gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 560
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Gonzo

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5143

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Cze 06, 2005 9:14 pm   Temat: W samo południe - co wygrywa bitwy?
Zastanawiałem się między wyszkoleniem a sprzętem. Wybrałem drugą opcję. Wyszkolenie moim zdaniem, choć ważne, miało znacznie większy prestiż w czasach, gdy broń była prymitywniejsza, środki walki były mniej wyrafinowane, szanse na zwycięstwo (dając na to, że siła liczebna obydwu stron jest podobna) zbliżone. Teraz nie można tego przyjąć do wiadomości - na przykład konflikt zbrojny USA - Irak. W rzeczywistości losy wojny przesądziły się w krótkim czasie, choć Amerykanie mieli trudne warunki klimatyczne (nowe dla nich), obszar znany dużo lepiej przez Irakijczyków, niżeliby przez wojska Amerykańskie, jednak potrafili dobrze znaleźć się w tej sytuacji, na co pozwolił im właśnie sprzęt. zaopatrzenie.
  Temat: Jacy Polacy?
Gonzo

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4918

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Cze 06, 2005 9:06 pm   Temat: Jacy Polacy?
Owszem - do lenistwa również mogę się dopisać i podpisać pod tym.
Pijacy - domena pańtsw postkomunistycznych.:)
Dumny Polak, owszem, na pewno ową dumę widać za granicą. Choć opinię mamy nie najlepszą w np. Niemczech, lecz Polak - czy to nie brzmi dumnie? Dla mnie brzmi i brzmieć będzie.:)
  Temat: Jacy Polacy?
Gonzo

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4918

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Cze 05, 2005 11:13 pm   Temat: Jacy Polacy?
Jak to? Dlaczego więc Żydzi uznawani są za wirtuozów biznesu i inwestycji? Jest to przykład jednego z narodów. Dlaczego Niemcy uznawani są za porządnych, ułożonych, punktualnych obywateli? Włosi za przebojowych, żywiołowych? Każdy naród czymś się cechuje.

Cytat:
Nie ma narodow glupszych i madrzejszych.


W/w przykład... jakiś dziwny...;) Lecz gdyby nie było narodów bez szczegłonych, to wszyscy byliby tacy sami biedni lub bogaci (przykład).
  Temat: Jacy Polacy?
Gonzo

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4918

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Cze 05, 2005 8:14 pm   Temat: Jacy Polacy?
Widziałem na wielu forac ten wątek. Na znakomitej większości z nich odpowiedzi mnie nie zadowolały. Administratorzy pisali posty typu: "Polcy to pijacy" - i tutaj koniec postu. Chciałbym przeciągnąć nieco dyskusję, poznać Wasze opinie na temat Waszych sąsiadów, rodzin...
Chodzi mi o strony zarówno dobre jak i złe... zwykle wymieniane są te drugie - nie na darmo jesteśmy najbardziej krytycznie nastawionym w stosunku do siebie narodem.
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Gonzo

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61776

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pią Cze 03, 2005 1:30 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Warszawa - Klemens, Backside, Spider, Wojman
Poznań - Klemens, Backside, Spider, Wojman, Gonzo
Wrocław - Klemens, Kahzad, Backside, Spider, Wojman
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Gonzo

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61776

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Maj 25, 2005 7:55 pm   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Podtrzymuję zdanie Ajm.
  Temat: No i Andrzej przepieprzył...
Gonzo

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6379

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Maj 25, 2005 12:05 am   Temat: No i Andrzej przepieprzył...
Mi się tam ostatnia walka Gołoty podobała. Jak szybko zasiedliśmy przez telewizorem z kumplami, tak szybko lecieliśmy do wypożyczalni po jakiś film na DVD. :)
  Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Gonzo

Odpowiedzi: 164
Wyświetleń: 61776

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Maj 25, 2005 12:00 am   Temat: Zjazd Sztabu VVeteranow 2005
Poznań
  Temat: Polska w Iraku
Gonzo

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8003

PostForum: Historia   Wysłany: Czw Maj 12, 2005 4:20 pm   Temat: Polska w Iraku
Wielu robi, to co dyktują Amerykanie... polecam utwór "Amerika" kapeli Rammstein. :wink:
  Temat: Polska w Iraku
Gonzo

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8003

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 9:43 pm   Temat: Polska w Iraku
Szkolą się, szkolą... strzelając do siebie. :roll: :wink:
  Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Gonzo

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 14032

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Maj 10, 2005 2:21 pm   Temat: upadek kosciola po smierci naj wienkszego papierza w histori
Nie wiem czy ktoś to wcześniej zauważył i opisał, ale w ankiecie jest byk... błąd ortograficzny. Przydałoby się w słownik popatrzeć zanim coś wyjdzie w publikę.
  Temat: Footbal Manager 2005
Gonzo

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10793

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sro Maj 04, 2005 1:13 am   Temat: Footbal Manager 2005
Ajmdemen napisał/a:
co już chyba powinno być jakoś przez grę sankcjonowane :)


Wybrałeś tryb handlowca, co w tym złego? :)
  Temat: W samo południe - myśliwiec w obronie
Gonzo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6363

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Maj 03, 2005 1:34 am   Temat: W samo południe - myśliwiec w obronie
Ja z kolei zagłosowałem na szybkość. Już sama nazwa "myśliwiec" kojarzy mi się ze zwrotnością i również szybkością samolotów tego typu. Przy zwalczaniu jednostek cięższych, mających za zadanie nalot bombowy itp. siłą rzeczy muszą się sprawdzić... jeśli dysponują wystarczającą zwrotnością i "speedem"...
  Temat: Footbal Manager 2005
Gonzo

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10793

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:36 am   Temat: Footbal Manager 2005
W każdej grze znajdzie się kruczek, osobiśnie nie uważam tego za oszukiwanie. Jeśli gra oferuje daną opcję i chce Ci się bawić w ściąganie zawodników z wolnego transferu - ok. Jednak musisz grać dość dobrym klubem, by wartość zawodnika na sprzedaż byłaby dość wysoka.
  Temat: W samo południe - Civilization
Gonzo

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4614

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 9:19 pm   Temat: W samo południe - Civilization
Oczywiście TWOIM zdaniem. :wink:
 
Strona 4 z 38
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16