury krasnolud dojdzie i zaatakuje wrogą jednostkę.

PS Takie porównania nie mają sensu, bo każda jednostka ma inne zadanie na polu bitwy i różne parametry
  Temat: Religia
Backside

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13420

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Gru 12, 2004 10:30 pm   Temat: Religia
Odpowiedź: wierzę w Boga jakiego przedstawiają Stary i Nowy Testament oraz Kościół Katolicki, a moja wiara objawia się też praktyką m.in. uczęszczaniem na niedzielnych Mszach Św. z włąsnej woli.

Jednakże dla mnie to też troche niepoważne miejsce dla wymiany takich poglądów, a najważniejsze jest to, że odpowiedź dlaczego? jest dosyć trudna - wymaga głębokiego zastanowienia się i skupienia, a przy tym dosyć łatwo powiedzieć nie dokładnie to co sie myśli itp.
  Temat: W samo południe - wstrzymanie ofensywy
Backside

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4215

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Gru 12, 2004 10:07 pm   Temat: W samo południe - wstrzymanie ofensywy
Trochę dziwne pytanie :], bo w różnych sytuacjacha mamy różne powody. W historii nigdy nie ma jakieś ogólnego, jednoznaczego powodu dla przerwania ofensywy.

Powód zbyt silnej obrony jest dla mnie zbyt oczywisty to odwrotu :].
Jeśli wszystko idzie dobrze z planem, a trza się wycofać, to wyobrażam sobie, że to z powodu nieprzewidzenia jakichś skutków, zdarzeń, których wystąpienie mógł pominąć dowódca np. istnienie wilczych dołów, nadejście niekorzystnych warunków pogodowych itd (albo jak w rosyjskim przysłowiu "Na papierze plan wyglądał całkiem dobrze. Zapomnieli tylko o parowach" :lol: )

Jeśli natarcie ma być przełamujące, niszczące i szybkie to odrzucam powód wycieńczenia i braku zaopatrzenia. Podczas kampanii często potrzebne jest szybkie zwycięstwo, dla poparcia, lub szybkei zdobycie ważnego portu, przyczółka, twierdzy itd i wtedy cel osiąga się bez względu na brak odpoczynku i dostatecznej ilości jedzenia .

Ofensywa powinna by też przerwana jeśli .. .nie ma sensu :D - tak jak jeden z rosyjkich generałów(Suworow?) wycofał się z pod Austerlitz w 1805, gdy wiadomo było, że Napolen wygra i tak jak powinnien był zrobić Hitler, gdy do Rosji nadciągnęła zima :].
  Temat: "hirosy" 3
Backside

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 18709

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Gru 09, 2004 11:12 pm   Temat: "hirosy" 3
Zgadzam się z przed mówcą. Enty i Krasnoludy, mimo że powoln, stanowią świetne jednostki defensywne, broniące jednostek strzelających, a dodatkową zdolność Entów można naprawdę sprytnie wykorzystać, by wygrać z pozoru przegraną bitwę. Z kolei ulepszone krasnoludy wcale juz takie wolne nie są. A po paru miesiąch zbiera się ich niezła zgraja i już w liczbie parudziesięciu (a co dopieru pareset!) mogą stanowić poważne zagrożenie.

Z drugiej strone kilka nieulepszonych entów i parunastu krasnoludów jest czasem zupełnie nie przydatna, bo spowalniają herosa i nie są w stanie wyrządzić poważnych szkód, gdy przeciwnik też osiąga jednostki 5 poziomu.
  Temat: Święto, święto...
Backside

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5576

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Gru 05, 2004 9:16 pm   Temat: Święto, święto...
Jeśli chodzi o lepszą datę - Grunwald, rzeczywiści wielkie zwycięstwo, ale po pierwsze do bitwy nie doszło w jakiejś krytycznej sytuacji, kiedy by np. cała potęga zakonu krzyżackiego i ich sojuszników miałaby "wylać" się na słabą Polskę - wg mnie Polacy powinni mieć raczej w pamięci takie wydarzenie, w których nasi przodkowie popisali się niesamowitą odwagą i walecznością i zdołali pokać liczniejszego wroga w bardzo trudnej sytuacji, aby mieć w świadomości, że byliśmy nie raz dzielni, bitni i ogólnie, że "Polak potrafi" ;) .
Kończąc o Grunwaldzie, było to wszystko w średniowieczu, co kojarzy się z czasami bardzo odległymi i jest to raczej data "do zabawy" - robiona jest inscenizacja z epickim scenariuszem, a po bitwie wszyscy oblegają stoiska z zabawkami, drewnianą bronią czy kiełbaskami - taki klimat jarmarczno-odpustowy bardziej niż poważny (przynajmniej w moim odczuciu).

