gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 374
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: W samo południe - Podgrzanie Zimnej Wojny
Matis

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4720

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Paź 02, 2007 8:22 pm   Temat: W samo południe - Podgrzanie Zimnej Wojny
Klemens napisał/a:

Patton to był (z najbardziej znanych), McArthur chciał bombami nuklearnymi bombardować Chiny.

A wydarzenie to miało miejsce po ofensywie chińskiej w czasie Wojny koreańskiej. McArtur zignorował zalecenia o nie zbliżaniu się do granicy chińskiej i milion chińczyków ruszyło w głąb Korei... Żądny zemsty generał planował atak nuklearny na Państwo Środka.
  Temat: Tłumaczenie gier
Matis

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4918

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 1:42 am   Temat: Tłumaczenie gier
Gdybym miał sterować "zwiadowcem" albo "zergiem mutantem" to dziękuje bardzo, nie skorzystam. Tłumaczenie gier zostawmy zawodowcom.
  Temat: W samo południe - Oddział rozpoznawczy
Matis

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6130

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 12:24 am   Temat: W samo południe - Oddział rozpoznawczy
error07 napisał/a:
po pierwsze który to ma być rok ??
Chodzi o czasy współczesne.
error07 napisał/a:
a teraz to nawet was zaskoczę uwaga przeżyjecie szok można robić zdjęcia satelitarne ;p
Szok i przerażenie, dostałem zawału, pisze spod kroplówki. Zdjęcia satelitarne... bardzo przydatne, zwłaszcza gdy badamy obszar bazy wroga mieszczącej się powiedzmy w głębokim lesie... Satelita może w najlepszym wypadku pomóc oddziałowi rozpoznawczemu zaplanować akcję.
error07 napisał/a:
Po za tym jeżeli robimy takie zwiady jak rozpoznanie militarne czy fabryczne to coś wam nie halo do tego służą szpiedzy a nie 8 osób
Chyba się za dużo Bonda naoglądałeś- szpiedzy PRZENIKAJĄ do struktur nieprzyjaciela, a nie ganiają po lesie/dżungli prowadząc działania rozpoznawcze. W najlepszym wypadku mogą służyć za przewodnika.
error07 napisał/a:
podczas 2 wojny Anglicy robili zwiady samolotami jednosobowymi pilot i pilotował maszynę i robił zdjęcia
Trzeba czytać pierwszy post = Inqisitor napisał, ze chodzi o GŁĘBOKI zwiad, a przy próbie takiego samolot najprawdopodobniej miałby awaryjne lądowanie po spotkaniu z OPL. Jeśli już, należałoby użyć specjalistycznego samolotu szpiegowskiego, a nie może on się równać z bezpośrednim sprawdzeniem danego obszaru. Zresztą, łatwo wychwycić naruszenie przestrzeni powietrznej, a oddział, który dostanie się na miejsce jakaś inną drogą ma większe szanse...
  Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Matis

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 14824

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 11:04 pm   Temat: Najciekawsza bitwa na kartach historii
Była jedna bitwa z większą ilością żelastwa - nie pamiętam dokładnej lokalizacji (chyba coś na granicy Polsko-Rosyjskiej, ale mogę się mylić), wspominał o niej W.Suworow. Zwycięstwo odnieśli Niemcy, a Kursk nagłośniono, w celu zmazania hańby porażki (Rosjanie posiadali znaczną przewagę w liczbie pojazdów).
  Temat: W co obecnie gracie?
Matis

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 65380

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 11:51 pm   Temat: W co obecnie gracie?
Ramirez napisał/a:
A ja teraz dla odmiany gram w America's Army.

