gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 41
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Lis 14, 2005 12:50 am   Temat: Combat Mission
Ostatnie wieści z frontu.

Nieprzyjaciel nie wziął sobie do serca kilku naszych ostrzeżeń, które przesłaliśmy mu drogą lotniczą. W dalszym ciągu z pełną premedytacją próbuje urządzać zasadzki na naszych bohaterskich żołnierzy. Niestety nie wyciągnąwszy należytych wniosków, iż wojska pod naszą komendą są niepokonane dostał stosowną lekcję. Mamy nadzieje, że nauczka ta będzie wystarczającą przestrogą przed podobnymi działaniami, na które mógłby się skusić w przyszłości. Jednocześnie wystosowaliśmy żądanie bezwarunkowego opuszczenia miasta po południowej stronie rzeki. Czas ultimatum ustanawiamy na 12 godzin. Po jego upływie nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za straty materialne oraz ofiary po stronie ludności cywilnej. Za przykład dla reszty wrogiego wojska stawiamy tych żołnierzy, którzy słusznie zrozumieli, że dalsze stawianie czynnego oporu nie ma najmniejszego sensu.

  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Lis 11, 2005 4:56 pm   Temat: Combat Mission
Sytuacja na froncie przybrała całkowicie nieoczekiwany obrót.
Wojska niemieckie zamiast przestraszyć się potęgi naszego oręża i rzucić w paniczną ucieczkę bezpardonowo otworzyły ogień. Mało tego puściły z dymem jeden z naszych dzielnych czołgów i haniebnie ostrzelały niczego niespodziewającą się piechotę. W odwecie lotnictwo Raf zbombardowało strategiczne miejsca w obrębie mostu po jego południowej stronie.
Jednak wszystkie te działania są niewspółmierne do podstępnie nam zadanych ciosów przez stronę przeciwną. W chwili obecnej i jako dżentelmeni postanowiliśmy nie wyciągać daleko idących konsekwencji, ale każde następne tego typu działanie spotka się z naszej strony z ostrą ripostą.
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Lis 09, 2005 9:59 am   Temat: Combat Mission
Kronika Wojenna.

Na froncie zachodnim trwa ofensywa wojsk sprzymierzonych pod dowództwem Bernarda Law Montgomeryego(Raini), przeciwko oddziałom niemieckim pod komendą Erwina Rommla(Radzik). Siły alianckie ze znaną dla siebie błyskotliwością niestrudzenie prą do przodu w tempie 10 m dziennie. W kierunku wroga nadawane są bezustannie fałszywe informację mające na celu dezorganizację poczynań naczelnego dowództwa oraz audycję propagandowe oddziaływujące bezpośrednio na psychikę pojedynczego żołnierza. Nasz wywiad donosi, iż udało mu się przechwycić tabor zaopatrzenia wraz z pocztą i odpowiednio spreparować listy żołnierzy oraz ich rodzin. Pierwsze efekty tej zakrojonej na dużą skalę akcji psychologicznej przynoszą już wymierne korzyści. Braki w zaopatrzeni zmuszają wrogie wojska do szukania pożywienia w lesie, co skutkuje licznymi zatruciami i zmniejszeniem stanu osobowego po spożyciu trujących grzybów podrzucanych przez nasze służby wywiadowcze. Można także powiedzieć o pewnym rozluźnieniu oraz znudzeniu w szeregach nieprzyjaciela. Świadczą o tym działania zaczepne, po których wróg ochoczo otwiera ogień z odległości nie dającej szans na jakiekolwiek celne trafienie. Po ich sukcesie naczelne dowództwo podjęło decyzje o kontynuowaniu akcji w celu pozbawienia nieprzyjaciela jakże drogocennej amunicji.

Koniec przekazu.
  Temat: W samo południe - Siła a wytrzymałość
Raini

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3889

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lis 06, 2005 9:25 pm   Temat: W samo południe - Siła a wytrzymałość
Nie wiem czy dobrze pojmuje to co chciałeś powiedzieć, ale wydaje mi się, że siła będzie malała wraz z wytrzymałością. Np., Jeżeli są cztery takie same czołgi i jeden z nich zostanie wyeliminowany to obniży się wytrzymałość całego plutonu, ponieważ zostaną już tylko trzy cele dla wrogich wojsk a nie cztery. Z tych samych powodów zmaleje również siła rażenia.
Z drugiej strony w skład plutonu mogą wchodzić różne jednostki i utrata tej najsłabszej wcale nie musi oznaczać spadku wytrzymałości całej grupy.
Jednak w dużym uproszczeniu uważam, że spadek wytrzymałości powinie boleśnie odbijać się na sile i odwrotnie.
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lis 06, 2005 8:11 pm   Temat: Combat Mission
Czekam na Twoje pliki i tak jak przeglądałem mapę to naszła mnie jedna myśl.
Może Ty lepiej zbalansujesz rozgrywkę i dobierzesz takie jednostki, żeby siły były wyrównane.
To jest tylko propozycja i jeżeli masz już wszystko poustawiane to nie było tematu gramy tak jak jest. :)
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lis 06, 2005 2:12 am   Temat: Combat Mission
Dobra, więc zrobimy tak:
Jako starszy stopniem wybierasz mapę według uznania.
Wybierz tą, która z Twojego punktu widzenia będzie dla mnie jako kadeta lepsza do nauki, ale mnie nie oszczędzaj. :)
Własne siły rozstaw tak jak będzie Ci wygodnie.
Załóż grę, serwer nie wiem jak to się nazywa i podaj termin, kiedy zaczynamy.
To będzie mój chrzest bojowy, więc jak coś zawalę to sorry.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale BO mam w wersji 1.12 PL

