gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 218
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: KADRA
Perkun

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16139

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Czw Gru 01, 2005 10:59 pm   Temat: KADRA
Czołem!

aciek_l napisał/a:
Chociaż nie wiem, czy pamiętacie mnie jeszcze ;)
Mam nadzieje, że uda mi się tu systematycznie i regularnie zaglądać!
Chorąży aciek melduje się! :)
Pozdriawiam!


Bez przesady!:) Takich asów się nie zapomina:) Witamy wśród żywych i zapraszamy ponownie na pierwszą linię frontu:)

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29301

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lis 29, 2005 8:00 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Czołem!

Ostatnie połowy zaowocowały dwiema znakomitymi pozycjami:

Rush "Fly By Night" (1975)- początki tego fascynującego zespołu z Kanady. Płytka mocno osadzona w klasycznym hard rocku, ale już tu pokazało się w pełni to, co miało stanowić atut tego zespołu w przyszłości-niesamowita wokaliza, wspaniała instrumentacja i melodyka, różnorodność utworów.

Threshold "Critical Mass" (2002)- cóż tu będę się rozpisywał...Ta płyta jest po prostu genialna i nic dziwnego, że po niej wyszedł album koncertowy. Threshold jest obecnie jednym z najciekawszych zespołów z kręgu progresywnego metalu, a ta płytka była jednym z kamieni milowych dla tego zespołu ku sławie. Choć nadal śmiem twierdzić, że ostatnia pozycja tego zespołu (Subsurface, 2004) bardziej mi się mimo wszystko podoba. Co nie znaczy, że Critical Mass kiedyś jej nie zepchnie z tej pozycji:)

Tradycyjnie obie pozycje polecam fanom ambitnej muzyki rockowej.

Pozdrawiam!
  Temat: REGULAMIN SZTABU WETERANÓW
Perkun

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8893

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Wto Lis 29, 2005 7:22 pm   Temat: REGULAMIN SZTABU WETERANÓW
Czołem!

kolospl napisał/a:
Ja mam pytanie.Otóż jest tam napisane, że posty "off-topic" nie będą przynosiły gwiazdek. Czy Marszałek mial na myśli posty nie na temat czy z działu off-topic?


Dyskusje w dziale Off-topic nie będą liczone. Co nie znaczy, że to przekreśla życie tego działu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby ktoś podejmował tematy w tym dziale z myślą o awansach czy gwiazdkach...:)Dobrze, że zadałeś takowe pytanie. Lepiej zawsze się upewnić. Hehhh..pamiętam, jak niegdyś niektórzy specjaliści oczekiwali w Raportach gwiazdek za to tylko, że pisali posty albo byli na Ircu;)

Pozdrawiam!
  Temat: REGULAMIN SZTABU WETERANÓW
Perkun

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8893

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Lis 23, 2005 10:36 am   Temat: REGULAMIN SZTABU WETERANÓW
Czołem Sztabowicze!

Pragnę uroczyście poinformować, że na stronie Sztabu Weteranów w dziale SVV został opublikowany Regulamin Sztabu Weteranów. Wszyscy aktywni Sztabowicze oraz forumowicze są zobowiązani do wnikliwego zapozania się z regulaminem i bezwzględnego jego przestrzegania. Jest to wasz obowiązek, gdyż w przeszłości wiele osób popełniało większe lub mniejsze błędy, czyniło niewłaściwie, były zagubione, nie bardzo wiedziały, jak się poruszać w naszej organizacji. Mam nadzieję, że ten Regulamin uporządkował wiele spraw i niejasności. Przy okazji proszę się również zapoznać dogłębnie ze Stroną Sztabu przez osoby, które jeszcze tego nie uczyniły. To znacznie ułatwi nam wspólną działalność. W razie wszelkich zapytań, sugestii, proszę kierować stosowne uwagi i propozycje do Marszałka, Rady Sztabu, ostatecznie do mnie:) Zatem do dzieła kochani Sztabowicze i tajemniczy forumowicze!

Stosowne namiary:
http://www.sztab.com/informacje/regulamin.html

Pozdrawiam!
Pułkownik Perkun
  Temat: KADRA
Perkun

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 16139

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Lis 21, 2005 11:05 am   Temat: KADRA
Czołem!