A wracając do dobrych dat - chyba najbardziej mi się podoba Cud nad Wisłą jako narodowe święto, bo to jest wszytsko czego potrzebujemy - koniec jakiejkolwiek niewoli, ogromna victoria, odwaga i dzielność rodaków, w dodatku spełniliśmy poniekąd romantyczną rolę "przedmurza chrześcijaństwa" broniąć Europę przed najazdem Rosjan :].

Bardzo fajna byłaby może data rozpoczęcia rządów Mazowieckiego, ale niestety być nie może :( . 50 lat komuny, rządów (żeby jeszcze socjalistów, czy soc-demokratów) bandytów i złodzei, itd itp. I nagle powinno być katharsis, matka-Polska zrzuca radzieckie okowy, wchodzą solidarnym krokiem rządy koalicji prawicowo-centrowej (czy jak kto tam woli) i w ogóle zaczyna się bajka. A tu nagle "gruba kreska", "wojna na górze" i takie tam - a mogła być naprawdę zwycięska data...

Za to bardzo dobrą datą mógł by być też 31 sierpnia, kiedy to w '80 r. Wałęsa podpisał Porozumienie Sierpniowe. To było faktyczne zwycięstwo, pierwszy poważny, i chyba najważniejszy krok, do "końca".
  Temat: W samo południe - Ukraina i EU
Backside

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 6548

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lis 28, 2004 10:20 pm   Temat: W samo południe - Ukraina i EU
Jeśli wygrał by Janukowycz wkraczam wojskami, oblegam wschodnie prowincje, zawieram pokój zagraniając je, przyłączam POLSKI LWÓW do Polski :D , a reszcie przychylnych prownicji oddaję ziemie na zasadzie hołdu lennego.
  Temat: Turcja w UE??
Backside

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7364

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lis 22, 2004 9:57 pm   Temat: Turcja w UE??
Klemens napisał/a:
I jeszcze jedno - a czym byly wszystkie krucjaty??


Czym? Na pewno nie wyprawą w obronie wiary, bo akurat w 1094 r. nikt nie zagrażał chrześcijańskiej Europy ze strony Bliskiego Wschodu.
Nie moża odpowiedzieć też jednoznacznie czym były.
Pierwsza krucjata była manipulacją obłudnych bizantyjczyków, którzy chciela za pomocą chrześcijańskiego rycerstwa złamać potęgą seldżucką i zyskać ziemie. Druga i trzecia były zorganizowane by pomóc obleganym, zdobytym już posiadłościom europejskim na terenie zachodniego wybrzeża morza śródziemnego, a czwarta to porażka, bo zorganizowo ją wyłącznie z powodów kasowych. O reszcie nie ma co juz dużo mówić ;p

Nie było to więc działanie w celu "namieszania w innym państwie", pozabijania ludzi innej wiary od tak sobie, ale zwyczajne wojny i interesy.

Po za tym pamiętajmy, że to były inne czasy - myślisz, że kupa plebejskiego wojska, prostych rycerzy i innych podległych książetom wiedzieli dokładni za co idą ginąć? I mogli się sprzeciwić? Nie, papież wydał rozkaz pomocy greko-katolickim braciom i trzeba się stawić do walki.

Klemens napisał/a:
Ignacy Hryniewiecki. Tzw. Unabomber. Cala rzesza polskich anarchistow z poczatku XX wieku. Moge tak dalej...


A czy oni ginęli z wiarę? Jeśli tak to za jaką, bo na pewno nie za katolicką.
Swoją drogą nigdy nie słyszałem o owych zamachowcach i tak haniebnych zdarzeń w historii Polski.
  Temat: Turcja w UE??
Backside

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 7364

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Lis 22, 2004 9:22 pm   Temat: Turcja w UE??
Klemens napisał/a:
Znowu generalizujesz - chwalebna jest nie smierc samobojcza w zamachu na innowiercow, lecz takowa smierc, nawet bez ofiar z drugiej strony, w swietej wojnie, w wojnie o obrone wiary.


Być moze znowu generalizuję, ale nie mam do końca na myśli ogółu.
W chrześcijaństwei jest nakaz obrony wiary w razie jej zagrożenia, ale nigdy nie słyszałem o prawdziwym chrześcijaninie, który się wysadza zabijając innowierców, a przy tym, żeby pojechał do centrum wrogiego państwa, by zabić niewinnych cywilów.

Klemens napisał/a:
Wow, a u nas takich ludzi nie ma?! Czy tylko Turcy maja "patent" na szalencow?? Przypomne tylko o zamachu na Narutowicza, Anne Lindh czy co drugi amerykanski przyklad tzw. seryjnego mordercy.


Ech, ale ja nie mówią o wariatach w obrębie swojego kraju, ale takich, którzy jadą do innego państwa, by tam namieszać, bo coś im się nie podoba ;p, a to już jest różnica.
 
Strona 46 z 49
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16