gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 174
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zamawianie gry z USA
PAK

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4249

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Maj 16, 2009 2:30 pm   Temat: Zamawianie gry z USA
Czy ktoś zamawiał grę (albo książki, sprzęt, cokolwiek) z dostawą z USA przy użyciu First Class Air Mail (albo podobnej metody) i mógłby podzielić się doświadczeniami? Kombinuję czy by nie kupić tej nowej gierki HPS, Renaissance. HPS nie ma usługi digital download więc trzeba ściągać fizycznie paczkę do Polski. Ktoś się bawił w takie zakupy? Głównie obawiam się możliwości zniknięcia paczuszki gdzieś po drodze. Ewentualnie pozostaje jeszcze jakiś europejski sklep mający w ofercie gierki HPS (namierzyłem jeden), ale to też będzie przesyłka międzynarodowa. Może wypowiedzą się jacyś weterani Ebay-a/Amazona?
Dzięki
  Temat: dobre mało znane strategie
PAK

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 28214

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Maj 16, 2009 2:22 pm   Temat: dobre mało znane strategie
Jeszcze poprzednik Dark Omen, Shadow of the Horned Rat (jakiś czas temu chyba cały dzień walczyłem, żeby SotHR odpalić pod XP i udało się!).
Klasyczne North&South
Następca Populousa czyli Warmonger (albo jakoś tak, nie jestem pewien tytułu)
Red Storm Rising (na podstawie książki Toma Clany pod tym samym tytułem)
Centurion (chociaż raczej nie łapie się do kategorii "mało znane")
seria Wargame Construction Kit 1, 2 i 3 (2 i 3 część autorstwa Norma Kogera, dwójka to "Tanks!" a trójka to "Age of Rifles")
Hammer of Gods
Machiavelli the Prince
Lords of Realm
Lords of Magic
Space Hulk (pamiętacie te wrzaski?)
  Temat: Pike&Musket: Renaissance
PAK

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4324

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Mar 08, 2009 2:46 pm   Temat: Pike&Musket: Renaissance
Nie chodzi tu bynajmniej o mod do którejś z gier z serii Total War.
Pike&Musket:Renaissance to nowa gra firmy HPS, znanej z długich serii Panzer Campaigns, Squad Battles, Modern Campaigns czy Napoleonic Battles. Renaissance to pierwsza część cyklu Pike&Musket, wraz z nią przenosimy się, w raczej zaniedbane w komputerowych grach wojenno-historycznych, realia wojen Renesansu. Gra oferuje możliwość "odwiedzenia" pól bitew wojen włoskich 1494-1559, holenderskiej wojny o niepodległość, francuskich konfliktów religijnych czy konfliktów angielsko-szkockich. Zgodnie z tytułem na tych polach bitew królowały pika i muszkiet, pewnie dzierżone w rękach szwajcarskich najemników, Landsknechtów, postępowała szybka ewolucja formacji taktycznych od szwajcarskich czworoboków, poprzez hiszpańskie tercios aż po linearne formacje wprowadzone w Niderlandach przez Maurycego von Nassau.
Tytuł jest cholernie ciekawy, ten okres w dziejach militariów rzadko pojawiał się w grach.
Czy ktoś ma doświadczenie w zamawianiu gier HPS? Oni wciąż nie dorobili się możliwości ściągania gier, mają tylko wersje pudełkowe. Może jakiś sklep w Europie? Bo sama przesyłka takiej gry z USA to będzie dodatkowe 10 dolarów...
Tak czy inaczej - po serii odgrzewanych kotletów ze stajni HPS pojawiło się coś oryginalnego i wartego zainteresowania.
http://www.hpssims.com/Pa...ke/Ren/ren.html