Na Stronie Sztabu Weteranów w dziale Kadra zostały zaktualizowane funkcje. Niebawem również zostaną dodane ordery przy stosownych Sztabowiczach. Proszę o zapoznanie się z Kadrą wszystkich aktywnych Sztabowiczów. Na koniec parę uwag:

1. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi odnośnie funkcji (nie zgadza się z takową, został pominięty, powinien mieć jeszcze jakąś funkcję itd.), to niech natychmiast interweniuje! Wyjaśniam trzy podstawowe: Sztabowy Zbrojmistrz, to osoba, która pisze artykuły poświęcone militariom, organizuje ankiety poświęcone militariom , Sztabowy Gamblertyk, to osoba, która pisze artykuły poświęcone grom-recenzje, zapowiedzi, poradniki, newsy o grach, solucje itd, również organizuje ankiety, konkursy, turnieje poświęcone grom, Sztabowy Historyk-osoba, która pisze artykuły historyczne, organizuje ankiety historyczne.

2. Jeżeli ktoś ma zmieniony adres e-mail, a w Kadrze jest inny albo wcale nie figuruje w Kadrze-niech natychmiast interweniuje.

3. Proszę się nie krępować z wszelkimi uwagami:)

Pozdrawiam!
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Perkun

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 69089

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pią Lis 18, 2005 9:14 pm   Temat: Raport Sztabowy-18.11.05
Czołem!

Słuszna uwaga kolos.pl. Ale pomyśl...na swój sposób jesteśmy oryginalni;) Choć z drugiej strony kto wie? Może zapisanych by było nie 500 a na przykład z 1000...;)

Oto aktualny Raport ze Strony:


Strona Główna:


- Ramka „Hostujemy....”- Powinno być „Załóż w Sztabie swoją stronę”- polskie znaki
- Na dole Strony Głównej linki:
- „O Serwisie”- link- w tekście powinno być „Naszą misją”, „łamach”, „poświęconych”, „łamach”, „pudełkach”, „coś”, „cała”, „też”, „Wrocławiu”, „stał”, „wyobraźnię”, „więc”, „pomóc”, „naszą wiedzę”. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Napisz do nas”- powinno być „stronę”, „stronę”. Ucina z lewej ramki z
linkami.
- „Praca”-pkt 5 powinno być na samym dole „motywację”. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Reklama”- powinno być „spozycjonowanych” przy Page rank=4. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Ochrona prywatności”- Ucina z lewej ramki z linkami.
- Na dole są jakieś zielone napisy (linki) niezwiązane ze stroną. Po prostu je usunąć.
- W tekście powitalnym i w dziale „O serwisie” zmienić liczbę 4 na 5. Wszak stuknęło nam pięć lat!:)


Dział „Gry”

- „Zapowiedzi”- wewnątrz- w opisie powinno być „znajdują się”.
- „Recenzje”-opis- powinno być „odpowiedź”.
- „Poradniki”-opis- powinno być „Chcesz”.
- „Kody do gier”- wewnątrz powinno być „Kody do gier” z dużej litery
- „Download”- wewnątrz. Opis do trailera „Dragonshard Units Movie”-powinien być „Trailer”. Opis do Patche- powinno być „za”. Poprawić link na „ściągnij”- polskie znaki oraz „wg ściągnięć” we wszystkich działach Download. Podlinkować „wg ściągnięć”.
- „Gry Online, Gry Flash”- opis do „Gry Logiczne”- powinno być
„wciągające” „wymagające”.
- „Gry strategiczne Java na telefon”- wewnątrz w opisie powinno być
„proszę”. Ucina ramki z lewej strony.




Dział „Militaria”

W opisie wykreślić od „i Wojskowość.....sprawy wojskowe”. Link „przedyskutuj artykuł na forum”- powinno być „artykuł”- pod każdym artykułem w każdym dziale..

„Dział SVV”

- lewy górny róg po wejściu-wywalić zbędny adres strony

„Kadra”
- Wywalić „test”
- Wywalić „jakiś ludek”
- Dlaczego nie ma orderów przy stosownych osobach? Chodzi o Sztabowicza Roku 2004, Za szczególne zasługi na rzecz Sztabu, członków Rady.
- Zamiast „Były....” po prostu wstawić kreskę. Warto oczywiście zaktualizować funkcje oraz zostawić te „poważne”:) W razie czego służę pomocą.