Aha jeszcze jedno – nie dawaj mi żadnych luzów, jak ma być masakra to niech będzie. :)
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lis 05, 2005 10:35 pm   Temat: Combat Mission
Nawet sprytnie to wykombinowałeś, tylko mam jedno pytanie...
Jak tam zajadę moimi pancerniakami to potem będą mieć problem z przeprawą i dużo czasu zajmie im powrót na most (no chyba, że coś źle skumałem).
Możemy zagrać tą Twoją, tylko wytłumacz mi co i jak bom jeszcze zielony w MP? :)
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lis 05, 2005 6:37 pm   Temat: Combat Mission
Nawet nie wiesz, jaką mi radoche zrobiłeś.
To moja pierwsza produkcja i trochę się nad nią namęczyłem to też chyba sobie wydrukuje to, co napisałeś i w ramki oprawie. :D
Mapę zrobiłem w BO dlatego że BB może jest lepsze i trudniejsze,(chociaż to kwestia dyskusyjna), ale BO na pewno jest przyjemniejsze dla oka. Co do testów to przetestowałem ją z komputerem grając angolami i nie było tak tragicznie(daje autozapis bo save nie robiłem). Co prawda ostatniej flagi nie zdobyłem, ale dojechałem na przedmieścia miasta.
Jedynym mankamentem jest brak amunicji u piechoty w późniejszych turach. Zastanawiam się jak by to wyglądało gdyby przerobić ją na operację i czy jest to możliwe.
Gdybyś miał czas i chęci to może przerób ją tak jak uważasz, bo na pewno doświadczenie masz o wiele większe i wtedy po poprawkach zagramy. Jeżeli nie to bardzo chętnie zagram z Tobą na takiej, jaka jest tylko dobrze by było żebyś Ty grę założył, bo ja jeszcze nie wiem jak.
Osobiście wolałbym grać herbatnikami (lol fajne określenie) tak jak z komputerem –jego rozjechałem wyrównam i Ciebie. :wink:
Aha jak zagramy przez email czy na żywca?
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Lis 05, 2005 2:18 pm   Temat: Combat Mission
Radzik Zrobiłem w BO mapę, miałbyś może ochotę rzucić na nią okiem?
Jest bez opisu, bo to taka alfa i nie sugeruj się liczbą tur. :)
  Temat: Jaka to gra?
Raini

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109855

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Lis 04, 2005 11:07 am   Temat: Jaka to gra?
Backside napisał/a:
Odpowiedź na nową zagadkę - Original War ?


Zgadza się :) Następnym razem będzie trudniejsza :wink:
  Temat: Jaka to gra?
Raini

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109855

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Lis 03, 2005 11:51 pm   Temat: Jaka to gra?
Dla formalności Combat Mission: Beyond Overlord

Radzik napisał/a:
Ale skąd pochodzą bitmapy lejów, to pewnie nie wiesz/z jakiej innej doskonałej gry taktycznej pochodzą?


hmm stawiam na Close Combat albo Stell Panthers, ale strzelam :roll:

Moja zagadka
  Temat: Jaka to gra?
Raini

Odpowiedzi: 545
Wyświetleń: 109855

PostForum: Inne gry   Wysłany: Czw Lis 03, 2005 9:33 pm   Temat: Jaka to gra?
Radzik napisał/a:
to niszowa giera - coś jak Harpoon. Genialne, ale wymagające, czyli dla fana typowych RTSów - "nudne badziewie."


A ja mogę odpowiedzieć? :)
  Temat: Combat Mission
Raini

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12274

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Czw Lis 03, 2005 6:56 pm   Temat: Combat Mission
Na początku myślałem, że po wydaniu działom takiego rozkazu, zostaną one w ukryciu aż do momentu, kiedy sam go odwołam. Tymczasem wcześniej otwierały ogień i zdradzały swoją pozycję, co kończyło się wiadomo jak.
Wygląda na to, że aby być pewnym, iż nie zaczną strzelać bez wskazania celu trzeba im ustawić bardzo małe pole ostrzału i w razie potrzeby zmienić rozkazy. Chodzi mi o to, że raz chciałem upolować t-34 przepuszczając go koło siebie tak żeby ustawił się tyłem do linii strzału i wtedy mu przywalić. Niestety moja dzielna drużyna będąca w ukryciu za wcześnie otworzyła ogień i diabli wzięli cały misterny plan.

ps. Kupiłem dzisiaj sobie CD-Action, bo zobaczyłem Flashpoint-a.
Napalony jak sto bandziorów wkładam do czytnika a oni dali jakąś podwójną pojemność i mój dvd za diabła nie chce tego odczytać. Nosz #@!%$#%$% tragedia. :evil:
  Temat: Supreme Ruler 2010
Raini

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4328

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Paź 24, 2005 12:09 am   Temat: Supreme Ruler 2010
Czuje, że będzie w co pograć. :D
Dzięki za info zaraz ściągnę sobie demko.
  Temat: Praetorians.
Raini

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 13663

PostForum: Archiwum   Wysłany: Nie Paź 23, 2005 12:15 am   Temat: Praetorians.
Daj spokój, po co Ci kody, zepsujesz sobie tylko zabawę.
 
Strona 2 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16