[ Dodano: Nie Mar 08, 2009 7:54 pm ]
Lista kampanii oraz bitew zawartych w grze:
Kampanie: Rewolucja Niderlandzka, Flodden, Fornov, Francuskie Wojny Religijne, Kampania Włoska 1515-1525 (kampanie łącznie zawierają 115 scenariuszy).
Pojedyncze bitwy:
Seminara, 28 June 1495
Fornova, 6 July 1495
Cerignola, 21 April 1503
Knockdoe, 19 August 1504
Agnadello, 14 May 1509
Ravenna, 11 April 1512
Novara, 6 June 1513
Guingate (Bitwa Ostróg), 16 August 1513
Flodden, 9 September 1513
Chaldiran, 23 August 1514
Marignano, 13-14 September 1515
Marj Dabik, 24 August 1516
Raydaniyah, 23 January 1517
Bicocca, 27 April 1522
Pavia, 24 February 1525
Mohacs, 29 August 1526
Wien, 12 October 1529
Solway Moss, 24 November 1542
Cerisoles, 14 April 1544
Boulogne, 21 July 1544
Ancrum Moor, 12 February 1545
Pinkie Cleuch, 10 September 1547
Marciano-Scannagallo, 2 August 1554
St Quentin, 10 August 1557
Calais, 3 - 8 January 1558
Gravelines, 13 July 1558
Dreux, 19 December 1562
St Denis, 10 - 11 November 1567
Langside, 13 May 1568
Heiligerlee, 23 May 1568
Jemmingen, 21 July 1568
Jodoigne, 20 October 1568
Jarnac, 13 March 1569
Moncontour, 3 October 1569
Mookerheyde, 15 April 1574
Gemblours, 31 January 1578
Alcántara, 25 August 1580
Coutras, 20 October 1587
Arques, 21 September 1589
Ivry, 14 March 1590
Turnhout, 24 January 1597
Nieuwpoort, 2 July 1600
Kokenhausen, 23 June 1601
Scenariuszy jest łącznie 112 bo do każdej bitwy jest kilka wariantów hipotetycznych (to już tradycja w grach HPS).
Poza tym edytor scenariuszy, edytor kampanii.
W mordę, jakby to skombinować...
  Temat: DEFCON- Everybody dies
PAK

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6460

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Mar 06, 2009 8:34 pm   Temat: DEFCON- Everybody dies
Dla zainteresowanych - DEFCON został wydany w Polsce przez Play. Cena - 17,60.

http://www.play.pl/szukaj...ramy=1&x=41&y=7
  Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
PAK

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 10444

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Mar 06, 2009 8:28 pm   Temat: Strategia w realiach Rosyjskiej Wojny Domowej
Jest trochę scenariuszy poświęconych rosyjskiej wojnie domowej do Steel Panthers World at War (wersja Matrixa).
  Temat: Carriers at War nowa edycja
PAK

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6022

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Mar 06, 2009 8:26 pm   Temat: Carriers at War nowa edycja
Na pewno nie było jej w żadnej gazecie. To na tyle niszowy tytuł, bez marketingu stojącego za plecami (jak na przykład Combat Mission Shock Force), że bardoz bym się zdziwił gdyby jakiekolwiek polskie pismo poświęcone grom opublikowało ten tytuł. Chyba że byłby to tytuł poświęcony grom wojennym, ale takowego na polskim rynku brak.
Poza tym o jaką drugą część chodzi? Ta gra to remake tytułu z lat 90-tych.
  Temat: Legion II - Civilization & Empire
PAK

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6199

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Lis 03, 2008 10:45 pm   Temat: Legion II - Civilization & Empire
Hunter napisał/a:
Czy ja wiem czy Legion Arena była grą aż tak złą?
Owszem nie była to może produkcja wybitna czy też nawet bardzo dobra, ale pograć się dało. Ot, niszowy tytuł, który był z deka bardziej skomplikowany niż kolejne RTS'y przez co dosyć ciekawy. Pograć sie dało lecz bez fajerwerków i typowo "fantastycznych" wspomnień wywołujących chęć powrodu do tytułu. Co do drugiej części - wydaje mi się, że mogliby rozpocząć prace nad drugą częścią gry jako, że kosztować to nie będzie wiele, a z pewnością gra, która się poniekąd choć trochę sie wyróżnia znalazła grono fanów (dla przykładu kolega pucek12).

Ps. Do owego kolegi, autora postu - to nie forum warezowe linków napewno Ci nie podamy ;)


Ja wcale nie twierdzę, że Arena była zła. Mi osobiście podobała się. Gierka faktycznie mocno niszowa, ze swoimi smaczkami, z dość oryginalnym systemem. Ale z tego co zorientowałem się, Arena poniosła klęskę wydawniczą, generalnie nawet nie trafiła do gustu wielu fanom poprzednich tytułów Slitherine, czyli: Legion, Chariots of War i Spartan.
Nie spodziewam się nagłego "ożywienia" prac nad Legion II. Slitherine wydał udany Commander-Europe at War, po czym poszedł za ciosem i eksploatując system który odniósł sukces wydał Commander-Napoleon at War. Mamy wersję rozwojową Areny czyli History Channel Great Battles of Rome, zapowiedziano również History Channel Great Battles of Middle Ages (średniowiecze ma jechać na nowym silniku graficznym). Slitherine jest również mocno zaangażowany w wydawanie planoszowo-figurkowego systemu bitewnego Fields of Glory. Gdzieś na horyzoncie majaczy gierka tworzona przez grupę moderów Lordz Games Studio - spiknęli się ze Slitherine jakiś czas temu. Firma ma więc czym się zajmować.
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
PAK