Ja już ten etap mam za sobą, przynajmniej na razie... Może kiedyś do niej wrócę, ta gra ewoluuje z taką prędkością, że za kilka lat jej nie poznam - jak kończyłem swoją karierę z AA, to nie do pomyślenia było, ze będzie można pojeździć HMMWV...
  Temat: W samo południe - Oddział rozpoznawczy
Matis

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6130

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 2:12 pm   Temat: W samo południe - Oddział rozpoznawczy
Co najmniej 5-6 osób. Podczas wypadu zakłada się bazę, 2 osoby (radiooperator i jego ochrona) muszą w niej być. Do skutecznego rozpoznania potrzebna jest grupa 2-3 żołnierzy, nie licząc dowódcy. Grupy dwuosobowe są nieskuteczne, w razie konieczności walki mają niską siłę ognia etc.
  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110095

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Sie 12, 2007 5:50 pm   Temat: Jaka to gra?
Konkretniej jest to rozszerzenie "Extraction Point". Your Turn
  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110095

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Sie 12, 2007 3:15 pm   Temat: Jaka to gra?
Wiem o tym, po prostu nie miałem czasu...

  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110095

PostForum: Inne gry   Wysłany: Wto Sie 07, 2007 9:59 am   Temat: Jaka to gra?
Czy to nie jest przypadkiem Resident Evil 3:Nemesis? Bo ten bohater wygląda trochę jak jeden z najemników (choć mundur jakby inny) - mógłby to być etap zdobywania antidotum, lub "Mercenery Mode". Choć nie jestem do końca pewny, nie kojarzę tych potworków ze screena. W grę grałem dawno, więc 100% pewności nie mam. A fakt, że trzecia część została sfilmowana pasuje jak ulał - "Nemesis", to nic innego jak "RE: Apokalipsa", tylko po "drobnych" jak to filmowcy spłyceniach i dziwnych dodatkach...
  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110095

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Sie 06, 2007 8:12 pm   Temat: Jaka to gra?
Przed przemianą... Gulp... Ja właśnie infiltruje ją jeszcze w wersji bardziej "realnej", jeśli takowa w ogóle istnieje...
  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110095

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Sie 06, 2007 6:01 pm   Temat: Jaka to gra?
Nie tędy droga...
  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110095

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pon Sie 06, 2007 3:09 pm   Temat: Jaka to gra?
Proponuje, żeby rozszerzyć ten temat także do innych gier - nie samą strategią człowiek żyje. Zakładając, że Wam to nie przeszkadza, wrzucam screen z pewnej kultowej gry. Na początku była dostępna ona tylko na PSX, ale po kilku latach doczekała się nie oficjalnej konwersji na PC i dalej ma rzesze fanów.
  Temat: Tibia
Matis

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 25522

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Pon Sie 06, 2007 3:05 pm   Temat: Tibia
Kilku miejsc? Obecnie grubo ponad 50% mapy dostępny jest tylko dla graczy premium... Poza tym w tibii grupa tych "uzależnionych" jest w jej przypadku procentowo największa, ta gra uzależnia znacznie bardziej niż inne...
  Temat: Tibia
Matis

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 25522

PostForum: Rpg Sztab - artykuły   Wysłany: Pon Sie 06, 2007 12:44 pm   Temat: Tibia
Ja zdołam. Tibia jest grą do bólu prymitywną i POTWORNIE uzależniającą. Ma działanie szkodliwe, za jej sprawą spotykam coraz więcej "Dzieci Tibii", nie widzących poza tą grą świata. Gracze powoli zagłębiają się w wyimaginowany świat, nie widząc tego prawdziwego. Tracą dużo pieniędzy (nie mówicie, ze gra jest darmowa, bez konta premium nic się praktycznie nie da osiągnąć. Poza tym jest pozbawiona jakiegokolwiek wyższego celu, polega jedynie na eksterminacji hord bezmózgich potworów i zdobywaniu kasy. Grałem kiedyś w Tibie, był to czas stracony.
  Temat: Jaka to gra?
Matis

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110095

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Sie 05, 2007 8:56 pm   Temat: Jaka to gra?
Populus 3 (The Beginning, czy jakoś tak) ?
 
Strona 21 z 25
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16