„Mapa”- Opis powinno być „pokazująca”. W środku zbędne przecinki na końcu nicków.
„Rada”- opis-powinno być „skład” w środku
„Historia Sztabu”- opis-powinno być „Najważniejsze” Podlinkować w Historii Sztabu informację o IV Zjeździe do stosownego artykułu mu poświęconemu.


Forum


- Przy górnej opcji „Szukaj”- powinno być „znaleźć” w tekście Szukaj Słów Kluczowych, „Przeszukaj ostatnie”- to na niebieskim tle
- Opcja górna-„Profil”-opis powinno być: „Tematów na stronę”, „Postów na stronę”- powinno być „ę” w dziale Preferencje
- przy odpowiadaniu na posta w tekście po lewej stronie „Czas ważności postu/tematu” poprawić wyraz „być”
- Dział „Sztab Weteranów- Strona”-opis- powinno być„dotyczące”
- Dział „Archiwum”- opis „już”, „zamknięte”
- Opcja „Skocz do”- „Koalicja Sztabu Weteranów” i na Stronie Głównej Forum- „Koalicja Sztabu Weteranów” na tle niebieskim i szarym- poprawić z „o” na „ó”
- Opis do działu „RTS Area” powinno być „związane”
- W opcji „Skocz do” nie ma odniesienia do Forum o Total War, Metal Gear Solid, Knights and Merchants, Histmag, RTS area.
- Dział Gry RPG- opis do poddziałów „Książki”- powinno być „Opinie”, „Gry planszowe i bitewne”- powinno być „fantasy”, „Gry karciane”- powinno być „grach”, „konwencji”.


Pozdrawiam!
  Temat: National Geographic
Perkun

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4491

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Lis 09, 2005 4:28 pm   Temat: National Geographic
Czołem!

leiff napisał/a:
Map było już sporo a kalendarz na pewno się przyda. A jeśli chodzi o mnie to faktycznie kupuję regularnie od jakiegoś czasu półtora roku może. Szkoda tylko że cena taka wysoka :-(


Ja tam wolę bardziej mapy:) Z kalendarza prawie wcale nie korzystam;) Co do ceny...ja uważam, że jest raczej przystępna w stosunku do pojemności i zawartości magazynu. W końcu to blisko 170 stron-fakt-część z nich, to reklamy. Pewnie, że mogła by być niższa;)

Pozdrawiam!
  Temat: National Geographic
Perkun

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4491

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Lis 08, 2005 8:38 pm   Temat: National Geographic
Czołem!

leiff napisał/a:
Zgadza sie a do tego bardzo fajny kalendarz.


Hymhmh...czyżby szlachetny leiff też zaczytywał się w NG?:) Miłe, to, miłe...Zacząłem kupować czasopismo dosyć późno, bo od 54 numeru, ale myślę, że kiedyś nadrobię te zaległości. Zainteresował mnie nim Hallack podsyłając mi numer z relacją z megatransektu (czy jakoś tak) przez Afrykę. I tak się zaczęło. Rzeczywiście-rewelacyjne czasopismo łączące różne dziedziny wiedzy i przede wszystkim wspaniałe zdjęcia ukazujące różne oblicza naszego świata. Byłem też już na 2 wystawach fotograficznych. Co do kalendarza-zdjęcia ciekawe, ale wolę zdecydowanie, jak dają mapy:)

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29301

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lis 08, 2005 6:23 pm   Temat: Riverside "Second Life Syndrome"
Witam!

Od paru już dni zasłuchuję się w najnowszym dziele Riverside "Second Life Syndrome". I cóż mogę powiedzieć...Generalnie płyta podoba mi się, ale jak na razie nie porwała na całego. Polacy po raz kolejny udowodnili, że śmiało mogą stawać w szranki z zagranicą. Zespół zaliczany jest do polskiej czołówki rocka progresywnego, ale w ich muzyce słychać wiele różnych wątków, choćby metalowych czy hard rockowych. Jest kilka utworków, które bardzo mi się podobają, kilka momentów w utworach, które mile wpadają w ucho, ale miejscami też wkrada się monotonia, granie bo granie, znane patenty. Nie można jednak odmówić zespołowi ciekawych pomysłów melodycznych, oryginalności i oczywiście świetna angielszczyzna wokalisty i takiż głos. Wszystkim miłośnikom ambitnej muzyki rockowej polecam! Oczywiście wiadoma sprawa, że płyta bije na głowę większość obecnej polskiej muzy;)

Pozdrawiam!