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5782

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Lis 03, 2008 10:25 pm   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
Uuu, czyli ten sam problem jest z "głównym" wydaniem Cenegi, nie tylko z wersją CD-Action?? Oo cholera, Cenega za CM:SF zażyczyła sobie prawie stówę i teraz odstawia taki numer? Lubiłem tę firmę za tanie wydania klasyki (Myth czy Age of Wonders), ale takie zachowanie faktycznie dyskwalifikuje.
Z rosyjskim wydaniem CMSF są dokładnie takie some problemy, 1C pogrywa sobie w identyczny sposób, można poczytać sobie na forum Battlefrontu.
Pamiętam jakie były narzekania na CD Projekt przy okazji uaktualnień do Europa Universalis 2 - że opóźnienia, że błędy w lokalizacji, itd. Ale oni jednak te łatki wydawali.
Swoją drogą czy takie zachowanie wydawcy nie stanowi podstawy do zwrotu gry jako produktu niepełnowartościowego? Szczególnie jeśli ktoś kupił wczesną wersję CM:SF, bo CD Action przynajmniej wydał wersję 1.08.
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
PAK

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5782

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Nie Lis 02, 2008 6:51 pm   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
Czy komuś udało się uaktualnić gierkę z CD Action? Próbowałem wrzucić łatkę 1.10 i wykłada się na zabezpieczeniu, na wszystkich trzech wersjach łatki. Na forum CD Action ktoś już o to zapytał, ale na razie bez rezultatu. Przejrzałem forum Battlefrontu i sytuacja wygląda nieciekawie - Battlefront przerzuca odpowiedzialność na lokalnych dystrybutorów za dostosowanie uaktualnień do wersji lokalnych. Są problemy z uaktualnieniami w Hiszpanii i w Rosji. Wszystko się oczywiście rozbija o zabezpieczenie. Wygląda na to, że na razie nie ma możliwości zaktualizowania CM:SF z CD Action.
  Temat: Legion II - Civilization & Empire
PAK

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6199

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lis 02, 2008 6:32 pm   Temat: Legion II - Civilization & Empire
Ta gra jeszcze nie ujrzała światła dziennego i nie wiadomo kiedy ujrzy. Slitherine Strategies zapowiedział prace nad nią jakieś 2 lata temu, ale od tego czasu nic się nie wydarzyło. Co gorsza zniknęła sekcja forum poświęcona Legion II. Prace nad Legion II nie wyszły chyba poza facę koncepcyjną. Być może jest to związane z fatalnym przyjęciem gry Legion Arena, a pierwotnie była mowa o tym, że system Legion Arena zostanie zaimplementowany jako system bitewny w Legion II.

http://www.slitherine.com/
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
PAK

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5782

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Wrz 17, 2008 8:13 pm   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
meryphillia napisał/a:

Jak to już pisałem w recenzji (którą znajdziecie nawet tutaj, na Sztabie :) ) CMSF nie przypomina już tej "pomyłki", jaką była wersja 1.0. Jużz od wersji 1.06 Shock Force był mocno grywalnym tytułem.
Obecnie jest jeszcze lepiej, a wraz z patchem 1.10 i dodatkiem, gra będzie już nawet więcej, niż "wspaniała". :)

Jednak to nadal jest CM i gra może być niegrywalną dla "niedzielnych strategów", bowiem w przypadku serii CM na serio trzeba zapoznać się z ponad stu stronicową instrukcją i gdy chce się czerpać jakąkolwiek przyjemność z gry, nie da się zapoznania z ową instrukcją "obejść". :)


To fakt, pod względem technicznym odwalili kawał dobrej roboty. Gra chodzi świetnie nawet na moim sprzęcie sprzed 4 lat. Nie bardzo rozumiem jednak czemu tak pośpieszyli się z wydaniem CM:SF, w stanie delikatnie mówiąc - nie dokończonym. Pracowali tyle lat, jeszcze parę miesięcy by nie zrobiło różnicy. Sam przyznajesz, że wersja 1.0 była "pomyłką". Przez takie wpadki "na dzień dobry" traci się klientów. Ale grunt że dopracowali gierkę - trochę jak Paradox który wydaje podobnie niedorobione gry a dopiero potem je zaczyna szlifować - z zasady ze świetnym skutkiem.
"Relative spotting" rzeczywiście jest doskonalie zrobiony. Zabawiłem się od razu na poziomie elite (pierwszy scenariusz tutorialowy - maksymalne zwycięstwo kosztem 1 zabitego i 4 rannych) i faktycznie w pierwszym momencie zdziwiłem się jak moje jednostki zamieniły się w znaki zapytania. Faktycznie lepiej wtedy jest grać w czasie rzeczywistym, bo w systemie WEGO można nie ogarnąć wszystkiego co się dzieje.
Ale mimo wszystko pozostanę przy swoim - dali ciała! Gdyby ta gra oferowała starcia pancerne na Nizinie Środkowoeuropejskiej, albo możliwość powalczenia z Chińczykami, albo amerykańkich spadochroniarzy kontra Leopardy i Leclerc'i (właśnie sobie odświeżyłem "Kocioł" Larrego Bonda). A tu jakieś syryjskie ciepłe kluchy... Dobrze że w Marines pojawi się wschodni sprzęt trzeciej generacji.
Meryphilia, pewnie jesteś najlepiej zorientowany - jak wygląda sprawa modowania CM:SF? Ktoś się pokusił o wprowadzenie innych przeciwników i sprzętu? Jest to w ogóle możliwe?
  Temat: World War 2: Road to Victory
PAK

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6343

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 4:37 pm   Temat: World War 2: Road to Victory
Pogratulować dogadania się z takim wydawcą jak MatrixGames. To naprawdę pierwsza liga. Wydanie World War 2: Road to Victory było niezłą niespodzianką. Z tego co zauważyłem gra jest dobrze przyjmowana przez zachodnich miłośników strategii historyczno-wojennych. Tym większe gratulacje, bo środowisko "grognardów" jest wymagające i dość kapryśne. Radzę rzucić okiem na grupę newsową comp.sys.ibm.pc.games.war-historical czy fora Wargamera oraz dawnego StrategyZoneOnline (to ostatnie to teraz Gamesquad.com. Siedzi tam sporo ludzi mocno umocowanych w branży, którzy generalnie lubią być wysłuchiwani (a z reguły wiedzą co mówią). Odzew na potrzeby klienta jest tam cholernie doceniany.
  Temat: Nowa tytuł z serii Close Combat
PAK

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4483

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 4:29 pm   Temat: Nowa tytuł z serii Close Combat
Nowy to może za dużo powiedziane bo to trochę odgrzewany kotlet. Matrix Games ogłosił prace nad grą Close Combat:Wacht am Rhein. To będzie przeróbka CC4 i CC5. Miłośnicy rajdów w dolinie Losheim czy wyścigów do Bastogne powinni być zadowoleni.

"Straż na Renie" właśnie ujrzała światło dzienne.
  Temat: Kolejna gra twórców Narodzin Ameryki
PAK

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4048

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 4:26 pm   Temat: Kolejna gra twórców Narodzin Ameryki
Francuskie studio Ageod nie spoczywa na laurach. Po dwóch częściach Narodzin, Amerykańskiej Wojnie Secesyjnej oraz Kampanii Napoleona zespół Philippe'a Thibaut ogłosił prace na tytułem dotyczącym I wojny światowej. "World War One" pozwoli pobawić się w Wielką Wojnę "która miała położyć kres wojnom" i wcielić się w role Clemenceau, Luddendorfa, Kitchenera czy Envera Paszy. Nie jest tylko pewne, z jakiego systemu będzie korzystać nowa gra - czy będzie to system znany już z wymienionych na początku tytułów czy też twórcy sięgną po mocno zmodyfikowany silnik znany z "Wielkich Inwazji".
Nawiasem mówiąc ten Thibaut strasznie goni do roboty ten swój team. Z przecieków wiadomo o kolejnych tytułach Ageod: Frederick the Great: Rise of Prussia, Vainglory of Nations, Mexican War 1830-1920.
  Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
PAK

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5782

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 4:18 pm   Temat: Combat Mission Shock Force w CD Action
We wrześniowym numerze CD Action jest pełna wersja CM:Shock Force. Niezły numer, jeśli wziąć pod uwagę, że cena miesięcznika to 15 zł, a w sklepach gra jest po jakieś 90 zł. Zastanawiam się czy jednak się nie skusić, mimo że o CM:SF mam ogólnie kiepską opinię. Battlefront na dniach wypuści rozszerzenie do CM:SF (moduł Marines - wprowadza do gry siły US Marines Corps, nowszy sprzęt dla Syryjczyków, kampanię, scenariusze, nowe mapy), równocześnie wyjdzie jakieś cholernie duże uaktualnienie do CM:SF. Chopaki z Battlefrontu imho dali trochę ciała z CM:SF, ale przynajmniej widać że się starają.
 
Strona 4 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16