PS. W listopadowym "Teraz Rock" z ciekawszych artykułów:Deep Purple, Marillion, Mike Oldfield, Pendragon, Sting
  Temat: National Geographic
Perkun

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4491

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Lis 08, 2005 5:04 pm   Temat: National Geographic
Czołem!

W listopadowym numerze National Geographic m.in. dwa arcyciekawe artykuły. Pierwszy poświęcony jest 200-setnej rocznicy bitwy pod Trafalgarem. Może zapowiedź prosto ze strony czasopisma

"Ostatnia Wiktoria Admirała Nelsona

Artylerzyści wypisali kredą na działach: "Zwycięstwo albo śmierć". Rankiem tego dnia orkiestra pokładowa grała patriotyczne melodie.
1William Hargood, kapitan Belleisle, dał załodze komendę "padnij", gdy pierwsze pociski przelatywały przez takielunek. Kula armatnia obcięła głowę młodemu rekrutowi obok Nicolasa. Krew i kawałki ciała pokryły pokład. Nicolas wiele dałby za to, by się położyć, ale był drugi szarżą w oddziale piechoty morskiej i jako oficer musiał trwać na stojąco. Na duchu podnosił go widok wyniosłej sylwetki H.M.S. Victory, zbrojnego w sto dział okrętu flagowego floty brytyjskiej, dowodzonej przez Lorda Admirała Nelsona. Nicolas nigdy się z Nelsonem nie zetknął. Ale, jak wszyscy w Marynarce Królewskiej, znał te opowieści - jak Nelson zdobył hiszpański okręt, a potem użył go do abordażu i przejęcia następnej jednostki, jak stracił rękę, prowadząc nocny atak na Teneryfę, jak przed siedmioma laty unicestwił flotę francuską w zatoce Abu Kir. Pod komendą Nelsona wynik wydawał się być pewny. Tego ranka, z pomocą flag sygnałowych wciąganych na maszt Victory, Nelson przesłał słowa: "Anglia oczekuje, że wszyscy spełnią swój obowiązek"."

Drugi artykuł z kolei poświęcony jest (w końcu, nareszcie jakieś informacje:)!!!) problematyce.... nepalskiej rewolucji...Mało kto wie, że od blisko 10 lat w tym górzystym azjatyckim kraju toczy się wojna partyzancka prowadzona przez maoistów przeciwko monarchii króla Gyanendry (brata poprzedniego władcy-Birendry). W sytuacji, gdy minęło kilkanaście lat od upadku światowego systemu komunistycznego, w Nepalu komunizm chiński zdaje się mieć wielu zwolenników. Warto zatem poznać przyczyny konfliktu i dotychczasowy przebieg, co tam się właściwie dzieje...? Tu krótka zapowiedź:

"Nepalska rewolucja

Maoistowską insurekcję zrodziła bieda nepalskiej wsi. Pierwsze ataki na posterunki rządowe nastąpiły w 1996 roku. Na czele maoistów, ekstremistycznego odłamu różnorakich ugrupowań komunistycznych, stanął były nauczyciel Pushpa Kamal Dahal, który przyjął partyzancki pseudonim Prachanda.
Gdy demokratyczny rząd Nepalu postanowił rozprawić się z bojówkami Prachandy, policja nie przebierała w środkach. Podejrzanych torturowano, wieśniaków wypędzano z domów, kobiety gwałcono. Ale wraz z liczbą zabitych rosło poparcie dla maoistów. Rebelianci rekrutowali wszystkich pozbawionych podstawowych praw Nepalczyków: kobiety, mniejszości etniczne, dalitów (niedotykalnych), bezrobotnych, młodzież mającą trudności ze znalezieniem pracy - oferując nadzieję tam, gdzie już jej dawno nie było.

Urośli w siłę, gdy z trudem wywalczona nepalska demokracja zaczęła się psuć. Zalegalizowane w 1990 roku przez króla Birendrę partie polityczne zajęły się kłótniami i bezczelnym rozkradaniem publicznego grosza. Nepalczycy stworzyli na to termin: "kultura pajero" - od japońskiego samochodu, popularnego wśród żądnych władzy polityków. Podzielony na w miarę zasobną stolicę i zubożałą wieś kraj zaczął coraz szybciej podupadać."

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110068

PostForum: Inne gry   Wysłany: Wto Lis 01, 2005 3:11 pm   Temat: Jaka to gra?
Czołem!

Tu nie mam pojęcia. Ale jeżeli to strategia, to proporcje między jednostkami a budowlami są wręcz niesamowite:)

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110068

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Paź 30, 2005 4:30 pm   Temat: Jaka to gra?
Czołem!

Myślę, że to Warhammer 40000: Chaos Gate

Pozdrawiam!
  Temat: Jaka to gra?
Perkun

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 110068

PostForum: Inne gry   Wysłany: Sob Paź 29, 2005 6:10 pm   Temat: Jaka to gra?
Czołem!

Inqistor podał prawidłowy tytuł i tym samym otrzymuje prawo zadania zagadki:)

Pozdrawiam!
  Temat: Demo Age of Empires III
Perkun

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 14343

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Paź 28, 2005 8:22 pm   Temat: Demo Age of Empires III
Czołem!

Pograłem troszkę w demko, wobec tego postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami. Generalnie, jak dla mnie, giereczka ładnie się zapowiada. Okres dla mnie absolutnie maksymalny, czyli góra do połowy XIX. Dalszych strategii nie trawię, szczególnie drugowojennych i z kręgu SF. Zatem zapowiadane IV i V będą musiały się obejść bez mojej ingerencji;). Co w 3? Podoba mi się muzyczka. Grafika również robi wrażenie. Kolorki, obrazki, ukształtowanie terenu, zróżnicowana przyroda, dobrze odwzorowane budowle. Proporcje między poszczególnymi elementami również ujdą w tłoku;). Do panelu sterującego również się przyzwyczaiłem. Sprawa jest do opanowania. Podoba mi się ten dodatkowy element polegający na usprawnianiu stolicy (wzamian mają dostarczać posiłki i zdaje się, że jakieś żarcie i złoto koło Miejskiego Centrum). Na razie się w te wszystkie opcje nie wczuwałem, ale mam nadzieję, że w pełnej wersji się nimi podelektuję (czyli liczę na porządny tutorial-wszak w grę będą zapewne grać i osoby zaczynające przygodę z serią). Liczę na to, że misje będą zróżnicowane, a nie tylko w stylu rozbuduj się i zniszcz przeciwnika. Liczę też na to, że będą takie misje, gdzie już część budowli istnieje. I że nie będzie misji na czas i męczącego machania myszą. Co do demka-pograłem głównie Angolami. Najpierw w skirmish a potem misję Francuzami. I cóż mogę powiedzieć-jest fajnie i myślę, że czekają mnie wspaniałe chwile:) Dobrze, że nie ma napchanych aż tylu opcji rozwoju budowli i jednostek, czy po prostu samych budowli i jednostek. Wystarczy tyle, ile jest. Mają tam jakieś parametry, ale na razie nie zwracam na to większej uwagi. Prawdopodobnie i tak będę dążył do tego, aby armię mieć opartą głównie na konnicy i może artylerii;) Podoba mi się opcja wyboru bodajże gubernatora między przejściami wiekowymi, korzystania z pomocy miejscowych ludów czy też wynajdywania różnorodnych skarbów. Parę słów o misji...hehhh...początkowo się przeraziłem, bo Angole zniszczyli mi prawie wszystkie jednostki. Już miałem zrezygnować, ale postawiłem na eksperyment, bo się zorientowałem, że nie atakują (warto było czekać na wyczerpanie opcji komputerowego przeciwnika:). Pozostałymi osadnikami wydobyłem wszystek zasobów. Opanowałem dwie osady indiańskie i przystąpiłem armią Indian do wojny partyzanckiej niszcząc stacje przy torach, co Angoli doprowadzało do pasji-tym bardziej, że atakowałem z dwóch stron, więc przeciwnik lekko głupiał;). Wybiłem mu osadników i przystąpiłem do wyniszczania armii metodą atak-ucieczka-atak-uczieczka. Po długich bojach w końcu zdobyłem przewagę i zniszczyłem prawie całe miasto, ale nie zdążyłem, bo zdołałem przejąć wszystkie stacje;) i misja zakończona victorią nie armią Francji, ale Indianami;). Druga misja oczywiście na strzała, więc nie ma co opisywać. Jakie rzeczy mnie w gierce zaskoczyły, zadziwiły czy ucieszyły:

- nie trzeba budować przy złożach surowców budynków-to pozwala skupić się na bardziej istotnych sprawach
- nie trzeba odnawiać pól uprawnych
- osadnicy grzecznie pracują, ale gdy przyjdzie co do czego, to nie wiadomo skąd, nagle mają strzelby w ręku;)
- w końcu cięższa broń ma obsługę i konia, a nie porusza się sama:)
- oswojone zwierzaki- na atak uciekają, nie atakują, bez względu na to, czy są to jelenie, niedźwiedzie czy jaguary albo pumy?:) Podchodzisz bez ataku, a te pasą się spokojnie. Ja bym się chyba zesrał ze strachu:). Nie moża zabrać skarbu, dopóki się wszystkich nie wybije wilków czy niedźwiedzi:) Nawet jak sie oddalą, to niebawem jak pieski powrócą, ale nie atakują, mimo, że są np. ranne:)
- goście pilnujący skarbów-bywa, że zabije ich dopiero kilkadziesiąt kul;)
- armaty czy moździerze albo rakiety mają cholerną celność. Mało tego-częstotliwość strzałów jest wręcz niesamowita!:) Każdy by chciał mieć w armii tak szybko obsługujących żołnierzy:)
- czasami piechota dorównuje szybkoscią konnicy:)
- magiczne piki-pikinierzy wroga atakują moją konnicę:) Ale żeby zabić nie muszą dochodzić:) Kują z daleka:) Może piki mają z 10 albo więcej metrów, tylko większa połowa nie jest widoczna dla wroga:)
- jak na razie drzewo jako surowiec jest więcej warte, niż żarcie czy złoto. I szybko się kończy.
- jednostki mają tam jakieś opcje ataku czy ustawień-ale ja na to nie patrzę. W walce po prostu nie mam na to czasu:) Takie rzeczy mają chyba jednynie sens w turówkach. Chyba, że czegoś bronić, pilnować albo patrolować teren. Ale w czasie bitwy nie mam czasu na zabawy w formacje. I z konnicą pójdę i tak na pikinierów. Ciekawe, czy nadzieję się na piki gdzieś z 10 metrów przed szeregiem:)
- jak zwykle można zniszczyć wszystko i wszystkich..hymhmh...nie będę się tu rozpisywał, ale czyż nie można przejmować armat albo w jakim celu niszczyć domostwa czy uprawy...
- do naprawy budynków nie trzeba słać ludków, tylko wystraczy opcja odbuduj:)
- były sytuacje, że moja armia atakowała i niszczyła, a tuż zaraz obok przeciwnik spokojnie uprawia ziemię:) albo odbudowuje budowlę;))) No bez przesady!:)
- opcje doboru przed rozgrywką bodajże kart jednostek czy surowców
- z każdym wybudowanym domkiem przyrasta osadników;)
- po drodze znajduje się jakieś samotne krowy, owce...kto to widział?:)
- ja rozumiem-strzelać w wieżę kulą armatnią albo płonącymi strzałami...ale kto widział, aby nawalać w wieżę pikami...
- podoba mi się to, że przeciwnik nie atakuje do upadłego, ale że potrafi się wycofać, aby ponownie zaatakować:)
- zdaje się, że jednostki w końcu się męczą i jest zmienne morale
- gra ma na pewno wiele ciekawych opcji i szczegółów, zatem liczę, że na spokojnie się nimi podelektuję w pełnej grze

To na razie tyle

Pozdrawiam!
  Temat: Czego teraz słuchasz?
Perkun

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 29301

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Paź 24, 2005 7:44 pm   Temat: Czego teraz słuchasz?
Czołem!

Obecnie po kolejnym desancie warszawskim:

Kate Bush "The Kick Inside" (1978)
Chicago "Chicago VII" (1974)
Rick Wakemnan "Journey To The Centre Of The Earth" (1974)

Pozdrawiam!
 
Strona 6 z 15
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16